Brazylia 2014: klęska Canarinhos, Holandia na podium [RELACJA]

Artur Jaryczewski 13.07.2014
Dirk Kuyt i Arjen Robben
Dirk Kuyt i Arjen Robben, foto: PAP/EPA/Koen van Weel

W meczu o 3. miejsce na piłkarskich mistrzostwach świata Brazylia przegrała z Holandią 0:3 (0:2). Holendrzy zdobyli brązowy medal mundialu.

Relacja na żywo:

90+5 min. - KONIEC MECZU! Brazylia - Holandia 0:3!

90+1 min. - GOOOOOOOOLLLLL! Świetna kontra Holendrów! Daryl Janmaat podał w pole karne do Wijnalduma, a ten pokonał brazylijskiego bramkarza strzałem z 7 metrów.

88 min. - Brazylijczycy już chyba pogodzeni z porażką. Pojedyncze akcje Hulka nie wpłyną na zmianę wyniku.

82 min. - Arjen Robben przewrócił się w polu karnym. Holender liczył na to, że sędzia podyktuje jedenastkę. Jednak zdaniem Djamela Haimoudiego przewinienia nie było.

77 min. - Holendrzy skoncentrowali się już tylko na defensywie. Brazylijczycy zdecydowanie dominują, ale jak na razie nie potrafią zaskoczyć Cillessena .

74 min. - Hulk ! Brazylijczyk huknął z narożnika pola karnego, ale piłka po jego strzale przeleciała ponad poprzeczką.

68 min. - Kontrowersyjna sytuacja! Oscar wpadł w pole karne, przewrócił się po kontakcie z Blindem. Sędzia uznał jednak, że faulu nie było.

63 min. - Bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Cillessena starał się zaskoczyć David Luiz . Brazylijczyk uderzył jednak zdecydowanie za słabo.

59 min. - W końcu ładna akcja Brazylijczyków! Ramires dostał piłkę w polu karnym, zwiódł jednego obrońcę, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Cillessena .

55 min. - Komentarz zbędny...

53 min. - Canarinhos starają się przedrzeć pod bramkę Cillessena, ale jak na razie podopieczni Louisa van Gaala skutecznie rozbijają ataki Brazylijczyków.

50 min. - Świetna akcja Robbena ! Holender minął dwóch obrońców, wpadł w pole karne, ale jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany przez jednego z Brazylijczyków.

46 min. - Zaczynamy drugą połowę meczu!

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy! Brazylia - Holandia 0:2!

42 min. - "Pomarańczowi" mogli podwyższyć wynik, ale strzał sprzed pola karnego Robina van Persiego świetnie obronił Julio Cesar .

41 min. - Holendrzy zepchnięci do głębokiej defensywy. Podopieczni Louisa van Gaala nastawili się na grę z kontry.

38 min. - I znów Oscar ! Brazylijczyk świetnie dośrodkował z prawego skrzydła, lecz Paulinho , a następnie David Luiz minimalnie minęli się z piłką.

34 min. - Canarinhos w natarciu! Kolejne groźne dośrodkowanie Oscara . Cillessen minął się z piłką, ale żaden z Brazylijczyków nie potrafił wykorzystać błędu holenderskiego bramkarza.

31 min. - Brazylia częściej przy piłce, ale jak na razie nie przekłada się to na wynik.

29 min. - Groźna akcja Holendrów! Arjen Robben wyłożył piłkę Guzmanowi . Ten jednak posłał piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Julio Cesara .

27 min . - Po dośrodkowaniu Oscara z rzutu wolnego bardzo niecelnie główkował David Luiz .

21 min. - Wreszcie dobra akcja Brazylijczyków! Oscar minął kilku rywali, ale oddał zbyt lekki strzał, aby zaskoczyć Cillessena .

16 min. - GOOOLLLLLLL! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska David Luiz wybił piłkę wprost pod nogi Daleya Blinda, a ten spokojnie ją opanował i uderzył nie do obrony z 11 metrów! Brazylia - Holandia 0:2!

9 min. - Brazylijczycy rzucili się do ataku, ale jak na razie nie potrafią znaleźć recepty na dobrze ustawionych Holendrów.

5 min. - Holendrom należał się karny?

3 min. - GOOOLLLLLLLLLL! Brazylia - Holandia 0:1! Robin van Persie pewnie wykorzystał jedenastkę! Co za otwarcie Holendrów!

2 min. - Rzut karny dla Holendrów! Thiago Silva sfaulował będącego na czystej pozycji Arjena Robbena ! Żółta kartka dla Brazylijczyka!

1 min. - Zaczynamy spotkanie!

21.55 - Piłkarze wychodzą na boisko, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

21.37 - Żółw wytypował zwycięzców meczu finałowego i o trzecie miejsce mistrzostw świata w Brazylii. Mieszkaniec oceanarium w miejscowości Praia do Forte wybrał rybę zawieszoną pod flagami Argentyny i Holandii.

SNTV/x-news

21.15 - Były piłkarz ligi brazylijskiej Mariusz Piekarski przekonuje, że obie drużyny zagrają na sto procent. - Każdy będzie chciał stanąć na podium - dodał.

Foto Olimpik/x-news

20.54 - Znamy już także wyjściową jedenastkę Holendrów:

20.45 - Luis Felipe Scolari podał już skład:

20.31 - Lukas Podolski stawia na Brazylię.

20.12 - "Nie mam absolutnie żadnych problemów z motywacją. W moim przypadku ona wciąż jest na najwyższym możliwym poziomie. Oczywiście cel jest nieco inny, bo nie walczymy już o pierwsze miejsce, ale gramy o honor i godność. Myślę, że gdy jesteś reprezentantem Brazylii i zakładasz koszulkę z pięcioma gwiazdkami, musisz ją traktować z należytym szacunkiem" - mówił przed meczem o trzecie miejsce kapitan reprezentacji Brazylii Thiago Silva .

SNTV/x-news

20.05 - Holendrzy nie zamierzają odpuszczać meczu o trzecie miejsce. - Wciąż możemy przejść do historii holenderskiego futbolu. Nasza reprezentacja nigdy nie zakończyła mundialu bez porażki, nawet w latach 70’ - mówił przed spotkaniem z Brazylią szkoleniowiec "Oranje" Louis van Gaal .

SNTV/x-news

20.00 - Zaczynamy relację na żywo z meczu o trzecie miejsce MŚ, w którym zmierzą się Brazylia i Holandia . Spotkanie zostanie rozegrane w Brasilii na stadionie Estádio Nacional Mané Garrincha .