Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: piękny sen Kostaryki trwa. Włosi pokonani! [RELACJA]

Paweł Słójkowski 20.06.2014
Bryan Ruiz, strzelec bramki dla Kostaryki w meczu z Włochami
Bryan Ruiz, strzelec bramki dla Kostaryki w meczu z Włochami, foto: PAP/EPA/CHEMA MOYA

Kostaryka pokonała Włochy 1:0 i sensacyjnie zapewniła sobie awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w Brazylii.

Relacja na żywo:

90+4 min. - KONIEC MECZU! KOSTARYKA WYGRYWA Z WŁOCHAMI!

Rewelacyjna Kostaryka wyrzuciła z mundialu Anglików, zasłużenie wygrywając w tym spotkaniu. Włosi grali ospale i nie mogli stworzyć sobie czystych sytuacji do strzelenia bramki. Ich przeciwnik sprawił największą jak na razie sensację mundialu.

Internet podsumował to, jak wygląda rywalizacja w grupie D mistrzostw świata w Brazylii:

Paweł Słójkowski, polskieradio.pl, PAP, IAR, Twitter Relacja na żywo:

90 min. - Ostatnie minuty tego spotkania, rzut rożny dla Włochów , ostre starcia obrońców i napastników w polu karnym, ale ostatecznie nie ma zagrożenia. Sędzia dolicza cztery minuty.

83 min. - Włosi próbują coś zmienić, ale przy tym oberwało się także sędziemu. Bezradność zawodników Prandellego widać w kłótniach z arbitrem...

80 min. - Z boiska schodzi strzelec jak na razie jedynej bramki tego spotkania, Bryan Ruiz . Bardzo dobry występ Kostarykanina , zbiera zasłużone oklaski od swoich kibiców

75 min. - Przed nami ostatni kwadrans tego starcia. Włosi nie potrafili odmienić swojej gry w drugiej części tego spotkania, Cesare Prandelli wysłał w bój Insigne i Cerciego . Jak na razie bez efektu...

70 min. - Gra Kostaryki robi duże wrażenie, szanują piłkę, starają się dokładnie rozgrywać swoje akcje, a przy tym skutecznie wybijają swoich rywali z uderzenia

65 min. - Włosi w dalszym ciągu biją głową w mur. Defensywa Kostaryki bardzo skuteczna, a sfrustrowany Mario Balotelli ogląda żółtą kartkę w tym spotkaniu.

55 min. - Ataki Włochów rozbijają się o obronę Kostaryki . Wróćmy jeszcze na chwilę do wydarzeń z końcowki w pierwszej połowy.

Wściekłość trenera Kostatyki po tym, jak sędzia nie podyktował "jedenastki" dla jego zespołu:

54 min. - Pirlo uderza z wolnego z 30 metrów, piłka leci w prawy róg bramkarza Kostaryki , ale Navas na posterunku. Kapitalna parada golkipera!

50 min. - Pierwsza sytuacja Cassano zmarnowana, włoski piłkarz źle podawał do Balotellego . Włosi ruszają do ataku, Kostaryka nastawia się na kontrę. Ma do tego bardzo dobrych wykonawców.

49 min. - Fani Kostaryki mają powody do zadowolenia po pierwszej części spotkania.

46 min. - Zaczynamy drugą połowę meczu. Na boisku pojawia się Antonio Cassano, zmienia Mottę.

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

Kostaryka sensacyjnie prowadzi z Włochami po tym trafieniu Bryana Ruiza:

44 min. - GOL DLA KOSTARYKI! Wrzutka w pole karne, Bryan Ruiz zamyka akcję, strzela głową, piłka odbija się od poprzeczki i ląduje już za linią bramki Buffona!

43 min. - Campbell wpadł w pole karne, obrońca Włoch wpadł w Campbella , ale gwizdek sędziego milczy. Wydaje się, że to powinien być rzut karny!

42 min. - Świetna okazja dla Kostaryki, Ruiz dograł piłkę do Bolanosa , a ten próbował pokonać strzałem głową Buffona . Część kibiców pewnie widziała już piłkę w bramce, ale ostatecznie przeleciała nad poprzeczką.