Kolorowa i muzyczna majówka w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 14:42
Święto Pracy, rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dzień Flagi, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja - Czwórka zaprasza do wspólnego spędzania majówki.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Sjale/Shutterstock.com

Majowy weekend to czas świętowania, jak również okazja do wiosennego wypoczynku. Radiowa Czwórka zaprasza do wspólnego relaksu na antenie - pojawią się audycje tematyczne związane z majowymi świętami oraz specjalne audycje muzyczne.

W poniedziałek 1 maja, z okazji Święta Pracy, o godz. 9.00 w audycji "Numer Raz wita Was" subiektywny przegląd Numera Raza hip-hopowych piosenek ze słowem "work" w tytule. W "Muzycznym Lunchu" o godz. 13.00 muzyka pod hasłem "Lazy" X-Press - czyli piosenki, przy który można odpocząć. Gospodarz programu Ula Kaczyńska sprawdzi również jak na "Wielkiej majówce” poradził sobie Maanam i co ukryła Madonna w "Holiday". O godz. 15.00 w pierwszej części "Czatu Czwórki" Piotr Firan opowie o standardach pracy i jej znaczeniu w różnych kulturach, arabskiej, azjatyckiej, europejskiej i anglosaskiej. Natomiast po godz. 16.00, w nawiązaniu do 13. rocznicy wejścia Polski do UE, rozmowa z Tomaszem Klemtem, przewodniczącym Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych na temat możliwości młodych Polaków związanych z członkostwem w Unii.

We wtorek 2 maja o godz. 12.00 w "Stacji Nauka" Patryk Kuniszewicz opowie o kolorach - jak powstają ich nazwy, ile ich jest, jak je odróżniamy, skąd wzięło się cyfrowe oznaczanie kolorów RGB i co dokładnie oznacza? O godz. 13.00, w przeddzień Święta Konstytucji, Duże Pe zaprezentuje krajowe wydanie "Muzycznego Lunchu": od polskiego rapu, przez polską elektronikę, po szeroko rozumianą rodzimą muzykę niezależną. O godz. 17.00 w audycji "Trochę optymizmu popołudniem" Mateusz Kulik porozmawia z twórcami "Flagi Świata Quiz", aplikacji składającej się ze 160 flag umieszczonych w 8 poziomach, w której – aby odblokować kolejny poziom - należy poprawnie odgadnąć co najmniej 17 flag z poziomu poprzedniego. Na koniec dnia o godz. 22.00 w "Strefie Dread" motywem przewodnim będzie hymn klasy robotniczej, "Work" Boba Marleya.

W środę 3 maja Czwórka zaprasza na patriotyczne wydanie "Wszystko gra!" Uli Kaczyńskiej (godz. 9.00) oraz "Muzycznego Lunchu" Marcina Harpera (godz. 13.00), w których usłyszeć można będzie wyłącznie polskie utwory. W "Stacji Kultura" (godz. 10.00) Michał Piwowarek porozmawia z Jakubem Koiszem, dziennikarzem filmowym, o wątkach patriotycznych w kinie polskim i światowym, a w "Stacji Nauka" (godz. 12.00) historyczny ekspres naukowy Patryka Kuniszewicza, czyli przegląd najważniejszych wydarzeń z 1793 roku, w roku uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia przypada również Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. O godz. 21.00 Redakcja Katolicka Polskiego Radia zaprasza na program "Nocne Czaty", w którym Sylwia Sułkowska poruszy temat przypadającego w tym roku 300-lecia Koronacji Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej. Na antenie dziennikarka opowie m.in. o zakonie paulinów, zachęcających do tworzenia "Żywej Korony Maryi" i zrobienia "Selfie dla Maryi" oraz innych ciekawych atrakcjach.

 ***

Zapraszamy!

mat. pras./kd/jsz

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Czytaj także

Marek Sierocki: "Cześć" to było moje przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:52
- Gdy mieszkałem na warszawskim Targówku, dzieciaki biegały za mną i wołały "Marek Sierocki, cześć!" - wspominał w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i autor książek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grafologia. Charakter pisma jest jak odcisk palca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:06
- W piśmie wyrażamy siebie i naszą osobowość. Co ciekawe, kiedy my się zmieniamy, rozwijamy, nasz charakter pisma ewoluuje wraz z nami - tłumaczyła dr Zuzanna Górska-Kanabus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń