Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: USA - Portugalia. Ronaldo bohaterem ostatniej akcji [RELACJA]

Marcin Nowak 23.06.2014

Stany Zjednoczone zremisowały z Portugalią 2:2 (0:1) w meczu grupy G mundialu. Obie drużyny zachowały szansę na awans do 1/8 finału MŚ.

RELACJA NA ŻYWO:

90+5 min - Coś nieprawdopodobnego! Silvestre Varela zdobywa gola dla Portugalii w ostatniej akcji meczu! Kapitalnie w pole karne dośrodkował - do tej pory niewidoczny w tym meczu Cristiano Ronaldo i po główce Vareli mamy remis! Portugalia już była poza mundialem, ale ratuje się rzutem na taśmę!

90 min - Arbiter dolicza aż pięć minut do końca spotkania!

81 min - GOOOOOL!!! Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Portugalii. Piłka pada łupem Grahama Zusiego, który dośrodkowuje ją do Clinta Dempsey'a, a ten BRZUCHEM wbija ją do siatki! Coś niebywałego! Takie gole tylko na mundialu :) Były wątpliwości co do pozycji spalonej gracza USA, ale powtórki je rozwiały - prawidłowa decyzja arbitra i mamy 2:1 dla ekipy prowadzonej przez Juergena Klinsmanna!

75 min - Portugalia ma "nóż na gardle", więc próbuje wrócić na prowadzenie, ale Amerykanie są świetnie ułożeni taktycznie i bardzo groźnie kontrują

66 min - Portugalia rusza z bardzo groźną akcją, by szybko wrócić na prowadzenie, ale strzał Raula Meirelesa świetnie broni Howard

64 min - GOOOOOL!!! Rzut rożny dla USA jest wybity poza pole karne, ale tam do piłki dopada Jermaine Jones. Amerykanin prostym zwodem uwolnił się od rywala i pięknym strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce! Mamy remis!

56 min - To powinno być wyrównanie! Michael Bradley strzela w świetnej sytuacji w polu karnym Portugalii, ale piłka jest wybita z bramki przez jednego z obrońców

46 min - ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ MECZU!

45+3 min - KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY!

45+1 min - Antonio Eder "kropnął" z krawędzi pola karnego, ale Tim Howard znów ratuje swoją drużynę - odbijając piłkę zmierzającą w środek amerykańskiej bramki

45 min - Nani miał znakomitą okazję do zdobycia swojej drugiej bramki! Portugalski skrzydłowy otrzymał świetne podanie na granicy pola karnego, uwolnił się spod opieki obrońców i strzelił w róg bramki USA, ale Tim Howard zdołał wybić piłkę na słupek.

36 min - Cristiano Ronaldo próbuje zaskoczyć Tima Howarda strzałem z 30 metrów, ale bramkarz USA jest na posterunku

32 min - Clint Dempsey znakomicie zagrywa do Fabiana Johnsona (USA), ale uderzenie Amerykanina mija prawy słupek bramki Beto

27 min - Ależ szansa dla Amerykanów! Clint Dempsey wbiega w pole karne i próbuje wbić piłkę do siatki, ale jego strzał jest zablokowany przez obrońcę Portugalii, ofiarnym wślizgiem. Tylko rzut rożny dla drużyny Juergena Klinsmanna.

24 min - Kapitalne podanie Jermaine Jonesa do Michaela Bradley'a, ale amerykański pomocnik strzela nad poprzeczką

22 min - Tym razem akcja Portugalczyków. Joao Moutinho próbuje indywidualnie zaskoczyć golkipera USA strzałem z dystansu, ale piłka wędruje tuż obok lewego słupka.

17 min - Odpowiedź Amerykanów. Clint Dempsey strzela po ziemi w kierunku prawego słupka portugalskiej brami, ale Beto (Portugalia) wspaniale zatrzymuje uderzenie piłkarza ekipy USA. Rzut rożny dla drużyny dla Stanów Zjednoczonych

5 min - GOOOOOOL!!! Ależ fatalnie mecz rozpoczęli Amerykanie. Kiks we własnym polu karnym jednego z obrońców USA i piłka wpada pod nogi Naniego, który z zimną krwią ładuje piłkę do siatki! Portugalia prowadzi i zapowiada nam się niebywałe spotkanie

00.00 - ZACZYNAMY!

23.53 - Przed nami hymny obu drużyn

23.45 - W pierwszym meczu Amerykanie pokonali Ghanę 2:1, a Portugalia przegrała z Niemcami aż 0:4. Ten mecz jest więc ostatnią szansą dla ekipy z Półwyspu Iberyjskiego, by powalczyć o udział w 1/8 finału mistrzostw świata

23.44 - Spotkanie odbywa się na stadionie - Arena de Amazonia w Manaus. Więcej o tym obiekcie można przeczytać >>> TUTAJ <<<

23.43 - A teraz zobaczmy jak swój zespół ustawił Paulo Bento - trener Portugalii: