Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Argentyna - Iran. Messi uratował honor Albicelestes [RELACJA]

Marcin Nowak 21.06.2014

Argentyna pokonała Iran 1:0 (0:0) w meczu grupy F i tym samym zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata w Brazylii.

RELACJA NA ŻYWO:

90+5 - KONIEC MECZU! Argentyna wygrała, ale pamiętajmy o niepodyktowanym rzucie karnym dla Iranu i męczarniach przez 90. minut ekipy Alejandro Sabelli. Mało przekonujące zwycięstwo, ale bardzo istotne - znów zapewnił Messi

90+1 min - GOOOOL!!! Jednak Argentyna! Messi przymierzył zza pola karnego i wreszcie zmieścił piłkę w siatce! Albicelestes znów wymęczą zwycięstwo, gdy już Iran był o krok od sensacji! Coś niebywałego!

87 min - Kapitalna kontra Iranu i Reza znalazł się sam-na-sam z Romero, ale górą bramkarz argentyński!

84 min - Argentyna wciąż bije głową w mur, a raczej głową w ścianę irańskiej defensywy. Albicelestes się śpieszy, ale nie potrafią zmienić szokującego wyniku

75 min - Tym razem szczęścia próbował zupełnie niewidoczny w tym spotkaniu Angel Di Maria, ale na posterunku bramkarz Iranu

73 min - Leo Messi znów próbuje swoich sił z rzutu wolnego. Piłka jednak przelatuje minimalnie obok bramki

67 min - Coś nieprawdopodobnego! Kapitalne dośrodkowanie w pole karne Argentyny, gdzie świetnie do piłki skacze Ashkan Dejagah, ale rewelacyjna interwencja Sergio Romero ratuje ekipę Albicelestes. Iran bliżej zdobycia prowadzenia w tym meczu!

64 min - Znów zakotłowało się pod bramką Argentyny! W ostatniej chwili defensorzy Albicelestes wybijają piłkę, a mogło być sensacyjne trafienie Reza Ghoochannejhada!

60 min - Messi indywidualnie próbuje zmienić rezultat spotkania. Strzał tuż zza pola karnego minimalnie jednak mija słupek irańskiej bramki

56 min - Bardzo kontrowersyjna sytuacja. Wydaje się, że piłkarz Iranu był faulowany w polu karnym Argentyny, ale arbiter z Serbii nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Co się dzieje z reprezentacją Alejandro Sabelli?

53 min - Ależ okazja ekipy Iranu! Szybka kontra zakończona groźnym strzałem Rezy Ghoochannejhada. No jak to nie jest alarm ostrzegawczy dla Argentyny to już ich nic nie obudzi

47 min - Oby emocji było więcej niż w pierwszej połowie

46 min - ZACZYNAMY DRUGĄ CZĘŚĆ GRY!

45+2 min - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY MECZU! Wciąż bezbramkowy rezultat, mimo kilku okazji ze strony Argentyny. Messi i spółka znów zawodzą - nie mają specjalnego pomysłu na grę, choć posiadają optyczną przewagę w tym spotkaniu. Iran umiejętnie się broni

36 min - Messi wrzuca piłkę z rzutu wolnego w pole karne rywali. Tam świetnie wyskakuje do nie Ezequiel Garay, ale obrońca Argentyny strzela głową wysoko nad poprzeczką

33 min - Znów okazję ma Argentyna. Rzut wolny z idealnej pozycji - tuż przed polem karnym rywali wykonuje Leo Messi, ale piłka po jego strzale przelatuje wysoko nad poprzeczką. Na razie faworyci - zdecydowanie zawodzą. Nie potrafią rozmontować dobrze zorganizowanej defensywy Iranu.

22 min - Kolejna dobra akcja Argentyny. Tym razem strzela Sergio Aguero, ale jego strzał paruje irański golkiper

13 min - Pierwsza poważna szansa dla ekipy Albicelestes. Próbował szczęścia Gonzalo Higuain, ale dobrze broni Alireza Haghighi

12 min - Na razie bez większych emocji. Iran spokojnie rozbija ataki Argentyny. Gra toczy się głównie w środku pola

2 min - Zdecydowanym faworytem jest Argentyna, ale Messi i spółka zagrali poniżej oczekiwań w szczęśliwie wygranym spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną. Czy więc dziś Iran jest w stanie zaskoczyć ekipę Albicelestes?

1 min - ZACZYNAMY!

17.55 - Obie drużyny już na murawie. Czas na hymny obu ekip

17.23 - Spotkanie rozpocznie drugą kolejkę spotkań w grupie F. W pierwszym meczu Argentyna z trudem pokonała Bośnię i Hercegowinę (2:1), a Iran zremisował z Nigerią (0:0). O północy w tej grupie spotka się Nigeria z Bośnią.

17.22 - Mecz odbędzie się na stadionie w Belo Horizonte - Estádio Governador Magalhães Pinto. Więcej o tym obiekcie można przeczytać >>> TUTAJ <<<

17.21 - A oto skład Iranu:

17.20 - Znamy już składy obu drużyn. W takim zestawieniu wyjdzie na murawę ekipa Argentyny:

17.18 - Zaczynamy naszą pierwszą relację na żywo z sobotnich spotkań mistrzostw świata w Brazylii! Argentyna zagra o godzinie 18 z Iranem w grupie F.