Brazylia 2014: Chile powitało swoich piłkarzy. "Walczyli jak prawdziwi bohaterowie"

Martin Ruszkiewicz 30.06.2014
Prezydent i tysiące kibiców przywitało piłkarzy Chile
Prezydent i tysiące kibiców przywitało piłkarzy Chile, foto: PAP/EPA/CARLOS PARRA

Prezydent Michelle Bachelet oraz tysiące kibiców przywitało piłkarską reprezentację Chile po ich przylocie z Brazylii, gdzie odpadła po rzutach karnych w 1/8 finału z gospodarzami. Ekipę potraktowano jak bohaterów.

- Chile jest dumne z was. Jesteście przykładem siły i daliście nam wiele chwil radości - powiedziała Bachelet.

Piłkarze od razu po wylądowaniu wsiedli do autobusu i z policyjną eskortą pojechali do pałacu, będącego siedzibą władz. Głowa państwa tak bardzo chciała być obecna na tym wydarzeniu, że nawet przełożyła swój lot do USA na spotkanie z Barackiem Obamą.

- Ci zawodnicy walczyli jak prawdziwi bohaterowie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wygramy Copa America - powiedział prezes związku Sergio Jadue.

Mistrzostwa Ameryki Południowej w 2015 roku odbędą się w Chile.

W mundialu w Brazylii ulegli gospodarzom turnieju po serii rzutów karnych 2-3. Po 90 minutach utrzymywał się remis 1:1, rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka. Wcześniej Chile zajęło drugie miejsce w grupie B, kosztem broniącej tytułu Hiszpanii.

Źródło: SNTV/x-news