Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Nigeria - Bośnia i Hercegowina. "Super Orły" o krok od awansu [RELACJA]

Martin Ruszkiewicz 22.06.2014
Fragment meczu Nigeria - Bośnia i Hercegowina podczas MŚ w Brazylii
Fragment meczu Nigeria - Bośnia i Hercegowina podczas MŚ w Brazylii , foto: PAP/EPA/JOSE COELHO

Reprezentacja Nigerii wygrała 1:0 (1:0) z Bośnią i Hercegowiną w meczu grupy H mistrzostw świata w Brazylii. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Peter Odemwingie.

RELACJA:

90 min. + 3 - Koniec meczu. Nigeria - Bośnia i Hercegowina 1:0 (0:0).

90 min. + 3 - Nie ma szczęścia Dżeko. Tym razem Bośniak trafia w słupek!

90 min + 1 - Swoją szansę miał jeszcze Dżeko. Uderzenie głową napastnika Manchesteru City złapał pewnie Enyeama.

90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.

81 min. - Obi Mikel huknął z dystansu. Begović się nie myli i odbija piłkę przed siebie.

77 min. - Gra co chwila przenosi się z jednej połowy na drugą, ale... niewiele z tego wynika.

67 min. - Ibisević odwrócił się z piłką w polu karnym i oddał strzał, jednak mógł zagrać do lepiej ustawionych kolegów.

65 min. - Nie pierwsza w tym meczu szarża Emenike zakończona strzałem. Z kłopotami bramkarz Bośni i Hercegowiny.

60 min. - Ładna akcja Nigerii, ale czujny w bramce Begović.

58 min. - Bośniacy biją głową w mur. Na boisku zameldował się Vedad Ibisević.

50 min. - Dużo niedokładności i chaosu w pierwszych minutach drugiej połowy.

46 min. - Rozpoczęła się druga połowa.

Fragment
Fragment meczu Nigeria - Bośnia i Hercegowina podczas MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/JOSE COELHO

45 min. - Przerwa. Za nami ciekawe 45 minut. Czekamy na więcej.

37 min. - Kolejna groźna sytuacja Nigerii. Z prawej strony uderzył Musa. Z kłopotami piłkę złapał Begović.

29 min. - GOOOOL! Emenike wyłożył piłkę na 5. metr, gdzie stał Odemwingie, który płaskim strzałem pokonał Begovicia.

28 min. - Bośniacy przejęli inicjatywę. Z dystansu huknął Pjanić. Golkiper Nigerii z trudem broni uderzenie zawodnika AS Romy.

24 min. - Znów Dżeko w roli głównej. Jego strzał broni jednak Enyeama.

20 min. - Dżeko strzela gola, ale sędzia sygnalizuje pozycję spaloną. Jak pokazały powtórki niesłusznie. Nadal 0:0.

18 min. - W grze obu drużyn widać dużą nerwowość.

14 min. - Oglądamy szybkie spotkanie w Cuiabie. Kolejna próba z dystansu, Begović na posterunku.

11 min. - Nigeria w natarciu. Tym razem próbował John Obi Mikel - bez powodzenia.

7 min. - Odemwingie groźnie uderzył z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Begovicia.

3 min. - Onazi oddał mocny strzał, ale bardzo niecelny.