Wiktoria Chołuj w Paryżu chce spełnić marzenia

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2024 16:53
Gościni Strefy Sportu - Wiktoria Chołuj, jest jedną z dwóch polskich zapaśniczek, które mają już zapewniony start w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.
Wiktoria Chołuj w czerwonym stroju
Wiktoria Chołuj w czerwonym strojuFoto: PZZ

Po turnieju kwalifikacyjnym o igrzyska olimpijskie, który odbył się w Baku, nasi zapaśnicy i zapaśniczki wracali z mieszanymi uczuciami. Zapaśnikom w stylu wolnym i klasycznym nie udało się bowiem wywalczyć ani jednego biletu do Paryża, ale za to zapaśniczka Wiktoria Chołuj zdobyła olimpijską kwalifikację. Polka startująca w kategorii do 68 kg awansowała do finału europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w Baku, a z tych zawodów bilety do Paryża otrzymywały po dwie zawodniczki z każdej z kategorii wagowych.
W decydującej walce półfinałowej Chołuj pokonała Czeszkę Adelę Hanzlickovą 3:2.

To druga polska zapaśnicza kwalifikacja na igrzyska w Paryżu. W 2023 roku podczas mistrzostw świata w Belgradzie awans wywalczyła Angelina Łysak w kategorii do 57 kg.

O drodze do Paryża i nadziejach związanych ze startem olimpijskim w stolicy Francji Wiktoria opowiedziała w Strefie Sportu.

***

Kobieca i męska reprezentacja Polski szykuje się do decydującego turnieju kwalifikacyjnego o igrzyska olimpijskie w Paryżu.

W Strefie Sportu golfista Sławek Marszałek opowiadał o ekstremalnej odmianie tego sportu.

Dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich w wioślarstwie opowiedziała w Strefie Sportu o swoich sukcesach w walce z rywalkami i... depresją.