Aktualności

Tak grano w latach ubiegłych 13.01.2015

Tak grano w latach ubiegłych!

Już w maju po raz kolejny udowodnimy, że polska muzyka ludowa ma się dobrze i inspiruje kolejne pokolenia artystów. Zanim jednak muzycy zmierzą się o główny laur festiwalu Nowa Tradycja, wróćmy pamięcią do minionych edycji festiwalu.

Folkowy Fonogram Roku 2013  opinie jurorów 19.05.2014

Folkowy Fonogram Roku 2013 – opinie jurorów

Jurorami tegorocznego Folkowego Fonogramu Roku byli: Simon Broughton (Songlines Magazine), Bartek Chaciński (Polityka), Jacek Hawryluk (wicedyrektor Programu 2 Polskiego Radia), Johanes Theurer (World Music Charts Europe) i Kuba Borysiak (Program 2 Polskiego Radia)

Chłopcy Kontra Basia z Wirtu@alnymi Gęślami 13.05.2014

Chłopcy Kontra Basia z Wirtu@alnymi Gęślami!

Laureatem 11. WIRTU@LNYCH GĘŚLI została płyta: "OJ TAK!” zespołu Chłopcy Kontra Basia. Jak co roku, dodatkową atrakcją dla głosujących była możliwość wyróżnienia najciekawszej okładki. Która okładka najlepiej oddaje ducha muzyki?

Nowa Tradycja 2014: wiemy już prawie wszystko 05.05.2014

Nowa Tradycja 2014: wiemy już prawie wszystko!

- Mamy w gronie konkursowiczów i rekonstruktorów muzyki tradycyjnej, ale też zespół grający folk punka z mocnymi tekstami. Każdy znajdzie coś dla siebie - tak o finalistach konkursu "Nowa Tradycja" w audycji "Wybieram Dwójkę" mówił Piotr Kędziorek z Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

  • Patroni medialni
    Program Drugi Polityka Folk24
  • Partner Festiwalu
    CULTURE.PL
  • Współproducent Festiwalu
    Narodowy Instytut Audiowizualny