Zbigniewa Wodeckiego portret nieobiektywny

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 18:00
- Udało się w tej książce uchwycić to, o czym Zbyszek w wywiadach nie mówił. Mogłem go wyspowiadać z młodości, wysłuchać opowieści o rodzinie i domu. To obraz subiektywny, pokazujący go takim, jakim on sam chciał siebie widzieć - mówił w Dwójce Wacław Krupiński.
Audio
  • "Wodecki. Tak mi wyszło". Portret nieoczywisty (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki Wodecki. Tak mi wyszło. Wydawnictwo Agora
Okładka książki "Wodecki. Tak mi wyszło". Wydawnictwo AgoraFoto: mat. prom.

W audycji "O wszystkim z kulturą" gościliśmy Kamila Bałuka i Wacława Krupińskiego, autorów nowo wydanej książki poświęconej Zbigniewowi Wodeckiemu, który z całą pewnością był jedną z najciekawszych i najpopularniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Z całą pewnością był też jedną z najbardziej niejednoznacznych postaci tej sceny.

- Znaliśmy się ze Zbyszkiem od lat, miałem okazję wcześniej przeprowadzać z nim wywiady, więc nie było trudno namówić go na rozmowy, których zapis miał złożyć się na książkę o nim. Spotykaliśmy się przez kilka miesięcy. To był cudowny rozmówca, który błyszczał dowcipem - powiedział Wacław Krupiński.

Kolejne generacje Polaków tworzyły własny obraz Zbigniewa Wodeckiego. Dla jednych był wybitnym skrzypkiem, dla innych estradowcem, jeszcze inne kojarzą go głównie z brylowaniem w telewizji. A może większość patrzyła w niewłaściwym kierunku? Spoglądając w lustro, dostrzegała tylko odbicie, a nie rzeczywistą postać? Jaki był Zbigniew Wodecki? Odpowiedzi na to pytanie szukali autorzy książki "Wodecki. Tak mi wyszło". Czy ją znaleźli? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jakub Kukla

Goście: Kamil Bałuk i Wacław Krupiński (autorzy książki "Wodecki. Tak mi wyszło")

Data emisji: 2.11.2018

Godzina emisji: 17.30

mko


Czytaj także

Debiut Wodeckiego i kultowy album Cocteau Twins

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 15:00
W audycji słuchaliśmy muzyki, która zainspirowała zespół Mitch & Mitch do nawiązania współpracy ze Zbigniewem Wodeckim. Zaprezentowaliśmy także krażek wybrany przez słuchaczy w naszym plebiscycie.
rozwiń zwiń