X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pielgrzymka wiary, nadziei i miłości

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 08:58
Z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny wysłuchaliśmy audycji poświęconej wydarzeniom z początku czerwca 1979 roku.
Audio
  • Pielgrzymka Jana Pawła II do ojczyzny (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Pierwsza pielgrzymka papieża Jana Pawła II do ojczyzny. Ojciec Święty pozdrawia wiernych zgromadzonych na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979
Pierwsza pielgrzymka papieża Jana Pawła II do ojczyzny. Ojciec Święty pozdrawia wiernych zgromadzonych na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979 Foto: PAP/Teodor Walczak

"Niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi" - te historyczne słowa wypowiedziane czterdzieści lat temu przez papieża Jana Pawła II w Warszawie pełniej brzmią nie tylko kontekście homilii wygłoszonej na placu Zwycięstwa, ale także kilkudziesięciu przemówień, skierowanych do milionów wiernych w całej Polsce.

40. rocznica I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

W audycji poza wybranymi wypowiedziami papieża znalazły się także komentarze, zebrane podczas pielgrzymki, przez dziennikarzy polskiej sekcji radia BBC.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Data emisji: 3.06.2019

Godzina emisji: 15.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Jej waga i przesłanie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 17:01
- W chwili wyboru Karola Wojtyły na papieża zaczął się przełom, zmieniła się jakość życia ludzi, którzy jak spragnieni wody oczekiwali zmian. Jan Paweł II nie przyjechał do ojczyzny z pielgrzymką sentymentalną. Przywiózł wszystkim wielkie przesłanie - mówił w Dwójce ks. Andrzej Majewski.
rozwiń zwiń