Szymon Kołecki. O życiu sportowca na emeryturze

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 14:00
- W ubiegłym roku skończyłem 35 lat i zostałem sportowym emerytem. Stwierdziłem, że to ostatni moment, żeby spełnić swoje marzenie i zająłem się sportami walki - opowiada Szymon Kołecki, były sztangista, medalista olimpijski, medalista mistrzostw świata i Europy. 
Audio
  • Szymon Kołecki o sportowej emeryturze, planie treningowym i sparingach z kobietami (4 bieg/Czwórka)
Szymon Kołecki i Piotr Galus
Szymon Kołecki i Piotr GalusFoto: Czwórka

Szymon Kołecki Na treningu robię trzy podstawowe ćwiczenia: zarzut siłowy, ciągi i przysiady

Gość Czwórki opowiada o szczegółach swoich treningów. - W wakacje głównie pracowałem nad techniką, miałem mniej sparingów, ale i tak w okolicach czwartku bywało, że miałem już dość. Średnio robię 8-9 treningów w tygodniu. W okresie przedstartowym ta liczba wzrasta do 12 - opowiada Kołecki.

Medalista olimpijski zdradza także, jak wygląda jego menu. - Moja dieta, zwłaszcza przed zawodami, jest monotematyczna. Gotowane płatki, gotowane jajka, ryż, makaron z olejem z pestek winogron, mięso. warzywa, owoce. Dziennie zjadam... 5 tysięcy kalorii - mówi sportowiec.

Szymon Kołecki Nie miałem jeszcze okazji walczyć na treningach z kobietami, ale z Aśką Jędrzejczyk chyba bym nie chciał sparować, bo wstyd byłoby przegrać z dziewczyną

Nasza reporterka Justyna Tylczyńska zajrzała też na trening bokserski Szymona Kołeckiego i dowiedziała się m.in., dlaczego mistrz olimpijski rozgrzewkę zaczyna już w samochodzie i do czego służą mu "łapy, gruszka i głowica na sprężynie".

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Szymon Kołecki (zawodnik MMA, były sztangista, medalista olimpijski, medalista mistrzostw świata i Europy)

Data emisji: 3.09.2017

Godzina emisji: 10.07

kul/mc

Czytaj także

Kettlebells. Jak zostać mistrzem w tym sporcie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 15:55
Czwórka wybrała się do Nadarzyna, by wziąć udział w zawodach dla miłośników ćwiczeń z kettlami: Mistrzostwach Polski Pierwszego Kroku i Kettlebells Warsaw Cup. Sprawdziliśmy też m.in., jak skutecznie trenować z kettlami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gimnastyka sportowa. Jest dla każdego?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 15:00
Coraz częściej swoich sił w gimnastyce sportowej próbują amatorzy. Dzięki niej mogą podnieść sprawność fizyczną, jednocześnie przygotowując się na przykład do startów w biegach z przeszkodami. - Powstała ona w XIX wieku, jednak od kiedy stała się dyscypliną olimpijską, wiele się w niej zmieniło - mówi w Czwórce trener Marcin Szyc.
rozwiń zwiń