Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Gol Cahilla nie pomógł, Chile lepsze od Australii [RELACJA]

Martin Ruszkiewicz 14.06.2014
Radość piłkarza Chile - Alexisa Sancheza - po strzelonym golu w meczu Chile - Australia podczas MŚ w Brazylii , foto: PAP/EPA/FERNANDO BIZERRA JR

Reprezentacja Chile, zgodnie z planem, chociaż nie bez problemów, pokonała Australię 3:1 (2:1). Najlepszym piłkarzem meczu był gracz FC Barcelony, Alexis Sanchez.

RELACJA:

91 min. - Chile stawia kropkę nad "i" - 3:1!

90 min. - Mecz potrwa 4 minuty dłużej.

89 min. - Cahill pada w polu karnym, ale arbiter z Wybrzeża Kości Słoniowej pozostaje niewzruszony i każe grać dalej.

84 min. - W grze Australijczyków widać nerwowość. Bardzo ciężko będzie im doprowadzić do wyrównania.

79 min. - W natarciu wciąż Chilijczycy. Z trybun słychać głośny doping fanów "La Roja".

73 min. - Oba zespoły już nie kalkulują i na boisku zrobiło się dużo miejsca. Chilijczycy starają się za zadać decydujący cios, ale póki co bez powodzenia.

61 min. - Najpierw ładna akcja Chile, po której z linii bramkowej piłkę musiał wybić Wilkinson, a chwilę później kontratak Australii i groźny strzał Bresciano.

56 min. - Australijczycy cały czas próbują doprowadzić do wyrównania. Piekielnie mocny strzał Bresciano z trudem obronił Bravo.

53 min. - Nieuznana bramka dla Australii. Na minimalnym spalonym był nie kto inny jak Cahill.

50 min. - Australijczycy dążą do wyrównania. Niezwykle aktywny jest Cahill.

Australijczyk
Australijczyk Tim Cahill (żółty strój) w trakcie meczu Chile - Australia podczas MŚ w Brazylii

46 min. - Gramy!

45 min. - Za nami pierwsza połowa. Wydawało się, że po objęciu prowadzenia Chilijczycy stłamszą rywali, a tymczasem mecz się wyrównał.

37 min. - Australia zwietrzyła szansę na wyrównanie. Ponownie próbował Cahill, ale na posterunku był Bravo.

35 min. - Mamy gola kontaktowego. Jego autorem Tim Cahill.

29 min. - Australijczycy starają się odgryźć, ale póki co mają duże problemy z utrzymaniem się przy piłce.

20 min. - Patrząc na grę Chile kwestią czasu wydają się kolejne bramki.

14 min. - Chilijczycy poszli za ciosem. Na tablicy już 2:0! Strzelcem pięknego gola Jorge Valdivia.

Radość
Radość piłkarza Chile - Jorge Valdivii - po strzelonym golu w meczu Chile - Australia podczas MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/JOSE COELHO

12 min. - Alexis Sanchez i mamy 1:0! Techniczny strzał piłkarza FC Barcelony otwiera wynik spotkania.

4 min. - Odważniej rozpoczęli gracze Australii. Dośrodkowanie Cahilla z lewej strony przechwycił jednak Bravo.

1 min. - Początek meczu. Od środka Chilijczycy.

23.57 - Za nami hymny obu drużyn. Czas na pierwszy gwizdek sędziego!

23.55 - Chile wymieniane jest w gronie zespołów, które mogą być objawieniem turnieju. Australia z kolei jest skazywana na porażkę. "Kangury" zapewniają jednak, że tanio skóry nie sprzedadzą. Rozpoczynamy drugi mecz w grupie B!

23.30 - Początek meczu o godzinie 24 polskiego czasu.

23.25 - Selekcjonerzy podali już "11", w jakich zespoły rozpoczną spotkanie:

Chile: Bravo, Jara, Mena, Valdivia, Vidal, Isla, Diaz, Medel, Aranguiz, Sanchez, Vargas.

Australia: Ryan, Spiranović, Wilkinson, Franjić, Davidson, Bresciano, Cahill, Milligan, Jedinak, Leckie, Oar.