Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Niemcy - Ghana. Genialne widowisko w grupie G [RELACJA]

Marcin Nowak 21.06.2014

Niemcy zremisowali z Ghaną 2:2 (0:0) po pasjonującym meczu i są bardzo blisko 1/8 finału MŚ. Ekipa z Afryki też nie straciła jeszcze szans na awans.

RELACJA NA ŻYWO:

Na zakończenie spotkania krwawa scena. W ostatniej akcji zderzyli się głowami piłkarze Niemiec i Ghany. Thomas Mueller leży zakrwawiony na murawie. Miejmy nadzieję, że nic mu się poważnego nie stało

90+4 min - KONIEC MECZU! To było pasjonujące widowisko!

90+2 min - Ależ kapitalna kontra Ghany, ale piłkarzom z Afryki zabrakło pomysłu jak ją skończyć i w efekcie dali się złapać na spalonym

90 min - Miroslav Klose miał na nodze piłkę meczową! W sytuacji sam-na-sam z bramkarzem jednak minimalnie spudłował. Arbiter doliczył trzy minuty do czasu podstawowego

88 min - Gra toczy się w szaleńczym tempie. Co chwilę mamy akcję podbramkową pod jedną i pod drugą bramką

78 min - Niemcy odżyli po dwóch ciosach i zyskują powoli przewagę. Kapitalne widowisko na Arena Castelao

71 min - GOOOOOOOL!!!! Wejście smoka Miroslava Klose! Rzut rożny dla Niemców, piłka przedłużona przez Benedikta Hoewedesa pada łupem napastnika Lazio Rzym, który wbija ją do siatki!

70 min - Joachim Loew reaguje zmianami. Za Goetzego wchodzi Miroslav Klose, a za Samiego Khedirę - Bastian Schweinsteiger. Niemiecki trener wykorzystał już trzy zmiany w tym spotkaniu

67 min - Kolejna kapitalna akcja ekipy z Afryki. Świetna kontra i zawodnicy ""Czarnych Gwiazd" wyszli w przewadze 3 piłkarzy na 2 defensorów z Niemiec, ale zamiast podawać - Jordan Ayew zakończył akcję strzałem, który obronił Manuel Neuer. Zmarnowana sytuacja!

63 min - GOOOOOL!!! Znów Ghana! Asamoah Gyan dostaje kapitalne prostopadłe podanie od Muntariego, wychodzi sam-na-sam z bramkarzem i z zimną krwią wykańcza akcję! Niemcy w szoku!

55 min - GOOOOOL!!! Błyskawiczna odpowiedź Ghany. Tym razem dośrodkowanie w pole karne Niemiec strąca głową Andre Ayew i mamy remis! Harrison Afful notuje świetną asystę. Ależ się nam zrobił mecz!

53 min - Mamy przerwę w grze. Na boisko wpadł - po raz pierwszy na tym turnieju - kibic, który chyba rozemocjonował się po tym golu dla Niemców

51 min - GOOOOL!!! Mario Goetze wykorzystuje kapitalne dośrodkowanie Thomasa Muellera! Cóż za piłka pomiędzy dwóch obrońców i niziutki Goetze wbija piłkę do siatki!

46 min - ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ z nadzieją na to, że padną jakieś gole!

45+1 min - KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY! Niezłe spotkanie w Fortalezie, choć wciąż nie oglądaliśmy żadnej bramki

42 min - Mecz toczy się w bardzo dobrym tempie. Obie drużyny grają otwarty futbol i praktycznie co chwilę mamy akcję za akcję. Na razie brakuje nam tylko, albo aż - goli

38 min - Mario Goetze przejmuje piłkę na granicy pola karnego. Pomocnik reprezentacji Niemiec nie zastanawia się zbyt długo i strzela... Piłka leci jednak w środek bramki, gdzie na posterunku znajduje się Fatawu Dauda

33 min - Sulley Muntari posyła potężną "bombę" z linii pola karnego. Piłka jednak leci w sam środek bramki, gdzie zatrzymuje ją z trudem Manuel Neuer

21 min - Kolejna świetna piłka od Oezila - tym razem znajduje drogę do Thomasa Muellera w polu karnym rywali. Dobra interwencja obrońców Ghany nie pozwoliła jednak na oddanie czystego strzału przez napastnika Bayernu Monachium

18 min - Niezła akcja Niemców. Wyłożenie piłki przez Mesuta Oezila do Samiego Khediry, ale zbyt słaby strzał, by zagrozić bramce strzeżonej przez Fatawu Daudę

13 min - Ghana się odgryza! Kapitalnie "kropnął" z daleka Christian Atsu, ale Manuel Neuer zdołał wybić piłkę

11 min - Kapitalna kombinacyjna gra Niemców przed polem karnym Ghany. Kilka szybkich podań i strzał Toniego Kroosa, ale zablokowany przez defensorów rywali

7 min - Groźna sytuacja dla Ghany! Długa piłka od Sulleya Muntariego i w polu karnym Niemiec próbował zdobyć gola Asamoah Gyan, ale skończyło się na strachu dla ekipy Joachima Loewa

5 min - Obie drużyny zaczynają bardzo skoncentrowane. Chyba większość spotkań mundialowych zaczyna się dość ostrożnie

21.00 - ZACZYNAMY!

20.54 - Obie drużyny już na murawie. Pora na hymny obu ekip

20.19 - Spotkanie odbędzie się na stadionie w Fortalezie - Arena Castelao. Więcej o tym obiekcie >>> TUTAJ <<<

20.18 - W swoim pierwszym meczu w grupie G Niemcy pokonali Portugalię 4:0, a Ghana przegrała z USA 1:2.