Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: prezydent Chile opóźniła wizytę w USA, by powitać piłkarzy

Martin Ruszkiewicz 29.06.2014
Piłkarze reprezentacji Chile po przegranym meczu z Brazylią podczas MŚ w Brazylii , foto: PAP/EPA/DENNIS SABANGAN

Prezydent Chile Michelle Bachelet odłożyła w czasie wylot do Stanów Zjednoczonych, gdzie ma spotkać się z Barackiem Obamą. Chciała wcześniej powitać piłkarzy, wracających do kraju po mistrzostwach świata w Brazylii po porażce w 1/8 finału.

Prezydent Bachelet postanowiła przyjąć reprezentantów kraju w stolicy - Santiago - po południu w niedzielę, a wylot do USA przesunęła na wieczór. Spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych zaplanowano na poniedziałek.

Dzielnie walczący Chilijczycy ulegli gospodarzom turnieju po serii rzutów karnych 2-3. Po 90 minutach utrzymywał się remis 1:1, rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka.

Wcześniej Chile zajęło drugie miejsce w grupie B, kosztem broniącej tytułu Hiszpanii.