Section01 - menu

Section16

Narodowe czytanie

Cała Polska czytała Trylogię

Cała Polska czytała "Trylogię"

Już po raz trzeci cała Polska wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W tym roku w ponad 1600 miejscach w kraju czytaliśmy najpopularniejsze dzieło Henryka Sienkiewicza. Poznaliśmy też tytuł książki, którą będziemy czytać w 2015 r.

Henryk Sienkiewicz w Polskim Radiu

Sienkiewicz w Czwórce - Narodowe Czytanie Trylogii

Sienkiewicz w Czwórce - Narodowe Czytanie "Trylogii"

Trzecia edycja Narodowego Czytania poświęcona była dziełom Henryka Sienkiewicza. W przyszłym roku sięgniemy po "Lalkę" Bolesława Prusa. - To jest fantastyczna inicjatywa, jak najbardziej godna polecenia - ocenia aktor, Andrzej Grabowski. - A to, że przedsięwzięcie tak pięknie się rozwija, jest bardzo budujące.

Piotr Cyrwus: czytanie Trylogii to rodzaj misji

Piotr Cyrwus: czytanie "Trylogii" to rodzaj misji

Już w sobotę, 6 września, odbędzie się trzecia edycja Narodowego Czytania, tym razem poświęcona dziełom Henryka Sienkiewicza. Jednym z czytających będzie Piotr Cyrwus, zaś o muzykę zadbał m.in. duet The Dumplings. W Czwórce podzielili się swoimi impresjami związanymi z inicjatywą.

Za co kochamy Trylogię Sienkiewicza?

Za co kochamy Trylogię Sienkiewicza?

"Ogniem i mieczem" z 1884 roku, wydany dwa lata później "Potop" i zamykający trylogię w 1888 roku "Pan Wołodyjowski" to prawdziwe perły w koronie polskiej literatury. - Polacy pokochali dzieła Sienkiewicza błyskawicznie. Do dziś jest to ulubiona lektura milionów naszych rodaków - powiedział literaturoznawca Krzysztof Kowalczyk.

Organizatorzy akcji

Section09