Pielgrzymka wiary, nadziei i miłości

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 08:58
Z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny wysłuchaliśmy audycji poświęconej wydarzeniom z początku czerwca 1979 roku.
Audio
  • Pielgrzymka Jana Pawła II do ojczyzny (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Pierwsza pielgrzymka papieża Jana Pawła II do ojczyzny. Ojciec Święty pozdrawia wiernych zgromadzonych na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979
Pierwsza pielgrzymka papieża Jana Pawła II do ojczyzny. Ojciec Święty pozdrawia wiernych zgromadzonych na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979 Foto: PAP/Teodor Walczak

"Niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi" - te historyczne słowa wypowiedziane czterdzieści lat temu przez papieża Jana Pawła II w Warszawie pełniej brzmią nie tylko kontekście homilii wygłoszonej na placu Zwycięstwa, ale także kilkudziesięciu przemówień, skierowanych do milionów wiernych w całej Polsce.

40. rocznica I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

W audycji poza wybranymi wypowiedziami papieża znalazły się także komentarze, zebrane podczas pielgrzymki, przez dziennikarzy polskiej sekcji radia BBC.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Data emisji: 3.06.2019

Godzina emisji: 15.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Jej waga i przesłanie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 17:01
- W chwili wyboru Karola Wojtyły na papieża zaczął się przełom, zmieniła się jakość życia ludzi, którzy jak spragnieni wody oczekiwali zmian. Jan Paweł II nie przyjechał do ojczyzny z pielgrzymką sentymentalną. Przywiózł wszystkim wielkie przesłanie - mówił w Dwójce ks. Andrzej Majewski.
rozwiń zwiń