Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Kamerun - Brazylia. Gospodarze będą kalkulować? [ZAPOWIEDŹ]

PAP
Paweł Słójkowski 23.06.2014
Piłkarze Brazylii trenują przed meczem z Kamerunem
Piłkarze Brazylii trenują przed meczem z Kamerunem, foto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

Piłkarze Brazylii są blisko awansu do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie A mistrzostw świata. W poniedziałek zagrają o godz. 22 w Brasilii z rozbitym wewnętrznie i osłabionym kadrowo Kamerunem.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Brazylia 2014 <<<
Przydomek afrykańskiej drużyny to "Nieposkromione lwy", ale na mundialu w Brazylii podopieczni niemieckiego trenera Volkera Finkego rozczarowują. W pierwszym spotkaniu ulegli Meksykowi 0:1 (na dodatek arbiter nie uznał tej drużynie dwóch prawidłowo zdobytych bramek), następnie przegrali z Chorwacją 0:4. Definitywnie stracili szansę wyjścia z grupy.

Problemy w ekipie Kamerunu zaczęły się znaczniej wcześniej. Przed podróżą do Brazylii piłkarze odmówili wejścia na pokład samolotu, ponieważ nie mogli porozumieć się z krajową federacją w sprawie premii. Ostatecznie odlecieli z wielogodzinnym opóźnieniem.

O tym, że źle dzieje się w drużynie Finkego, mogła świadczyć również sytuacja z końcówki meczu z Chorwacją, gdy omal nie doszło do rękoczynów z udziałem dwóch kameruńskich piłkarzy - Benoita Assou-Ekotto i Benjamina Moukandjo. Rozdzielał ich kolega z zespołu Pierre Webo.

Finke nie ukrywał oburzenia, sprawą zajęła się federacja kameruńska.

"To niedopuszczalne, żeby widzieć takie rzeczy w drużynie" - przyznał selekcjoner.

Trener Kameruńczyków ma również problemy kadrowe. Z powodu kontuzji najlepszy piłkarz tej drużyny Samuel Eto'o opuścił mecz z Chorwacją, a teraz jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania. Przeciwko Brazylii na pewno nie zagra pomocnik Barcelony Alex Song, ukarany czerwoną kartką w spotkaniu z Chorwacją.

"Chcemy pokazać w poniedziałek inną twarz. Musimy patrzeć w przyszłość. Mamy w drużynie młodych piłkarzy, którzy dają nadzieję. Trzeba iść w dobrym kierunku" - stwierdził Finke.

Wprawdzie Brazylia nie prezentuje na razie poziomu oczekiwanego przez jej kibiców (3:1 z Chorwacją po kontrowersyjnym rzucie karnym, 0:0 z Meksykiem), ale w starciu z Kamerunem będzie zdecydowanym faworytem.

"Ważne jest zakończyć rywalizację w grupie na pierwszym miejscu, aby odzyskać zaufanie. Nie patrzeć na to, z kim się gra. Brazylia zawsze musi dawać z siebie wszystko" - podkreślił bramkarz Julio Cesar.

Poprawia się sytuacja kadrowa tego zespołu. Do gry gotowy jest już napastnik Hulk, który z powodu kontuzji lewej nogi nie wystąpił w meczu z Meksykiem.

Za Brazylijczykami przemawiają także statystyki. Dotychczas sześciokrotnie spotykali się z afrykańskimi drużynami w mistrzostwach świata i za każdym razem wygrywali. M.in. w 2006 roku z Ghaną w 1/8 finału (3:0). Z Kamerunem też już się zmierzyli na mundialu - w 1994 roku wygrali w fazie grupowej 3:0.

"Wiemy, że zagramy z zespołem, który wciąż chce pokazać się z dobrej strony. Kameruńczycy będą walczyć o swój honor. Chcą zakończyć mundial jako zespół, który pokonał gospodarzy" - zaznaczył obrońca reprezentacji Brazylii David Luiz.

Źródło: SNTV/x-news


ps

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!