Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: rozpacz Ekwadoru, Szwajcaria wygrywa rzutem na taśmę! [RELACJA]

Paweł Słójkowski 15.06.2014
Fragment meczu Szwajcaria - Ekwador podczas MŚ w Brazylii
Fragment meczu Szwajcaria - Ekwador podczas MŚ w Brazylii , foto: PAP/EPA/FERNANDO BIZERRA JR

Szwajcaria wygrała z Ekwadorem 2:1 (0:1) w pierwszym meczu grupy E piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii.

Szwajcaria - Ekwador 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Enner Valencia (22-głową), 1:1 Admir Mehmedi (48-głową), 2:1 Haris Seferovic (90+3).

Żółte kartki - Szwajcaria: Johan Djourou. Ekwador: Juan Carlos Paredes.

Sędzia: Rawszan Irmatow (Uzbekistan).

Widzów: 40 000.

Szwajcaria: Diego Benaglio - Stephan Lichtsteiner, Steve von Bergen, Johan Djourou, Ricardo Rodriguez - Gokhan Inler, Valon Behrami, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Valentin Stocker (46. Admir Mehmedi) - Josip Drmić (75. Haris Seferović).

Ekwador: Alexander Dominguez - Juan Carlos Paredes, Jorge Guagua, Frickson Erazo, Walter Ayovi - Antonio Valencia, Carlos Gruezo, Cristian Noboa, Jefferson Montero (76. Joao Rojas) - Enner Valencia, Felipe Caicedo (70. Michael Arroyo).

Fragment
Fragment meczu Szwajcaria - Ekwador podczas MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

RELACJA:

90 min. + 3 - Koniec meczu. Szwajcaria wygrywa z Ekwadorem 2:1.

90 min. +3 - GOOOOOL! Szwajcaria wygrywa rzutem na taśmę! Z lewej strony płasko w pole karne zagrał Ricardo Rodriguez, a z 5. metrów wpakował piłkę do siatki niekryty Haris Seferović!

90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.

86 min. - Groźny strzał Michaela Arroyo z rzutu wolnego. Benaglio odbija piłkę.

84 min. - Faul taktyczny na Ennerze Valencii. Żółtą kartką ukarany Johan Djourou.

77 min. - Zmiany w obu zespołach.

73 min. - Jęk zawodu szwajcarskich kibiców. Admir Mehmedi źle podał do Shaqiriego, który uderzył z bardzo ostrego kąta i trafił tylko w boczną siatkę.

70 min. - Nieuznany gol dla Szwajcarii. Na pozycji spalonej Drmić.

66 min. - Ależ szansa Ekwadoru! Lewą stroną przedarł się Montero, wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał z ostrego kąta. Diego Benaglio wybił piłkę na korner.

59 min. - Przebudzenie Ekwadoru. Tym razem Enner Valencia "zatańczył" na 17. metrze, po czym huknął tuż nad poprzeczką.

55 min. - "Centrostrzał" Jeffersona Montero chybił celu.

52 min. - Zakotłowało się w polu karnym Szwajcarów. Po rzucie wolnym i zgraniu piłki przez jednego z kolegów nad poprzeczką główkował Frickson Erazo.

48 min. - GOOOOL! Mamy remis! Z rzutu rożnego dośrodkował Rodriguez, a piłkę do siatki głową skierował Admir Mehmedi.

47 min. - Z dystansu kropnął Stephan Lichtsteiner, ale po rykoszecie piłka minęła słupek.

46 min. - Zaczynamy drugą połowę.

45 min. - Koniec pierwszej połowy.

40 min. - Szwajcarzy non stop nękają rywali, ale najczęściej brakuje im precyzji w wykończeniu akcji.

36 min. - Sprytny strzał sprzed pola karnego oddał Gokhan Inler. Piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Domingueza.

34 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Valon Behrami. Futbolówka wylądowała jednak w rękach ekwadorskiego bramkarza.

27 min. - Widać, ze bramka podziałała na Szwajcarów mobilizująco. Ekwador gra jednak twardo i nie pozwala rywalom rozwinąć skrzydeł.

22 min. - GOOOOL! Ekwador na prowadzeniu! Z rzutu wolnego precyzyjnie dośrodkował Walter Ayovi, a piłkę do siatki głową skierował Enner Valencia.

Enner
Enner Valencia - strzelec gola dla Ekwadoru. Fot.: PAP/EPA/JESUS DIGES

19 min. - Kolejna próba Szwajcarów z daleka. Strzał Ricardo Rodrigueza broni, nie bez kłopotów, Dominguez.

16 min. - Xherdan Shaqiri pokusił się o uderzenie z około 18. metrów, jednak wprost w ręce bramkarza.

13 min. - Granit Xhaka z dystansu - bez powodzenia.

12 min. - Szwajcaria powoli dochodzi do głosu. W dogodnej sytuacji znalazł się Josip Drmić, ale zaplątał się w gąszczu nóg ekwadorskich obrońców i nie zdołał oddać strzału.

5 min. - Przewaga Ekwadoru. Szwajcarzy póki co w głębokiej defensywie.