Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Messi dogonił Neymara, Argentyna ograła Nigerię [RELACJA]

Paweł Słójkowski 25.06.2014
Leo Messi otworzył wynik spotkania, strzelając swoją trzecią bramkę na mundialu w Brazylii, foto: PAP/EPA/ARMANDO BABANI

Argentyna i Nigeria zakończyły rywalizację w grupie F. W bezpośrednim meczu "Albicelestes" wygrali z "Super Orłami" 3:2. Obie drużyny awansowały do 1/8 finału mistrzostw.

Relacja na żywo:

90+4 minuty - Sędzia zakończył spotkanie. 3. i 4. bramka Leo Messiego były bardzo ważną cegiełką do trzeciej wygranej Argentyny w grupie. Kibice mogli oglądać bardzo dobre widowisko, a obie drużyny będą zadowolone z tego, że awansowały do fazy pucharowej.

90 min. - Gonzalo Higuain nie strzelił bramki, teraz schodzi z placu gry w ostatnich minutach. Sędzia dolicza 4 minuty.

85 min. - Pomoc na boisku już praktycznie nie istnieje, Nigeria bije głową w mur, a Argentyna szuka okazji do błyskawicznej kontry, która zakończy spotkanie. Piłkarze mają bardzo dużo wolnego miejsca.

80 min. - Garay miał dobrą szansę na bramkę, ale uderzenie głową przechodzi obok słupka.

75 min. - Argentyna już nie szarżuje, stara się uspokoić grę, jednak trener cały czas motywuje piłkarzy do większego wysiłku. Nie chce pozwolić zawodnikom na zbyt dużo luzu, co mogłoby stworzyć szanse dla Nigerii .

66 min. - Wydaje się, że nawet porażka Nigerii da jej awans do kolejnej rundy. Iran przegrywa z Bośnią 0:2 i chyba stracił już szansę na to, by awansować do 1/8 finału mistrzostw świata.

Nie wiemy, czy piłkarze wiedzą o tym fakcie, ale jedno jest pewne - nie sprawiają wrażenia, że powiedzieli ostatnie słowo w tym meczu

63 min. - Leo Messi schodzi z boiska przy owacji kibiców, zastępuje go Ricardo Alvarez.

61 min. - Nigeria ruszyła do ataku, zamknęła Argentynę w jej polu karnym, ale nie udało się stworzyć groźnej sytuacji.

55 min. - Ciekawostka: Nigeria to pierwsza drużyna z Afryki, która strzeliła w jednym meczu więcej niż dwie bramki Argentynie :

52 min. - Z niewielkimi różnicami mamy kopię pierwszej połowy. Tym razem jednak to Argentyna została zaskoczona, ale udało jej się odpowiedzieć. "Albicelestes" znów w uderzeniu, piłkarze z Ameryki Południowej chcą kolejnych bramek, ale Nigeria nie zamierza się poddawać.

50 min. - Garay odpowiada i Argentyna znowu prowadzi!

48 min. - Bramka dla Nigerii! Ahmed Musa strzela swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Gdzie byli obrońcy Argentyny? To największe pytanie do tej akcji.

Obrona zasnęła, Musa trafił do siatki:

46 min. - Wracamy do gry

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

45 min. - Gol dla Argentyny ! Kolejny rzut wolny, ale tym razem Enyeama był bez szans. Messi strzela czwartą bramkę, przepiękne trafienie Argentyńczyka ! Bramkarz mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem...

Fantastyczne trafienie Messiego z rzutu wolnego:

44 min. - Messi uderza z rzutu wolnego, do bramki Enyeamy było dobre 25 metrów, piłka leciała idealnie w "okienko", ale bramkarz miał czas na interwencję i błyskotliwie obronił uderzenie.

43 min. - Okres spokojniejszej gry, Lavezzi chce pokazać się z dobrej strony, często szuka gry od początku swojego pobytu na boisku.

38 min. - Sergio Aguero musi opuścić boisko w wyniku kontuzji, zastępuje go Lavezzi . Trzeba przyznać, że trener Argentyny ma w czym wybierać z szerokiej kadry swojego zespołu.

34 min. - Kolejne ataki Argentyny rozbijały się o nigeryjską obronę, przez kilka minut gra koncentrowała się blisko pola karnego Nigerii , defensorzy czekają na chwilę wytchnienia.

30 min. - Groźny strzał Angela di Marii, ale Enyeama był w stanie wybić piłkę na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry znów było niebezpiecznie, ale wciąż mamy remis.

27 min. - Tylko Leo Messi i Kolumbijczyk James Rodriguez trafiali do siatki we wszystkich trzech grupowych spotkaniach swoich drużyn. Czy któryś z nich utrzyma tę tendencję w kolejnych spotkaniach tego turnieju?

25 min. - di Maria uderza wzdłuż bramki Enyeamy , ale żaden z Argentyńczyków nie był w stanie sięgnąć piłki i trafić do siatki.

23 min. - W zespole Nigerii bardzo dobrze wygląda Emenike , obrońcy Argentyny muszą się dwoić i troić, żeby powstrzymać rosłego napastnika, który robi dobry użytek ze swoich świetnych warunków fizycznych.

20 min. - Zespoły nie przebierają w środkach, szukają prostych rozwiązań, żeby dostać się pod bramkę rywala, dobre tempo meczu, ale jak na razie dominuje Argentyna . Nie ma w tym nic dziwnego, ale wynik tej konfrontacji póki co może być zaskoczeniem.

12 min. - Ofensywa Argentyny trwa, ale Nigeria broni się dobrze i próbuje wyjść z kontratakiem. To nie jest łatwe zadanie, ale już na początku spotkania zespół pokazał, że da się strzelić ekipie prowadzonej przez Messiego

8 min. - Bardzo dobra akcja "Albicelestes" , Messi posyła prostopadłą piłkę do Higuaina , ten sam na sam z bramkarzem, ale z ostrego kąta trafia w boczną siatkę

7 min. - Świetny i niesamowity początek spotkania, Argentyna ruszyła do ataku, ale po pierwszej bramce sama padła ofiarą tej ofensywy

4 min. - Nigeria trafia na 1:1! "Super Orły" otrząsnęły się błyskawicznie i odpowiedziały golem Emenike!

Bramka dla Nigerii:

3 min. - Gol dla Argentyny! Leo Messi strzela już na początku spotkania!

1 min. - Pierwszy gwizdek już za nami

17.50 - Zawodnicy są już na boisku, czas na odśpiewanie hymnów, za chwilę sędzia rozpocznie to spotkanie.

17.35 - Kibice Nigerii są już gotowi do starcia z Argentyną :

17.25 - Nigeria będzie musiała walczyć o swój awans, jeśli zremisuje, nie będzie musiała oglądać się na wynik spotkania Bośnia - Iran . Podopieczni Carlosa Queiroza będą musieli ograć ekipę z Bałkanów , żeby w dalszym ciągu marzyć o historycznym awansie do 1/8 finału.

17.05 - Poznaliśmy składy zespołów na dzisiejsze spotkanie. Największa gwiazda Argentyny , Leo Messi , wychodzi na boisko w pierwszym składzie, w którym nie doszło do żadnych zmian względem poprzedniego meczu z Iranem.

Piłkarz świętował we wtorek 27. urodziny i na pewno postara się sprawić sobie bramkowy prezent w starciu z Nigeryjczykami