Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Francja - Nigeria. Zabójcza końcówka "Trójkolorowych" [RELACJA]

Marcin Nowak 30.06.2014

W pierwszym poniedziałkowym meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Brazylii Francja pokonała Nigerię 2:0 (0:0).

RELACJA NA ŻYWO:

Piłkarzem meczu Francja - Nigeria został strzelec pierwszego gola dla "Trójkolorowych" - Paul Pogba

90+5 min - KONIEC MECZU! Francja - Nigeria 2:0. Zasłużony awans ekipy z Europy

90+2 min - GOOOOOL!!! Kolejny rzut rożny dla "Les Bleus". Piłka wrzucona w pole karne Nigerii przez Valbuenę do osamotnionego Griezmanna, ale do siatki wbija ją Joseph Yobo! Samobójczy gol i Francja już pewna ćwierćfinału

90 min - Arbiter doliczył pięć minut do końca meczu

90 min - Rzut rożny dla Francji, ale "Trójkolorowi" już nie myślą o podwyższeniu rezultatu tylko kradną czas

84 min - Antoine Griezmann przed kapitalną szansą na podwyższenie wyniku. Skrzydłowy reprezentacji Francji strzela w sytuacji sam-na-sam, ale Enyeama wybornie broni na rzut rożny

79 min - GOOOOOOL!!! Paul Pogba zdobywa bramkę dla Francji!!! Rzut rożny Valbueny, Enyeama mija się z piłką i pomocnik Juventusu Turyn strzela głową do niemal pustej bramki! Francja - Nigeria 1:0

79 min - Znów niezwykle blisko gola byli Francuzi. Świetne dośrodkowanie w pole karne trafia do Benzemy, ale jego strzał głową w świetnym stylu przerzuca nad poprzeczką nigeryjski bramkarz. Tylko rzut rożny dla "Trójkolorowych"

77 min - Przycisnęli Francuzi. Po rzucie rożnym kapitalny strzał zza pola karnego oddał Yohan Cabaye, ale piłka wylądowała na poprzeczce!

76 min - Ładna akcja "Les Bleus", ale tylko rzut rożny. Valbuena za długo się zastanawiał i został zablokowany w polu karnym Nigerii

70 min - Ależ akcja Karima Benzemy! Napastnik Realu Madryt kapitalnie wpadł w pole karne Nigerii i oddał strzał, ale Enyeama zdołał odbić piłkę, którą później wybił z linii bramkowej jeden z obrońców "Super Orłów"

64 min - Bardzo dobre uderzenie Petera Odemwingie z dystansu, ale w sam środek bramki, gdzie czujnie piłkę odbił Lloris

62 min - Z boiska schodzi chyba najsłabszy piłkarz na boisku - Olivier Giroud. Napastnika Arsenalu Londyn zastępuje Antoine Griezmann - skrzydłowy Realu Sociedad. Zero zaskoczenia, jak zauważył legendarny piłkarz reprezentacji Anglii - Gary Lineker:

60 min - A tak w tym spotkaniu radzi sobie Obi Mikel :

59 min - Kontuzja Onaziego okazała się na tyle poważna, że piłkarz Lazio Rzym musi opuścić boisko. W jego miejsce wchodzi Ruben Gabriel

54 min - Blaise Matuidi spóźniony w starciu z Onazim. Żółta kartka dla Francuza za faul w środkowej części boiska

52 min - Bardzo dobra okazja dla "Super Orłów", ale Moses trochę zagubił się w dryblingu. Akcję próbował jeszcze zamknąć Emenike, ale piłka trafiła w głowę Varane'a

51 min - Tym razem rzut rożny dla "Trójkolorowych", ale piłka nie znalazła drogi do żadnego z Francuzów

48 min - Rzut rożny dla Nigerii, ale piłkę spokojnie wybijają Francuzi

46 min - ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! Z nadzieją, że obie ekipy wreszcie zaczną grać w piłkę na poziomie godnym 1/8 finału mistrzostw świata

45+2 min - KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY! Francja - Nigeria 0:0

45+2 min - Jeszcze rzut wolny dla Francji. Dośrodkowanie w pole karne, ale sędzia dopatrzył się spalonego

