Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Kolumbia - Urugwaj. Zabrakło Suareza, show dał Rodriguez [RELACJA]

Artur Jaryczewski 29.06.2014
Kolumbijczyk James Rodriguez uderza, obrońca Urugwaju Jose Gimenez próbuje blokować, foto: PAP/EPA/OLIVER WEIKEN

W drugim sobotnim meczu 1/8 finału Urugwaj przegrał z Kolumbią 0:2. Bohaterem meczu był zdobywca obu bramek, James Rodriguez.

Relacja na żywo:

90+3 min. - To już koniec, Kolumbia gra dalej! Fenomenalny Rodriguez, Cuadrado, bardzo dobra obrona, polot w ataku i olbrzymia dynamika... Kolumbia była dużo lepszym zespołem i pokazała, że może namieszać wśród najlepszych drużyn na mundialu. Urugwaj bez Luisa Suareza wraca do domu.

90 min. - Zaczynamy doliczony czas gry. Nic nie wskazuje na to, by Urugwaj mógł zmienić coś w tym meczu.

85 min. - Z boiska schodzi James Rodriguez , zastępuje go Adrian Ramos , następca Roberta Lewandowskiego w Borussii Dortmund . Zasłużone owacje dla zawodnika, który w trzech meczach fazy grupowej trzy razy był wybierany najlepszym graczem. Po tym meczu prawdopodobnie zdobędzie kolejną nagrodę.

83 min. - Kolumbia cofnęła się do obrony, widać, że odlicza już minuty do zakończenia spotkania.

78 min. - Urugwaj w ataku pozycyjnym, długo rozgrywa akcję, świetne prostopadłe podanie do Pereiry , który wychodzi sam na sam z Ospiną , ale bramkarz Kolumbii broni z ostrego kąta.

74 min. - Rzut rożny dla Urugwaju , ale piłka przechodzi nad bramką po strzale głową. Około 20 minut do zakończenia spotkania.

73 min. - Świetny mecz rozgrywa Cuadrado . Piłkarz ma już 4 asysty w 4 rozegranych meczach mistrzostw. Z kolei James Rodriguez jest najlepszym strzelcem turnieju, ma na swoim koncie 5 bramek. W poprzednich dwóch mundialach tyle wystarczało, żeby zostać królem strzelców...

67 min. - Jeśli Kolumbia jest tak silna w tym momencie i w tym składzie, to aż trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałaby ta drużyna z Radamelem Falcao . Jego brak to na pewno duże osłabienie, ale mimo tego zespół Pekermana imponuje .

64 min. - Znów Rodriguez , ale tym razem ten urugwajski, Cristian . Pomocnik uderza z dystansu i Ospina musiał mocno się napracować, żeby obronić ten strzał.

59 min. - Kolumbijczycy lekko się cofnęli, Urugwaj stara się to wykorzystać i przesuwa grę na połowę rywali, ale to kolejny taktyczny zabieg. Drużyna Pekermana chce wciągnąć "Urusów", żeby wykorzystać kolejny ze swoich argumentów - grę z kontrataku. Przy tak szybkich i dobrze dysponowanych piłkarzach ma to wszelkie szanse powodzenia.

53 min. - Zmiana w Urugwaju. Alvaro Pereira z schodzi z boiska, zastępuje go Ramirez . Urugwaj musi coś zmienić w swojej grze, jeśli chce powalczyć o awans do ćwierćfinału. Na razie Kolumbia jest o klasę lepsza.

50 min. - GOOOOL! Rodriguez strzela drugą bramkę dla Kolumbii, choć tym razem to była formalność. Wbił piłkę do pustej bramki po zgraniu głową Cuadrado.

Druga bramka Jamesa Rodrigueza:

46 min. - Zaczynamy drugą połowę spotkania. Jak na razie Urugwaj bez Luisa Suareza nie wygląda dobrze, a Kolumbia potwierdza świetną formę z fazy grupowej.

45 min. - Przerwa. Kolumbia prowadzi zasłużenie, piękną bramką popisał się James Rodriguez, który zdobył swojego czwartego gola w tym turnieju i jak na razie jest jednym z największych plusów tej imprezy.

43 min. - Diego Forlan cofa się głęboko, żeby pomóc swoim kolegom w rozegraniu, niestety, później brakuje go w ataku.

Kolumbijczycy mądrze wypychają przeciwników ze swoich stref obronnych, Pekerman świetnie ustawił swoich zawodników, a oni bardzo dobrze wywiązują się z zadań taktycznych.

39 min. - Dobra sytuacja Urugwaju, ale Ospina stanął na wysokości zadania.

36 min. -Zaczęły się pierwsze wojenki i prowokacje, tym razem w wykonaniu dwóch... najstarszych piłkarzy a boisku. Forlan i Yepes poproszeni do sędziego, muszą wysłuchać reprymendy.

33 min. - Cavani z rzutu wolnego, dobry strzał, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Ospiny

28 min. - Gol dla Kolumbii! Co za strzał Rodrigueza! Genialny strzał daje prowadzenie jego drużynie, to może być bramka tych mistrzostw!

Fenomenalne uderzenie Kolumbijczyka:

20 min. - Kolumbijczycy wyglądają imponująco pod względem szybkościowym, są bardzo dynamiczni, ale momentami brakuje im pomysłu na grę. Zmarnowany rzut rożny piłkarzy Jose Pekermana .

12 min. - Szybkie tempo spotkania, Urugwaj nastawił się na kontrę, Kolumbia próbuje sforsować defensywę swoich rywali.

7 min. - Na początku spotkania lepiej wygląda Kolumbia , a jej kibice... naśmiewają się z Luisa Suareza . Można było się tego spodziewać:

4 min. - Kolumbia spokojnie rozgrywa piłkę, Urugwaj nie dopuszcza rywali pod swoje pole karne, szybko doskakują do zawodników w obronie. Cuadrado faulowany, będzie rzut wolny dla Kolumbii .

1 min. - Zaczynamy drugi mecz 1/8 finału!

21.41 - Koszulka Luisa Suareza, który został zdyskwalifikowany za ugryzienie włoskiego piłkarza, będzie wisieć w szatni Urugwaju podczas meczu 1/8 finału mistrzostw świata z Kolumbią.

21.35 - Kolumbia czy Urugwaj? Kolumbijczycy awansowali do 1/8 finału w imponującym stylu. W grupie C wygrali wszystkie mecze - 3:0 z Grecją, 2:1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej i w częściowo rezerwowym składzie 4:1 z Japonią. Urugwajczycy mieli większe problemy. Ostatecznie - niemal "rzutem na taśmę" - zajęli drugie miejsce w silnej grupie D z dorobkiem czterech punktów.