Trening z małą i dużą piłką. Co pomoże uzyskać?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 19:42
- Przez to, ze siedząc na piłce musimy radzić sobie z niestabilnym podłożem, nasze ciało zmuszone jest do używania mięśni, których na co dzień nie angażuje. Ćwiczenie to poprawia także zmysły koordynacji i równowagi - tłumaczyła  Kamila Karpińska, instruktorka soft ball.
Audio
  • Jak rozwija nasze mięśnie trening z różnymi rodzajami piłek? Na co zwracać uwagę przy wyborze metody ćwiczeń? Rozmowa z Kamilą Karpińską (4. Bieg/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: FS Stock/Shutterstock.com

galus basen 1200.jpg
Float fit. O hartowaniu ducha w wodzie

Jak wykorzystać piłki, które znajdziemy na siłowniach? Można je rzucać, kopać, siadać na nich, a nawet leżeć. Te największe wykorzystywane są nierzadko w treningach fitt ball, na które nastała ostatnio moda. Mniejsze, czyli soft ball, używane są do treningów funkcjonalnych bądź stabilizujących. - Nie są do końca napompowane, a pomagają nam w ćwiczeniach mięśni głębokich, mięśni dna miednicy czy przykręgosłupowych - opowiadała Kamila Karpińska. I mówiła także m.in. o tzw. piłkach lekarskich, czyli ciężkich, wykorzystywanych głównie w treningach siłowych, bądź korekcyjnych.

Kamila Karpińska Wystarczy na co dzień zamienić tradycyjne krzesło na piłkę. Już samo siedzenie na niej sprawi, że - nie wykonując żadnych ćwiczeń - i tak zmuszamy nasze mięśnie kręgosłupowe do pracy.

A który z rodzajów piłek wykorzystuje się do masażu? Czego można oczekiwać po treningu fitt ball i na czym dokładnie od polega? Jak można rehabilitować się dzięki piłkom? To także sprawdziliśmy w programie. A na trening z piłkami wybrała się reporterka Czwórki Justyna Tylczyńska.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Kamila Karpińska (instruktorka soft ball)

Data emisji: 7.05.2017

Godzina emisji: 10.10

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka ćwiczenia zdrowie
Czytaj także

Body pump. Trening ze sztangą nie tylko dla siłaczy

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 13:12
Body Pump to forma treningu, która wykorzystuje w różny sposób ciężary, sztangi i ciało. - W body pump nie ważne jest obciążenie. Chodzi o to, by wykonywać ćwiczenia prawidłowo i - przede wszystkim - w odpowiednim tempie - mówił instruktor body pump Jakub Kopiński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ground Force Method. Pozwala powrócić do formy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 14:00
- W treningu metodą Ground Force chodzi o to, żeby pracować nad techniką i mobilnością - mówiła w rozmowie z Piotrem Galusem trenerka Anna Krupska. Jak narodził się ten sposób ćwiczenia? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fizjoterapeuta. "Zawód dla tych, którzy lubią się uczyć"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:10
- W medycynie wszystko się zmienia. Żeby być na bieżąco, same studia nie wystarczą. Fizjoterapeuta musi ciągle szkolić się i douczać - mówi Marcin Markiewicz.
rozwiń zwiń