E-maile kontra smsy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 20:03
Lubimy wykorzystywać nowoczesne technologie - szczególnie w komunikowaniu. Jak wygląda rywalizacja e-maili z SMSami?
Audio

Według badań z końca grudnia 2010 roku wysłano ponad miliard SMSów i MMSów. Każdy Polak musiał w tym czasie wysłać około 25 SMSów. Co ciekawe, szacuje się, że w roku 2011 SMSów wysłaliśmy "tylko" 995 milionów.

Czy wolimy coraz częściej wysyłać mail niż sms? Czy nowoczesne telefony, które dają nam dostęp do sieci i pozwalają wysłać maile sprawią, że powoli przestaniemy wysyłać smsy? A może coraz częściej mając dostęp do portali społecznościowych wolimy za pomocą telefonu dokonywać wpisów np. na Facebooku i w ten sposób kontaktować się ze znajomymi?

- SMS cały czas będą dobrze się trzymać - twierdzi Michał Chorecki z telix.pl. - Zwróćmy uwagę na to, że w przypadku SMSa, mamy pewność, że od razu dotrze do odbiorcy. Wysyłamy go i po paru sekundach pojawia się na ekranie komórki osoby, do której piszemy.

Maile umozliwiają inny sposób kopmunikowania niż SMSy. - Korzystamy z nich, gdy chcemy wysłać większą wiadomość i nie kładziemy nacisku na to, kiedy zostanie odebrana - mów Chorecki. Jakie są inne różnice między mailami a SMSami? Szczegóły w dźwięku audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: Czwórka Facebook
Czytaj także

Sztuczna twórczość

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 12:30
Po 17. w "Czwartym Wymiarze” o nietypowych automatach. Piszą wiersze, tworzą powieści a nawet malują obrazy. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że mówimy o maszynach wyposażonych w sztuczną inteligencję.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielka pompa, czyli gala Czwartego Wymiaru

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2011 15:00
Po 17 odwiedzą nas wyjątkowi goście, którym wręczymy puchary w plebiscycie: technologiczne podsumowanie roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak działają sztuczne sieci neuronowe?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 12:55
W "Czwartym Wymiarze” wyjaśnialiśmy Wam funkcjonowanie wzorowanych na ludzkim mózgu sztucznych sieci, niezbędnych do stworzenia sztucznej inteligencji.
rozwiń zwiń