Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: ambicja nie wystarczyła. Australia przegrywa z Holandią [RELACJA]

Paweł Słójkowski 18.06.2014
Mile Jedinak z Australii walczy z Wesleyem Sneijderem z Holandii
Mile Jedinak z Australii walczy z Wesleyem Sneijderem z Holandii, foto: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA

W swoim drugim meczu na mistrzostwach świata w Brazylii Holendrzy pokonali 3:2 Australijczyków i mają na swoim koncie komplet zwycięstw.

Relacja na żywo:

90 + 4 min. - Sędzia gwiżdże po raz ostatni, Holandia sięga po drugie zwycięstwo na mistrzostwach w Brazylii.

Wszyscy spodziewali się tego, że zdemolują Australijczyków, jednak ci stawili bardzo zaciekły opór i byli blisko sprawienia niespodzianki. Świetny mecz, wielki emocje i piękne bramki - takich spotkań na mistrzostwach chcielibyśmy oglądać jak najwięcej!

90 min. - Australia opadła już z sił, nie powinno to zresztą dziwić. W ostatnich kilkunastu minutach dużo groźniejsi byli Holendrzy, jednak nie udało im się trafić do siatki po raz kolejny.

80 min. - Dziesięć minut do końca meczu, Jedinak uderza z rzutu wolnego prosto w głowę obrońcy. Pasjonujące widowisko dobiega końca, ale liczymy na jeszcze jeden zryw Australii .

74 min. - Kilka ostatnich minut było naprawdę szalonych, zobaczyliśmy ataki z jednej i z drugiej strony, ale bramkarze byli na posterunkach.

Australijczycy nie zamierzają porzucać marzeń o tym, żeby uzyskać w tym meczu korzystny rezultat, Holendrzy liczą na to, że uda im się strzelić czwartą bramkę i zakończyć rywalizację

68 min. - Gol dla Holandii!!! Depay strzela z 25 metrów, piłka przechodzi po rękach Ryana i wpada do siatki!

67 min. - Kapitalna akcja Australii, Leckie uderza klatką piersiową, ale trafia w bramkarza. To mogło być 3:2 dla "Kangurów"

64 min. - Brzydki faul van Persiego, powinien zobaczyć żółtą kartkę. Holandia ruszyła do ataku, Australia lekko się cofnęła, widać, że gra pressingiem od początku spotkania była bardzo męcząca. Gracze z Antypodów wytrzymają kondycyjnie?

57 min. - van Persie strzela na 2:2! Potężne uderzenie Holendra, Ryan był bez szans

54 min. - Rzut karny dla Australii, Mile Jedinak strzela i GOOOL!!! Holendrzy w szoku, kapitan pewnie egzekwuje "jedenastkę"!

50 min. - Dobre uderzenie Sneijdera, ale Matt Ryan na posterunku, paruje piłkę na rzut rożny

46 min. - Początek drugiej połowy spotkania.

45 min. - Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Wielkie zaskoczenie, ponieważ to Australijczycy pokazali więcej w tej odsłonie meczu. Holendrzy potrzebują w przerwie porządnej rozmowy motywacyjnej...

44 min. - Brzydkie wejście Tima Cahilla , za które ogląda żółtą kartkę. Napastnik nie zagra w następnym meczu z Hiszpanią. Indi , sfaulowany przez Australijczyka , nie zagra już w tym meczu. Wygląda na to, że odniósł poważną kontuzję, został zniesiony na noszach.

35 min. - W drużynie Australii bardzo dobrze wygląda Leckie , który na co dzień gra w drugiej Bundeslidze. Po jego grze zupełnie tego nie widać, jest bardzo groźny na prawym skrzydle.

30 min. - Australia miała kolejne szanse na bramkę - najpierw przestrzelił Bresciano, a potem jeden ze stoperów po rzucie wolnym trafił prosto w bramkarza.