Brazylia 2014: Belgia - Rosja. "Czerwone Diabły" wywalczyły awans [RELACJA]

Artur Jaryczewski 22.06.2014
Radość Belgów po zdobyciu decydującej bramki
Radość Belgów po zdobyciu decydującej bramki, foto: PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Belgia jest szóstym zespołem, który zakwalifikował się do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. "Czerwone Diabły" pokonały Rosję 1:0.

RELACJA NA ŻYWO:

90+3 min - KONIEC MECZU! Belgia - Rosja 1:0

90+2 min - Świetna kontra Belgów! Akinfiejew z trudem obronił strzał Mirallasa

88 min - GOOOOOLLLLLLL! Divock Origi wykorzystał świetne podanie Hazarda, Akinfiejew bez szans! Belgia na prowadzeniu

82 min - Andriej Jeszczenko ! Obrońca reprezentacji Rosji oddał groźny strzał z narożnika pola karnego. Piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Courtois

75 min - Ostatnia zmiana u Belgów. Kevin Mirallas zmienił Mertensa

73 min - Sędzia sięga po kartonik. Żółtą kartką ukarany został Belg Toby Alderweireld

69 min - Kontra Rosjan. Kokorina tuż przed polem karnym zatrzymał Daniel van Buyten

62 min - Pierwsza groźna akcja Belgów w drugiej połowie. Eden Hazard strzałem sprzed pola karnego próbował zaskoczyć Akinfiejewa. Strzał pomocnika Chelsea Londyn został jednak zablokowany przez jednego z rosyjskich obrońców

57 min - Druga zmiana u Belgów. Romelu Lukaku opuścił boisko. Za niego na placu gry pojawił się Divock Origi

52 min - Na Maracanie emocji jak na lekarstwo. Obie drużyny grają bardzo zachowawczo

46 min - Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45+1 min - Koniec pierwszej połowy! Belgia - Rosja 0:0

44 min - Stuprocentowa okazja Rosjan! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Aleksander Kokorin posłał piłkę minimalnie obok słupka bramki Courtois

38 min - Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany Denis Głuszakow

36 min - Rosjanie znów w opałach. Po raz kolejny świetną akcję przeprowadził Mertens. Akinfiejew z trudem obronił strzał Belga

31 min - Pierwsza zmiana u Blegów - Thomas Vermaelen doznał urazu i został zmieniony przez Jana Vertonghena

26 min - Belgowie zwolnili tempo. Gra toczy się głównie w środkowej części boiska

22 min - I ponownie Mertens. Pomocnik Napoli z łatwością wymanewrował obrońców, jednak jego strzał znów był niecelny

18 min - Dries Mertens ! Belg minął obrońców i oddał strzał z rogu pola karnego. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka bramki Akinfiejewa

12 min - Świetna kontra Rosjan. Thibaut Courtois z trudem obronił kąśliwy strzał Wiktora Fajzulina

9 min - Rosjanie jak na razie zepchnięci do obrony. Podopieczni Marca Wilmotsa coraz śmielej atakują

5 min - Szybka odpowiedź Belgów. Dries Mertens otrzymał piłkę w polu karnym, zwiódł jednego z obrońców, oddał strzał, który świetnie wślizgiem zablokował Dmitrij Kombarow

3 min - Pierwsza groźna akcja Rosjan. Aleksander Samiedow wpadł w pole karne Belgów, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców