Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Belgia - Algieria. Czarny koń mistrzostw zgarnia trzy punkty [RELACJA]

Marcin Nowak 17.06.2014

Belgia wygrała swój pierwszy mecz po 12 latach nieobecności na mundialu. Ekipa "Czerwonych Diabłów" pokonała Algierię.

90+3 min - KONIEC MECZU! Belgia rozkręcała się bardzo powoli, ale na koniec spotkania pokazała ten błysk, którego oczekiwali kibice tej drużyny. Bardzo dobre zmiany dokonane przez Wilmotsa wpłynęły na ostateczny sukces zespołu z Europy.

86 min - Wygląda na to, że Belgia rozpocznie mistrzostwa jak Szwajcaria z Ekwadorem (2:1). Najpierw straszne męczarnie, ale końcówka - piorunująca w wykonaniu ekipy Marca Wilmotsa

80 min - GOOOOOOL!!!  Belgia wychodzi na prowadzenie! Kapitalna kontra "Czerwonych Diabłów"!  De Bruyne przejmuje piłkę na wysokości środka pola, natychmiast piłkę przejmuje Eden Hazard, który wykłada ją Driesowi Mertensowi, a ten pięknym strzałem zdobywa gola na 2:1!

Uradowany
Uradowany strzelec zwycięskiego gola dla Belgii z Algierią - Dries Mertens, fot. EPA/DENNIS SABANGAN

76 min - Coraz pewniej grają Belgowie. Czyżby zdołali zupełnie odmienić losy tego meczu i wygrać spotkanie?

72 min - Szybko reaguje trener Algierii. Riyiad Mahrez schodzi z boiska, a jego miejsce zajmuje Mehdi Lacen

70 min - GOOOOL!!! Marouane Fellaini wykorzystuje świetne dośrodkowanie w pole karne De Bruyne'a i głową umieszcza piłkę w siatce. Mamy remis!

68 min - Coś się zaczyna dziać pozytywnego w kadrze Belgii. Coraz więcej ruch z przodu, ładnie próbuje wejść w pole karne Eden Hazard

66 min - Czas na zmianę w kadrze Algierii. El Arbi Hillel Soudani schodzi a zmienia go Islam Slimani

67 min - Ależ kapitalna akcja młodego Divocka Origi, który zmienił wcześniej Romelu Lukaku. 19-letni napastnik Lille był sam-na-sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. Fenomenalnie nogami obronił Rais Mbolhi!

65 min - Marouane Fellaini zmienia Mousę Dembele w zespole Belgii

66 min - Jan Vertonghen próbował szczęścia w polu karnym rywali. Widać, że obrońca Tottenhamu bardzo chce się zrehabilitować za rzut karny z pierwszej połowy, ale na razie strzela obok bramki

62 min - Gra Belgii nie może w ogóle napawać optymizmem fanów tej drużyny. Zlepek niezwykły indywidualności zupełnie nie funkcjonuje jako drużyna. Czyżby to wina trenera Marca Wilmotsa?

58 min - Divock Origi zmienia Romelu Lukaku

57 min - Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał jednego z Algierczyków minimalnie mija bramkę strzeżoną przez Thibaut Courtois. Mogło już być po meczu!

50 min - I już widać, że wprowadzenie Mertensa dało pozytywny efekt. Niski skrzydłowy kilka razy wpadł w pole karne Algierii i po jednej z jego akcji - piłkarze z Europy wywalczyli rzut rożny, po którym groźnie główkował Axel Witsel

46 min - W drugiej części gry zobaczymy Driesa Mertensa z Napoli, który zmienił w kadrze Belgii Nacera Chadliego.

19.00 - Zaczynamy drugą połowę meczu!

45 min +1 - Koniec pierwszej połowy. Belgia - Algieria 0:1. Szokujący wynik na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte

44 min - Strzela Nacer Chadli, ale znów bramkarz Algierii pewnie broni

40 min - Belgowie próbują kolejnych ataków, ale na razie nic z nich nie wynika. Chyba presja wyniku kompletnie ich sparaliżowała

33 min - Kolejna ładna próba strzału z dystansu Axela Witsela, ale znów na posterunku Rais Mbolhi

31 min - Belgowie powoli próbują się otrząsnąć po straconym golu. W pole karne Algierii wpadł Kevin De Bruyne, ale jego próba podania wzdłuż linii bramkowej została zablokowana i tylko rzut rożny dla "Czerwonych Diabłów"

25 min - GOOOOOL!!! Sofiane Feghouli podchodzi do "jedenastki" i pewnie umieszcza piłkę w siatce. Mamy niespodziewane prowadzenie Algierii!!!

24 min - Szok! Jan Vertonghen przytrzymuje w polu karnym rywala i mamy rzut karny dla Algierii!!! Na dodatek obrońca Tottenhamu Hotspur ukarany żółtą kartką.

21 min - Wreszcie bardzo groźny strzał zza pola karnego Belgów. Axel Witsel próbował zaskoczyć bramkarza rywali, ale świetnie interweniował Rais Mbolhi

18 min - No i mamy pierwszy strzał... reprezentacji Algierii. Groźna kontra, piłka w pole karne, ale Riyad Mahrez strzela obok bramki

Kibice
Kibice reprezentacji Algierii na meczu z Belgią, fot. EPA/PETER POWELL

12 min - Spotkanie toczy się głównie w środkowej części boiska. Na razie nie widzieliśmy tego błysku geniuszu, na jaki z pewnością stać ekipę "Czerwonych Diabłów". Algieria umiejętnie rozbija ataki belgów

5 min - Na razie bez większych fajerwerków. Komentatorzy rozpływają się jednak nad składem reprezentacji Belgii. Wydaje się, że Algieria skazana jest na pożarcie, ale nie takie cuda działy się na mundialu

Reprezentacja
Reprezentacja Belgii przed meczem z Algierią, fot. EPA/DENNIS SABANGAN

18.00 - ZACZYNAMY SPOTKANIE! Niech wygra lepsza drużyna!

17.23 - Tak z kolei wygląda koszulka kapitana "Czerwonych Diabłów" - Vincenta Kompany'ego:

17.22 - A teraz kolej na faworytów tego spotkania - Belgów. Trzeba przyznać, że ich skład robi olbrzymie wrażenie, a jak spojrzymy na ławkę rezerwowych - to właściwie wszędzie same gwiazdy:

17.21 - Poznaliśmy już składy obu drużyn. Najpierw prezentujemy skład ekipy Algierii:

17.20 - Witamy przed meczem Belgia - Algieria i zapraszamy na naszą relację na żywo.