Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Niemcy mistrzami świata! Emocje przed finałem rozpaliła Shakira [32. DZIEŃ MUNDIALU]

Paweł Słójkowski 13.07.2014
Shakira podczas ceremonii zamknięcia mundialu
Shakira podczas ceremonii zamknięcia mundialu , foto: PAP/EPA/KAMIL KRZACZYNSKI

Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo z ostatniego dnia mundialu w Brazylii w naszym serwisie mundialowym.

Niedziela, 13 lipca:

23.50 - Kończymy już naszą relację na żywo z ostatniego dnia mundialu. W poniedziałek zapraszamy na komentarze i podsumowanie mundialu w Brazylii. Dziękujemy!

23.45 - Po rozstrzygnięciach piłkarskiego mundialu w Brazylii w dalszym ciągu tylko osiem reprezentacji może się pochwalić tytułem mistrzów świata. Po raz czwarty zdobyli go Niemcy, którzy w niedzielę w Rio de Janeiro pokonali po dogrywce Argentynę 1:0. Cztery lata temu po sukcesie w RPA na liście pojawiła się Hiszpania.
Wcześniej tytuł zdobyły: Brazylia, Włochy, Argentyna, Urugwaj, Francja i Anglia.

23.35 - Koniec! Niemcy mistrzami świata!

23.25 - Mario Goetze zdobył gola w 113 minucie meczu. Niemcy prowadzą z Argentyną 1:0 i mają sześć minut na wyrównanie.

23.00 - W regulaminowym czasie gry w meczu finałowym nie padły gole. Na Maracanie trwa dogrywka.

22.50 - Na finale mistrzostw świata zaroiło się od gwiazd. Spotkanie Niemców z Argentyną mocno przeżywała Rihanna, która kibicowała drużynie Joachima Loewa. Na słynnej Maracanie pojawili się też między innymi: aktor Ashton Kutcher, piękne modelki oraz politycy.

Aktorzy, piosenkarki, modelki, politycy. Na finale MŚ zaroiło się od gwiazd Agencja TVN/x-news

22.05 - Rozpoczęła się druga połowa meczu finałowego Niemcy - Argentyna

21.47 - W Rio zakończyła się pierwsza połowa meczu finałowego Niemcy - Argentyna. Nie padły gole, ale mecz jest godny finału. W 30. minucie meczu Gonzalo Higuain umieścił piłkę w bramce i argentyńscy kibice oszaleli ze szczęścia, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Gonzalo
Gonzalo Higuain krótko cieszył się z gola strzelonego Niemcom. Sędzia odgwizdał spalonego PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

21.00 - Na stadionie Maracana w Brazylii rozpoczyna się ostatni mecz mundialu. W finale grają Niemcy i Argentyna.

20.55 - Przed finałem Niemcy - Argentyna policja rozpędziła w pobliżu Maracany ok. 300-osobową grupę demonstrantów, protestujących przeciwko wydatkom na organizację mundialu. Demonstranci próbowali sforsować kordon służb porządkowych i podejść pod stadion. Jak poinformowała agencja AFP, policjanci do opanowania sytuacji użyli gazu łzawiącego.

20.25 - Zapełniają się trybuny Maracany przed wielkim finałem. Na stadionie coraz więcej gwiazd.

Pele
Pele i David Beckham PAP/EPA/THOMAS EISENHUTH

20.15 - Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu finałowego Niemcy - Argentyna, którą poprowadzi Martin Ruszkiewicz .

Relacja z meczu Niemcy - Argentyna >>>

20.00 - Kilkuset kibiców powitało na lotnisku w Rotterdamie brązowych medalistów piłkarskich mistrzostw świata, Holendrów.

19.45 - Napastnik Fred ogłosił, że kończy karierę w reprezentacji Brazylii. 30-letni piłkarz Fluminense o swojej decyzji poinformował w wywiadzie dla gazety "O Estado de Sao Paulo". Jego drużyna zajęła czwarte miejsce w mundialu.

19.40 - Kilkuset kibiców powitało na lotnisku w Rotterdamie brązowych medalistów piłkarskich mistrzostw świata. Po wylądowaniu ich samolot został spryskany wodą z dwóch wozów straży pożarnej. W sobotę Holendrzy pokonali Brazylijczyków 3:0 w meczu o trzecie miejsce.

19.38 - Ceremonia zamknięcia mundialu miała trwać 18 minut. Zakończyła się zgodnie z planem.

19.20 - W Brazylii trwa ceremonia zamknięcia mundialu.

19.05 - Ciekawy wywiad z Davidem Beckhamem , który w finale będzie kibicował Argentynie, chociaż uważa, że Niemcy to świetna, poukładana i doświadczona drużyna.

18.50 - Niemieccy kibice na godziny przed finałem mundialu już dopingują swoich piłkarzy. W specjalnej strefie w Berlinie razem oczekują na rozstrzygające spotkanie mistrzostw i liczą, że ta zabawa potrwa do rana.

W Berlinie pełna gotowość. Kibice już dopingują przed finałem mundialu: TVN24/x-news

18.40 - Aktor Daniel Craig , śpiewak operowy Placido Domingo czy piosenkarz Eros Ramazotti to niektóre z gwiazd show-biznesu, które wieczorem zasiądą na trybunach Maracany w Rio de Janeiro, by zobaczyć finał piłkarskich mistrzostw świata między Niemcami a Argentyną.

18.15 - W finale rozgrywanych we Włoszech w 1990 roku mistrzostwach świata zmierzyli się .... Niemcy z Argentyną . Historia lubi się powtarzać, ale mówi się także, że nic dwa razy się nie zdarza. Jaki padł wynik przed laty?

18.05 - Kibice Argentyny opanowali najsłynniejszą plażę w Rio de Janeiro przed finałowym meczem mistrzostw świata. Południowoamerykańskie media szacują, że granicę z Brazylią specjalnie z myślą o obejrzeniu finałowego meczu z Niemcami pokona nawet 100 tys. rodaków.

Sto tysięcy argentyńskich kibiców opanowało Copacabanę przed finałem: RUPTLY/x-news

17.40 - Przed meczem finałowym pojawia się wiele statystyk i porównań finalistów. FIFA przygotowała następujące zestawienie:

/

17.10 - Myślę, że Messi może zaskoczyć swoim geniuszem. Mimo to Niemcy mają lekką przewagę psychiczną nad Argentyną. Strzelili więcej bramek i zawsze grają do końca. Szanse w tym spotkaniu są 60 do 40 dla Niemców - mówi trener Henryk Kasperczak przed wieczornym meczem finałowym.

Henryk Kasperczak: Niemcy mają lekką przewagę psychiczną przed finałem TVN24/x-news

16.30 - Podczas ceremonii zamknięcia mundialu Shakira zaśpiewa piosenkę "La La La".

16.15 - Ceremonia zamknięcia piłkarskich mistrzostw świata na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro potrwa tylko 18 minut. Rozpocznie się przed meczem Niemcy - Argentyna o godzinie 14.20 brazylijskiego czasu (19.20 polskiego). Weźmie w niej udział 1000 artystów.

Wystąpi m.in. kolumbijska piosenkarka Shakira . Natomiast światowej sławy gitarzysta Carlos Santana wraz z raperem z Haiti Jeanem Wyclefem, zdobywcą nagrody Latin Grammy, Brazylijczykiem Alexandre Piresem zaprezentują hymn mundialu: "We Will Find A Way" ("Damy sobie radę").