Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Argentyna - Belgia. Szybki gol Higuaina ułożył spotkanie [RELACJA]

Paweł Słójkowski 05.07.2014
Piłkarze Argentyny cieszą się po bramce, która dała im awans do półfinału mistrzostw świata w Brazylii, foto: PAP/EPA/PETER POWELL

Argentyna pokonała Belgię 1:0 w meczu ćwierćfinału mistrzostw świata w Brazylii i jest w gronie czterech najlepszych drużyn na mundialu.

Relacja na żywo:

90+5 min. - KONIEC MECZU! Argentyna była zespołem lepszym, a cały mecz ułożyła szybko strzelona bramka dla "Albicelestes". Zagrali oni dojrzale i wyrachowanie, nie pozwalając swoim przeciwnikom na nic.

Belgowie natomiast zawiedli na całej linii, nie pokazali absolutnie nic z tego, czego kibicujący im na mistrzostwach spodziewali się po tym zespole.

90+5 min. - Lukaku wpadł w pole karne, mógł strzelać, ale zdecydował się na podanie w pole karne. Argentyńczycy skutecznie się obronili.

90+4 min. - Leo Messi wyszedł sam na sam z Courtois , ale bramkarz "Czerwonych Diabłów" górą.

90 min. - Pięć doliczonych minut - tyle zostało Belgom na to, żeby odmienić losy spotkania.

89 min. - Belgowie zmienili strategię, atakują za pomocą długich piłek na wysokich napastników. Sprawili tym więcej problemów Argentynie niż we wszystkich dotychczasowych akcjach.

86 min. - Rzut rożny dla Belgów źle rozegrany, Mertens poprawia, ale kolejny spalony "Czerwonych Diabłów" .

83 min, - Belgowie pogubili się w obronie, Zabaleta został niepilnowany na skrzydle, dograł w pole karne, ale Palacio nie mógł sięgnąć tej piłki.

79 min. - Bezradność Belgów jest momentami przytłaczająca. Wybierają złe rozwiązania, rozgrywają niedokładnie, nie wiedzą, w jaki sposób przenieść grę pod bramkę Argentyńczyków . Jeśli zamierzają coś w swojej grze zmienić, musza to zrobić błyskawicznie. Do końca spotkania zostało niewiele ponad 10 minut.

76 min. - Dramatyczne uderzenie Mertensa . Wszyscy najlepiej grający głową zawodnicy Belgii byli w polu karnym, a skrzydłowy zdecydował się na strzał z trzydziestu metrów. Karygodne zachowanie, koledzy słusznie mają do niego pretensje.

75 min. - Vertonghen faulowany blisko narożnika pola karnego, będzie dobra okazja dla Belgów. Chadli zastępuje nieobecnego na boisku Edena Hazarda... Nie tak miał wyglądać ten mundial dla gwiazdy "Czerwonych Diabłów".

70 min. - Lavezzi schodzi z boiska, zastąpi go Rodrigo Palacio .

69 min. - Brzydkie wejście Alderweirelda , Belg otrzymuje żółtą kartkę.

67 min. - Na ławce Argentyny było o krok od nieszczęśliwego wypadku trenera Sabelli :

65 min. - "Czerwone Diabły" przyspieszają, wrzutka w pole karne, Garay odbija piłkę, ale na posterunku był Romero . To mogło skończyć się bramką samobójczą.

64 min. - Dwie zmiany w reprezentacji Belgii . Na boisku pojawiają się Lukaku i Mertens .

61 min. - Kolejne ofensywne wejście Vertonghena , wrzutka na głowę Fellainiego , ale jego strzał przechodzi nad poprzeczką...

59 min. - Seria błędów Belgów przy rozgrywaniu piłki, ale wszystko kończy się szczęśliwie dla "Czerwonych Diabłów" .

55 min. - Argentyna przed świetną sytuacją, Higuain strzela, ale piłka musnęła poprzeczkę i wyszła za boisko.

Strzał Higuaina:

54 min. - Dośrodkowanie Messiego , Courtois źle obliczył lot piłki i wybił na rzut rożny. Po chwili pewnie łapie piłkę.

53 min. - Żółta kartka dla Edena Hazarda, chcieliśmy, żeby największa gwiazda pokazała się w tym meczu, ale chodziło nam raczej o coś innego niż wejście nakładką...

51 min. - Belgia ruszyła do ataku od pierwszych minut, Argentyńczycy uważnie się bronią, po chwili wychodzą z kontrą. Higuain wchodzi z piłką w pole karne, uderza, a piłka po rykoszecie przechodzi obok krótkiego słupka Courtois .

46 min. - Zaczynamy drugą połowę meczu!

45+2 min. - Koniec pierwszej części spotkania. Niestety, nie zobaczyliśmy w niej zbyt dużo porywającej gry. Cel uświęca środki - Argentyna prowadzi i zrobi wszystko, żeby ten rezultat utrzymać. " Czerwonym Diabłom " zdycydowanie brakuje pomysłu na to, jak odrobić straty po bramce Higuaina .

