X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Jej waga i przesłanie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 17:01
- W chwili wyboru Karola Wojtyły na papieża zaczął się przełom, zmieniła się jakość życia ludzi, którzy jak spragnieni wody oczekiwali zmian. Jan Paweł II nie przyjechał do ojczyzny z pielgrzymką sentymentalną. Przywiózł wszystkim wielkie przesłanie - mówił w Dwójce ks. Andrzej Majewski.
Audio
  • Dzisiejsze spojrzenie na pielgrzymkę Jana Pawła II (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: pixabay/domena publiczna

2 czerwca 1979 roku wylądował na stołecznym lotnisku Okęcie papież Jan Paweł II. Ta pierwsza pielgrzymka Ojca Świętego do ojczyzny zmieniła na zawsze Polskę i Polaków. 40 lat temu na Placu Zwycięstwa papież wypowiedział prorocze słowa: "Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!".

Prowadzący audycję zwrócił uwagę, że papież chciał przyjechać z pielgrzymką wcześniej, ale władze komunistyczne zrobiły wszystko, by tę chwilę opóźnić i sprowadzić jej wymiar do imprezy kameralnej. - Nawet wręcz folklorystycznej. Przesunęły nawet wizytę z maja na czerwiec zapominając jednak lub nie wiedząc o bardzo ważnej dacie. Dzięki temu Jan Paweł II przyleciał do Polski w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. To święto narodzin kościoła, które niesie przesłanie wielkiej wagi. Ono właśnie stało się nicią przewodnią całej pielgrzymki - przypomniał ks. Andrzej Majewski.

Jak pielgrzymka papieża Jana Pawła II wpłynęła na losy kraju i czym jest z perspektywy czasu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Wacław Holewiński

Goście: ks. Andrzej Majewski oraz dr Ryszard Żółtaniecki

Data emisji: 3.06.2019

Godzina emisji: 17.30 

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wortal JP2. "Chcemy zafascynować ludzi postacią papieża Polaka"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 12:00
- Poprzez tę stronę przybliżymy myśli Ojca Świętego, pokazując kontekst, w jakich zostały wypowiedziane, realia historyczne, ale też różne perspektywy patrzenia na postać papieża - mówił w Dwójce Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.
rozwiń zwiń