Polskie Radio
Section05
Karol Wojtyła

Arcybiskup Ignacy Tokarczuk – "biskup niezłomny"

– Był przeciwnikiem ustroju i władze starały się czynić wiele, by go zdyskredytować i umniejszyć jego pozycję. Obok Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego był jedną z trzech najważniejszych wówczas osób w polskim kościele – mówił dr Mariusz Krzysztofiński z rzeszowskiego oddziału IPN. W Polskim Radiu 24 gość wspominał "niezłomnego biskupa" abp. Ignacego Tokarczuka. 
Zobacz więcej na temat:  Ignacy Tokarczuk PRL Kościół katolicki Stefan Wyszyński Karol Wojtyła komunizm Jerzy Popiełuszko

Ile pamiętamy z nauczania Jana Pawła II?

– Rocznica śmierci Jana Pawła II została nieco zapomniana. Nie sądzę jednak, by Polacy zapomnieli o postaci Karola Wojtyły – mówił w Polskim Radiu 24 Dominik Zdort. Publicysta w audycji Dwaj Panowie „Z”, razem z Markiem Zającem, rozmawiał o tym, czy papież Polak nadal odgrywa tak samą ważną rolę w naszym społeczeństwie, jak podczas swojego pontyfikatu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dominik Zdort Unia Europejska Jan Paweł II Karol Wojtyła religia

Abp Stanisław Gądecki: list biskupów z 1965 roku był przełomowy

Mija 50 lat od słynnego orędzia biskupów polskich do niemieckich. Relacja między Polakami i Niemcami zaczęły się od tego czasu inaczej układać. Ostatecznie doprowadzono do zaakceptowania granic na Odrze i Nysie - mówił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa Karol Wojtyła katolicyzm Marek Mądrzejewski Niemcy POLSKA Stefan Wyszyński aktualności katolickie