45 min. - Belgia rozczarowuje w pierwszej połowie. Argentyna ma dobry wynik, gra spokojnie i nie zamierza rzucać się do szaleńczych ataków.

42 min. - Dośrodkowanie Belgów , do piłki dochodzi Mirallas , ale jego strzał mija o metr bramkę Romero . Gdyby leciał w światło bramki, prawdopodobnie mielibyśmy bramkę.

41 min. - Piłkarz Barcelony uderza nad bramką, belgijscy kibice mogą odetchnąć z ulgą.

40 min. - Messi faulowany tuż przed polem karnym. To będzie świetna okazja do tego, by pokonać Courtois . Będzie strzelał sam poszkodowany.

Leo Messi trzyma się na nogach jak sam Diego Maradona (którym zresztą został już kilka razy nazwany przez Dariusza Szpakowskiego - cenimy te porównania dwóch wielkich piłkarzy):

38 min. - Argentyna kontroluje wydarzenia na boisku, spokojnie rozgrywa piłkę. Belgowie nie mają pomysłu na to, jak zagrozić ich bramce. W ostatnich chwilach nie mają nawet pomysłu na to, jak odebrać piłkę "Albicelestes" .

33 min. - Duża strata Argentyny - Angel Di Maria musi zejść z boiska z powodu kontuzji. Wchodzi za niego Perez .

30 min. - A tu sytuacja sprzed kilku minut: Axel Witsel wychodzi z kontrą Belgii i... rozgrywa piłkę z sędzią Rizzolim:

29 min. - Rewelacyjna piłka od Messiego do Di Marii, ten schodzi do środka, ma przed sobą tylko Kompany'ego, ale stoper Manchesteru City dobrze blokuje uderzenie skrzydłowego Realu Madryt.

26 min. - Strzał De Bruyne zza pola karnego, Romero wybija przed siebie, ale Origi nie doszedł do piłki.

21 min. - Belgia powiększa posiadanie piłki, ale póki co nie przekłada się to na okazje bramkowe.

17 min. - Świetna akcja Vertonghena po lewej stronie boiska, dośrodkowanie trafia jednak na głowę jednego z Argentyńczyków . Rzut rożny, ale De Bruyne znowu psuje wrzutkę

15 min. - Fatalne dośrodkowanie De Bruyne z rzutu rożnego. Wyrzucił piłkę na aut, żaden z jego kolegów nie miał szans do niej dojść.

12 min. - Belgowie przyspieszają grę, na pewno chcieliby jak najszybciej wyrównać i wrócić do gry, ale odkrycie się będzie bardzo ryzykowne, Argentyna pokazała już, że bardzo dobrze gra z kontry.

8 min. - GOL dla Argentyny! Odbita przypadkiem piłka trafia do Higuaina, który instynktownie uderza wolejem. Courtois bez szans!

Tak trafił do siatki Argentyńczyk, strzelając swoją pierwszą bramkę w tym turnieju:

7 min. - Dużo walki w środkowej strefie boiska, ale trudno mówić o tym, że któraś z drużyn ma w pierwszych minutach widoczną przewagę.

3 min. - Przejęcie Argentyny i pierwszy groźny atak, jednak podanie w pole karne Lavezziego przeciął Kompany .

2 min. - Axel Witsel odpierał ataki Javiera Mascherano , zakończyło się faulem dla Belgów, ale to Argentyńczyk padł na murawę po tym fizycznym pojedynku.

1 min. - Zaczynamy mecz!

17.55 - Zespoły Argentyny i Belgii już na boisku, jeszcze tylko hymny obu krajów, powitanie kapitanów, losowanie stron... ale to potrwa tylko chwilę - za kilka minut zawodnicy rozpoczną spotkanie.

17.45 - Piętnaście minut do pierwszego gwizdka. Niektóre media zapowiadały to spotkanie naprawdę pompatycznie, ale szalenie efektownie:

17.30 - Belgia i Argentyna nie czarowały kibiców od początku mistrzostw, ale to Belgom udało się w swoim ostatnim meczu rozgrzać atmosferę do czerwoności.

Spotkanie 1/8 finału z USA było jednym z najbardziej emocjonujących w całych mistrzostwach, choć przez 90 minut za sprawą fenomenalnego Tima Howarda utrzymywał się bezbramkowy remis.

Statystyki pokazują, że nie powinniśmy spodziewać się fajerwerków w ofensywie... Liczymy jednak, że obydwa zespoły zagrają na miarę potencjału, którym dysponują. Tutaj garść statystyk:

17.20 - Oczy kibiców będą zwrócone na dwie największe gwiazdy zespołów - Leo Messiego i Edena Hazarda . Piłkarze dadzą swoim fanom prawdziwy show?

17.10 - Argentyna zacznie spotkanie w takim zestawieniu:

17.05 - Znamy już składy zespołów na ten świetnie zapowiadający się ćwierćfinał mistrzostw świata w Brazylii.

Belgowie wyjdą na boisko następującą jedenastką:

17.00 - Do meczu została godzina, zaczynamy relację na żywo. Argentyna czy Belgia? Tego, kto będzie kolejnym półfinalistą mistrzostw świata w Brazylii, dowiemy się już niedługo.