Section01 - menu
Section08 - artykułowa

Cel akcji

fot. Witold Flak

„Twoje dziecko ma nowotwór.” - takie słowa usłyszy co roku 1300 rodziców.
Życie 1300 rodzin stanie na głowie. Ich nowym domem będzie szpital.

Fundacja „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” od 2006 roku niesie pomoc dzieciom z chorobą nowotworową i ich rodzinom.

Wspomaga klinikę w zakupach sprzętu medycznego i lekarstw, organizuje udogodnienia, dzięki którym rodzice mogą nieustannie przebywać na oddziale przy swoich dzieciach, zapewnia wsparcie psychologiczne i socjalne dzieciom i ich rodzinom, dba o zapewnienie małym pacjentom różnorodnych atrakcji, pozwalających im zapomnieć na chwilę o chorobie i szpitalnej rzeczywistości.

Najczęstszymi nowotworami u dzieci są nowotwory układu krwiotwórczego (białaczki), guzy ośrodkowego układu nerwowego (guzy mózgu i/lub rdzenia) oraz nowotwory układu odpornościowego (chłoniaki). Dziecięce nowotwory bardzo szybko rosną i szybko dają przerzuty.

fot. Witold Flak

75 procent chorych na nowotwory dzieci zostaje wyleczonych. To optymistyczny wskaźnik. Warto jednak pamiętać o tym, że leczenie bywa bardzo długie (może trwać od kilku miesięcy nawet do dwóch lat). Dzieci potrzebują lekarstw, specjalistycznego sprzętu i czułej opieki rodziców. W przypadku niektórych rodzajów nowotworów, po zakończeniu terapii, konieczna jest długotrwała rehabilitacja.

Fundację „Nasze Dzieci” stworzyli ludzie, którzy kiedyś sami potrzebowali takiej pomocy.
Teraz pomagają innym. Uczestnicząc w akcji ŚWIĘTA BEZ GRANIC również i Państwo mają w tym swój udział.

Section22
Organizatorzy:   Partner akcji: