Nakręć sobie screencast!

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 23:00
Screencast to coś, co możemy zapisać w postaci filmu wideo, zawiera to, co robiliśmy na ekranie naszego komputera - opowiada w "Czwartym wymiarze” Janusz Wierzbicki, redaktor magazynu "Uczę nowocześnie".
Audio

Za pomocą screencastu można poprosić o pomoc, pokazać pytającym jak zastosować określony program czy aplikację, można także stworzyć wyśmienitą prezentację. Zastosowań dla screencastów jest wiele. Zamiast opisywać jakiś problem i jego rozwiązanie, możemy to obejrzeć i w ten sam sposób odpowiedzieć. - To wbrew pozorom dosyć stary pomysł. Te aplikacje społecznościowe są bardzo proste w obsłudze - przekonuje Janusz Wierzbicki.

 -Ze screencastów korzystają wszystkie firmy softwarowe, coraz częściej materiały typu "pomoc" są prezentowane właśnie w tej formie. Korzystają z nich także wykładowcy. Każdy, kto jest nauczycielem i ma do czynienia ze wszelkiego rodzaju usługami IT i grupami warsztatowymi, gdzie pokazuje i wyjaśnia jak coś zrobić, wie doskonale, że zawsze znajdzie się ktoś, kto zapyta o to samo kolejny raz - zauważa Janusz Wierzbicki. Screencast jest wtedy idealnym rozwiązaniem, można dane zagadnienie nagrać i pokazać w sieci, by dana osoba mogła z łatwością uzupełnić luki w umiejętnościach, podczas gdy reszta grupy idzie dalej.

Gdzie można znaleźć taki program, jak go zainstalować i dlaczego warto przećwiczyć możliwości, jakie w tym zakresie daje PowerPoint, posłuchaj całej rozmowy.

(ed)

Zobacz więcej na temat: firma komputery
Czytaj także

O co najczęście Polacy pytali Google w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 14:11
Prezentujemy coroczne zestawianie "Zeitgeist" czyli podsumowanie zapytań wpisywanych codziennie przez polskich internatów w okno wyszukiwarki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zacząć dodawać treści do sieci? Wykorzystaj cms

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2012 20:45
Cms to nic innego jak „content management system”, czyli system zarządzania treścią. – To pozwala zwykłemu śmiertelnikowi, nie tylko specjalistom, wprowadzać treści do internetu, zarządzać nimi, publikować je w sieci – opowiada Janusz Wierzbicki z Eduict.pl. – To tak, jak korzystać z edytora tekstu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komputer - symbol potęgi NASA wyłączony

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 19:08
Wielu specjalistów od komputerów od dawna uważała mainframe za maszyny przestarzałe, elektroniczny odpowiednik dinozaurów.
rozwiń zwiń