X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jan Paweł II

Debata w PR24. Czym jest "godna praca"?

Umowy "śmieciowe" czy nierówne wynagradzanie kobiet i mężczyzn to problemy, które nadal są dostrzegalne na rodzimym rynku pracy. W Debacie PR24 o kłopotach związanych z godnością pracy rozmawiały Irena Dawid-Olczyk z Fundacji La Strada, Beata Farciak z Polskiego Instytut Praw Człowieka i Biznesu, Agnieszka Zielińska z Polskiego Forum HR, a także dr Anna Reda-Ciszewska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Biura Eksperckiego NSZZ "Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 praca Jan Paweł II społeczeństwo Anna Grabowska

Sytuacja w polskim Kościele a pontyfikat Jana Pawła II

16 października 1978 roku, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch. 58-letni wówczas Jan Paweł II został najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku. Jak, po nieco ponad trzynastu latach od jego pontyfikatu, wygląda sytuacja w polskim Kościele? O tym w rozmowie z prof. Januszem Odziemkowskim z UKSW i ks. Bogdanem Bartołdem, w audycji Sztuka słuchania.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Kościół Jan Paweł II

Prof. Jan Żaryn: Komuniści byli totalnie zaskoczeni wyborem Karola Wojtyły na papieża

– Było to kompletne zaskoczenie. Władze PRL nie były w stanie przewidzieć tej nominacji – powiedział historyk prof. Jan Żaryn. 16 października minęła 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na tron papieski. W audycji „Kulisy Spraw” rozmowa o reakcji władzy komunistycznej na to wydarzenie i o tym, komu najbardziej nie spodobała się informacja, że Polak został papieżem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Paweł II Karol Wojtyła papież Watykan

Jacek Moskwa: tajemnica konklawe ma swoje szczeliny

- Bardzo często pewne przecieki są już bezpośrednio po konklawe. Po wyborze Jana Pawła II w październiku 1978 roku ukazały się dokładne spisy głosowań, zresztą różniące się miedzy sobą. Jeden z kardynałów, Gwatemalczyk, ryzykując grzech śmiertelny, bardzo szczegółowo o tym wszystkim opowiadał - mówił w Dwójce biograf papieża Polaka.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Jacek Moskwa KSIĄŻKA Watykan konklawe Hanna Maria Giza