Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Suarez wyraża skruchę, FIFA idzie na ustępstwo

polskieradio.pl
Paweł Słójkowski 04.07.2014
Luis Suarez - piłkarz reprezentacji Urugwaju i FC Barcelona
Luis Suarez - piłkarz reprezentacji Urugwaju i FC Barcelona , foto: Wikipedia/Brian Minkoff-London Pixels

Skrucha popłaca - FIFA po części przychyliła się do odwołania złożonego przez urugwajską federację piłkarską od decyzji o zawieszeniu dla napastnika reprezentacji tego kraju Luisa Suareza.

<<< 23. dzień mundialu na żywo >>>

Za ugryzienie rywala podczas meczu 1/8 finału mundialu, piłkarz otrzymał zakaz gry w dziewięciu spotkaniach kadry narodowej oraz został zawieszony na 4 miesiące jakiejkolwiek działalności piłkarskiej.

FIFA uwzględniła przeprosiny i skruchę wyrażoną przez Suareza i pozwoliła mu na trenowanie z pierwszą drużyną swojego klubu przez okres trwania zawieszenia.

>>>Brazylia 2014: oficjalne odwołanie w sprawie Luisa Suareza<<<

Piłkarz nie będzie mógł występować w meczach w pierwszych dziewięciu meczach nowego sezonu Premier League (o ile zostanie w Liverpoolu) oraz trzech spotkaniach Ligi Mistrzów. Do tej kary dochodziły także dodatkowe zakazy, dotyczące m.in. przebywania na stadionach piłkarskich podczas meczów Liverpoolu czy bycia z drużyną podczas oficjalnej fotografii przed sezonem.

Wszystko wskazuje na to, że jedyną karą dla Suareza będzie zakaz grania w oficjalnych meczach. Kara ze strony FIFA nie przeszkodzi piłkarzowi w zmianie barw klubowych - w ostatnich dniach pojawia się dużo spekulacji dotyczących tego, że urugwajski napastnik dołączy do FC Barcelony.

FIFA łagodzi karę dla Luisa Suareza:

Źródło: /Foto Olimpik/x-news

ps

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!