Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Argentyna - Bośnia i Hercegowina. Błysk Messiego [RELACJA]

Paweł Słójkowski 16.06.2014
Lionel Messi cieszy się ze zdobycia bramki w meczu przeciwko Bośni i Hercegowinie, foto: PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Piłkarze Argentyny rozpoczęli mundial w Brazylii od zwycięstwa, pokonując debiutującą w gronie najlepszych drużyn świata reprezentację Bośni i Hercegowiny 2:1.

RELACJA:

93 min. - KONIEC MECZU! Argentyna - Bośnia i Hercegowina 2:1

92 min. - Świetna okazja Messiego. Piłkarz Barcelony z łatwością ograł obrońców BiH, ale piłka po jego strzale uderzyła tylko w boczną siatkę.

85 min. - GOLLLLL! Bośniacy ciągle w grze! Vedad Ibisevic oddał płaski strzał z ostrego kąta i piłka wtoczyła się do siatki pomiędzy nogami Sergio Romero.

80 min. - Argentyńczycy zdecydowanie przejęli inicjatywę. Messi i Di Maria napędzają akcje "Albicelestes".

76 min. - Bliski zdobycia bramki był Sergio Aguero. Strzał Argentyńczyka przeleciał minimalnie obok słupka.

70 min. - Bramka Messiego uskrzydliła Argentyńczyków. "Albicelestes" przeszli do ataku.

65 min. - GOOOOOLLLLL! Messi w końcu błysnął. Argentyńczyk strzela gola po indywidualnej akcji!

63 min. - Żółtą kartką za faul na Sergio Aguero ukarany Emir Spahić.

57 min. - Pierwsza groźniejsza akcja Argentyńczyków w drugiej połowie. Sergio Aguero dostał piłkę w polu karnym, ale strzelił fatalnie. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

54 min. - Znów Hajrović i znów Romero. Bośniacy atakują coraz śmielej, "Albicelestes" w opałach.

50 min. - Groźny strzał z rzutu wolnego oddał Izet Hajrović, ale Sergio Romero po raz kolejny interweniował bardzo pewnie.

46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę.

45 min. - PRZERWA! Argentyna - Bośnia i Hercegowina 1:0

43 min. - To nie jest jak na razie dzień Messiego. Argentyńczyk zaliczył kolejną prostą stratę.

40 min. - Świetna szansa piłkarzy BiH! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mocny strzał głową oddał Senad Lulić. Sergio Romero popisał się jednak skuteczną interwencją.

35 min. - Jak na razie zupełnie niewidoczny jest Angel Di Maria. Piłkarz Realu Madryt skutecznie odcinany jest od podań.

32 min. - Groźny strzał zza pola karnego oddał Javier Mascherano. Argentyńczyk nie zdołał jednak pokonać Begovica.

25 min. - Żółtą kartką za faul na Mujdzy ukarany został Marcos Rojo.

23 min. - Lionel Messi dostał piłkę w polu karnym, ale nie zdołał oddać strzału. Gwiazdora Barcelony szybko powstrzymali obrońcy Bośni i Hercegowiny.

17 min. - Piłkarze reprezentacji Argentyny po objęciu prowadzenia oddali inicjatywę BiH. "Albicelestes" nastawili się na grę z kontry.

13 min. - Świetna akcja Bośni i Hercegowiny. Bliski strzelenia gola był Izet Hajrovic.

7 min. - Bośniacy ruszyli do ataku, ale nie potrafią jak na razie znaleźć sposobu na świetnie ustawionych Argentyńczyków.

3 min. - GOOOOLLLL! Argentyna już na prowadzeniu! Po rzucie wolnym wykonywanym przez Messiego bramkę samobójczą strzelił Sead Kolasinac.