45 min - Błyskawiczna kontra Francuzów, którzy wychodzili 3 na 3, ale fatalne odegranie Giroud zniweczyło całą akcję "Trójkolorowych"

44 min - Bardzo dobry strzał z narożnika pola karnego Emenike, ale świetnie piłkę obił Lloris

40 min - Wreszcie dobra akcja "Trójkolorowych" zakończona niezłym strzałem Debuchy'ego, ale piłka minęła w niewielkiej odległości słupek bramki strzeżonej przez Enyeamę

34 min - Przypadkowo piłkę w polu karnym Nigerii przejmuje Debuchy, ale jego strzału nawet nie ma co komentować

31 min - Trzeba przyznać, że podopieczni Stephena Keshiego zaskakują dobrą postawą w tym meczu. Wygląda na to, że "Trójkolorowi" poważnie zlekceważyli rywali i to się może dla nich bardzo źle skończyć

30 min - Odemwingie przebija się do pola karnego "Les Bleus", ale jego strzał jest zablokowany przez obrońców

23 min - W odpowiedzi świetna kontra Nigerii, ale skończyło się tylko na strachu

22 min - Kapitalna akcja Pogby z Valbueną kończy się strzałem zawodnika Juventusu Turyn, ale rewelacyjną interwencją popisuje się Enyeama! No chyba wreszcie robi się nam dobry mecz!

19 min - GOL! Nie jednak nie, ale poważne ostrzeżenie dla Francuzów. Piłkę w siatce umieszcza Emenike, ale sędzia liniowy słusznie dostrzegł pozycję spaloną piłkarza "Super Orłów"

17 min - Kolejny groźny rzut wolny - tym razem na wprost bramki "Trójkolorowych". Strzał Emenike leci jednak wysoko nad poprzeczką

15 min - Bardzo niebezpieczna sytuacja dla Nigerii. Rzut wolny na wysokości pola karnego, piłka leci na długi słupek, ale kłopoty z jej opanowaniem ma jeden z piłkarzy z Afryki i w efekcie znajduje drogę do Hugo Llorisa

10 min - Uśpieni prowadzeniem gry Francuzi popełnili poważny błąd i w niebezpiecznej kontrze 3 Nigeryjczyków walczyło przeciwko trzem obrońcom "Les Bleus". Emenike nie wykorzystał jednak dogodnej sytuacji - stracił bezmyślnie piłkę przed polem karnym rywali

7 min - Początek meczu to zdecydowana przewaga ekipy Didier Deschampsa. Na razie jednak nic z niej nie wynika, ale drużyna z Afryki jest zamknięta na własnej połowie boiska

4 min - Bardzo ładnie rozprowadzają piłkę Francuzi. Efektem tego pierwszy rzut rożny dla "Trójkolorowych", ale bez konsekwencji

18.00 - ZACZYNAMY!

17.54 - Obie drużyny już na murawie. Czas na hymny narodowe

17.06 - Zwycięzca tej pary w ćwierćfinale spotka się z Niemcami lub Algierią. Spotkanie tych dwóch drużyn odbędzie się dziś o godzinie 22 czasu polskiego w Porto Alegre

17.05 - Nigeria wyszła z drugie miejsca w grupie F, którą wygrała Argentyna. Odpadły - Bośnia i Hercegowina oraz Iran, choć ekipa z Bałkanów została mocno skrzywdzona przez decyzję sędziów właśnie w meczu z Nigerią

Brazylia 2014. Oszukać przeznaczenie - wszystkie grzechy sędziów >>>

17.04 - Francja awansowała z pierwszego miejsca w grupie E, skąd wyszła też Szwajcaria, a odpadły - Ekwador i Honduras

17.03 - Mecz rozgrywany będzie na stadionie w stolicy kraju - Brasilii. Więcej o Estádio Nacional Mané Garrincha można przeczytać >>> TUTAJ <<<

17.02 - A tak prezentuje się zespół "Super Orłów":

17.01 - Znamy już składy obu drużyn. Tak na boisko wyjdzie ekipa "Trójkolorowych":

17.00 - Zapraszamy na relację na żywo z meczu Francja - Nigeria w 1/8 finału mistrzostw świata!