Brazylia 2014: Włochy - Urugwaj. La Celeste przechytrzyli Włochów [RELACJA]

Aneta Hołówek 24.06.2014
Fragment meczu Włochy - Urugwaj
Fragment meczu Włochy - Urugwaj , foto: PAP/EPA/EMILIO LAVANDEIRA JR

Włosi przegrali z Urugwajem 0:1 i pożegnali się z mundialem. "Azzurrim" do awansu wystarczał remis, ale nie zdołali go uzyskać.

Relacja:

KONIEC!

90 min. + 3 - teraz piłką bawią się Urugwajczycy, ale Pirlo odbiera ją i rozpoczyna akcję, Prandelii krzyczy, ale Włosi tracą futbolówkę

90 min . - sędzia dolicza pięć minut

88 min. - cóż za beznadziejna decyzja Suareza. Dotarł po rajdzie przez pół boiska pod bramkę Muslery, miał dwóch kolegów w polu karnym, ale postanowił samodzielnie wykończyć to co zaczął i nic mu nie wyszło

83 min. - Pirlo ustawia piłkę do rzutu wolnego. Futbolówka zmierza w kierunku bramki Muslery, ale niestety mija lewy słupek

81 min. - bramka padła po dośrodkowaniu Ramireza z rzutu rożnego. Wyłapał ją najwyżej skaczący Godin, który poszybował ponad głowami dwóch obrońców, po czym uderzył głową obok bezradnego Buffona

81 min. - GOOOOL! dla Urugwaju 0:1! Diego Godin

78 min. - Suarez zaczął gryźć. Na boisku leży pogryziony Giorgio Chiellini, ale sędzia nic nie widział - my tak, kamery to zarejestrowały

Giorgio
Giorgio Chiellini (z lewej) i Luis Suarez, który chwilę wcześniej ugryzł Włocha EPA/EMILIO LAVANDEIRA JR

75 min. - zmiana u Włochów. Verratti został zniesiony z boiska, o własnych siłach na murawę wszedł Thiago Motta

70 min . - Immobile po raz kolejny na spalonym i trener Prandelli nie wytrzymuje i na boisko wchodzi Cassano

67 min. - mecz nabrał rumieńców, mimo osłabienia Włosi zaczęli atakować. Pirlo przypomniał sobie, że świetnie podaje i zagrał w pole karne, ale tym razem niecelnie

65 min. - fenomenalna, szybka akcja Suareza, który był sam na sam z Buffonem, ale bramkarz zachował się po mistrzowsku. Suarez ma czego żałować

59 min. - i zacznie się dziać Włosi będą grać w dziesięciu - Claudio Marchisio z czerwoną kartką opuszcza boisko . Piłkarz nie zgadza się oczywiście z decyzją sędziego

Dyskusja
Dyskusja o czerwonej kartce dla Claudio Marchisio trwała długo EPA/VASSIL DONEV EDITORIAL

58 min. - Rodriguez był bliski ogrania Włochów i coś by się zaczęło dziać, ale niestety piłka uciekła mu na wewnętrzną część stopy i minęła bramkę Buffona

55 min. - Włosi już nawet dla urozmaicenia wybijają piłkę na aut, a publiczność buczy

51 min. - Cavani wpadł w pole karne i padł na murawę. Urugwajczycy domagali się rzutu karnego, ale sędzia jest innego zdania.

50 min. - dla porządku trzeba dodać, że Mario Balotelli został w drugiej połowie na ławce, zastąpił go Parolo

46 min. - trzech Włochów dziarsko ruszyło pod bramkę Muelery, ale bramkarz Urugwaju powstrzymał ich zapędy

45 min. + 2 - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

45. min - sędzia dolicza dwie minuty

45 min. - Suarez z wolnego próbował zaskoczyć Buffona, ale skończyło się na rzucie rożnym. W starciu ucierpiał Giorgio Chiellini, którego atakował Cavani

43 min. - z boiska nadal wieje nudą, Włosi zadowoleni są z wyniku i nie zależy im na pięknym futbolu

40 min. - Ciro Immobile chciał potwierdzić swoją skuteczność, która świetnie sprawdzała się w Serie A, ale niestety celownik dzisiaj nie ten

Kibice
Kibice z Urugwaju wciąż wierzą w sukces swojej drużyny PAP/EPA/VASSIL DONEV

34 min. - Urugwaj ewidentnie poluje na kontrę. Rozdriguez, który dzisiaj jest bardzo aktywny próbuje podać rozwiązanie, ale póki co Urugwajczycy mają zbyt mało miejsca na rozegranie akcji

33 min. - sprytem i kunsztem bramkarskim wykazał się Buffon. Urugwajczycy rozegrali szybką, składna akcje, ale Włoch nie dał się zaskoczyć

31 min. - śmiała akcja Rodrigueza, ale Cavani nie zrozumiał kolegi i nie podążył w jego rytmie do bramki Włochów

29 min. - Barzagli do Verattiego ten do Pirlo, który podał do Cieliniego, kolejno piłka trafia do Immobile, a ten na wiwat

27 min. - Balotelli próbował zaskoczyć Fernando Muslera strzałem z dystansu, ale nie popisał się za co został wygwizdany

25 min. - Balotelli próbował skonstruować akcję, zagrał do Marco Verrattiego, ale ten trafił piłka w obrońcę Urugwaju

Luis
Luis Suarez (z prawej) i Andrea Barzagli fot. EPA/VASSIL DONEV EDITORIAL

20 min. - rokująca na przyszłość akcja Urugwaju. Suarez zagrał do Edinsona Cavaniego, ale ten nie trafił do bramki Buffona

16 min. - Urugwaj przedarł się pod bramkę Buffona, kibice biją brawo, bo to była ciekawa akcja

15 min. - toporny kwadrans meczu za nami. Liczymy, że coś zacznie się dziać, bo po pierwszych szybkich kilku akcjach nudy w Natalu

9 min. - akcję rozpoczyna główny architekt w drużynie Włoch - Andrea Pirlo. Na podanie czeka już Ciro Immobile, ale piłka nie dochodzi do piłkarza

7 min. - Urugwaj powoli zdobywa teren. Syuarez dośrodkowuje, Gonzalez uderza, ale na posterunku jest Gianluigi Buffon

5 min. - faul na Suarezie. Barzagli dostał jednak tylko od sędziego reprymendę

1 min. - drużyny nie zamierzają sprawdzać się i badać na co kogo dzisiaj stać. Od pierwszych sekund na murawie trwa walka