Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Niemcy oddadzą pamiątki na aukcję charytatywną

PAP
Marcin Nowak 15.07.2014

Niemcy, złoci medaliści piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii, oddadzą na charytatywną aukcję swoje stroje z brazylijskiego mundialu oraz inne osobiste pamiątki.

Najlepszy bramkarz turnieju Manuel Neuer przekaże swój iPhone, a trener Joachim Loew marynarkę.

Do akcji włączyła się także kanclerz Angela Merkel, która oddała piłkę z podpisami wszystkich zawodników i trenerów reprezentacji otrzymaną po zwycięskim finale z Argentyną (1:0 po dogrywce) w Rio de Janeiro.

Według portalu unitedcharity.de, na którym zostaną wystawione dresy, koszulki i inne rzeczy niemieckich piłkarzy z mundialu w Brazylii, od 28 lipca kibice będą mogli kupić ponad 50 pamiątek należących do mistrzów świata.

Pierwszym, który ofiarował na cele charytatywne swój strój reprezentacyjny podpisany przez wszystkich zawodników, był urodzony w Gliwicach Lukas Podolski. Uczynił to w trakcie mundialu podczas pobytu zespołu w miejscowości Santo Andre, która była bazą Niemiec. Jego dres wylicytowano za 4700 euro.

We wtorek tuż po godzinie 10. na berlińskim lotnisku Tegel wylądował specjalny samolot LH 2014, którym przylecieli "złoci" piłkarze. Przejazd otwartym czarnym autokarem z numerem rejestracyjnym "Champions", na którym wypisane były daty triumfów w MŚ - 1954, 1974, 1990 i 2014 - z lotniska trwał ponad dwie godziny. Pod Bramą Brandenburską fetowało ich ponad 200 tysięcy kibiców.

Piwo i bawarska muzyka. Monachium przywitało mistrzów świata z Bayernu

DE RTL TV/x-news

 

man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!