Polskie Radio

Olga Bołądź

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 10:10
Aktorka filmowa i teatralna, absolwentka krakowskiej PWST i Stella Adler Academy w Los Angeles. Stypendystka Institut del Teatro w Barcelonie. Po raz pierwszy zwróciła na siebie uwagę widzów w filmie Jarosława Żamojdy “Skorumpowani”, gdzie pojawiła się obok Jerzego Treli i Jana Englerta.
Olga Bołądź
Olga BołądźFoto: PAP/Archiwum/Stach Leszczyński

Olga Bołądź zagrała też w "Korowodzie” u Jerzego Stuhra. W 2010 roku mogliśmy ją oglądać w głównej roli w filmie "Skrzydlate świnie” w reżyserii Anny Kazejak. Za tę rolę została nagrodzona na II Festiwalu Filmu i Sportu w Wałczu w 2011 roku.

Kunszt aktorski pokazała w filmie "Nad życie”, gdzie brawurowo zagrała Agatę Mróz zyskując uznanie krytyków i publiczności. Popularność zapewniły jej świetne role w serialach m.in. "Czas Honoru”, "Hotel 52” czy "Układ Warszawski”.

(materiały promocyjne, pkur)

Czytaj także

Jan Peszek

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 13:04
Aktor, reżyser, wykładowca PWST w Krakowie, prowadzi warsztaty aktorskie m.in. w Europie i Japonii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jarosław Gajewski

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 12:51
Wybitny aktor teatralny, telewizyjny, filmowy oraz reżyser. W swoim dorobku artystycznym poszczycić się może wieloletnią współpracą z Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem Narodowym, w którym pełni obecnie funkcję Dyrektora Artystycznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arkadiusz Jakubik

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 12:53
Kultowy polski aktor oraz reżyser i scenarzysta. Występował na deskach Operetki Warszawskiej, Teatru Kalambur we Wrocławiu, Teatru Rampa, Teatru Rozmaitości, Teatru Powszechnego i Teatru IMKA.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam Woronowicz

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 09:25
Aktor filmowy i teatralny. Od 2001 związany ze stołecznym Teatrem Powszechnym. Zagrał w największych polskich produkcjach filmowych m.in. "Drogówka”, "Popiełuszko. Wolność jest w nas”, "Wałęsa. Człowiek z nadziei”, "Miłość”, "Baby są jakieś inne”, "Uwikłanie”, "Różyczka”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iza Kuna

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 09:35
Aktorka teatralna i filmowa, pisarka, blogerka. Występuje m.in. w Teatrze Narodowym i Teatrze Polskim w Warszawie. Rola Łucji w spektaklu Teatru Telewizji "Łucja i jej dzieci" przyniosła jej nagrodę Grand Prix dla najlepszej aktorki, podczas Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie.
rozwiń zwiń