40 tygodni. Co robi artystka "w niewoli"?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 15:20
- Kiedy lekarz powiedział mi, że muszę leżeć w domu i nie mogę pracować poczułam się jak w niewoli. Z tygodnia na tydzień przymusowe zwolnienie przedłużało się, a ja stanęłam na głowie, żeby znależć formę, która umożliwi mi wypowiedź artystyczną - opowiada Dorota Kozieradzka.
Audio
  • Dorota Kozieradzka o szczegółach wystawy "40 tygodni" (Stacja Kultura/Czwórka)
Dorota Kozieradzka studiowała na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 20012007. W 2009 została laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska
Dorota Kozieradzka studiowała na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 2001–2007. W 2009 została laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska"Foto: Czwórka

Dorota Kozieradzka Żyłam w kompletnej niepewności. Skoro nie mogłam patrzeć w przyszłość, postanowiłam spojrzeć wstecz. Sięgnęłam po laptopa z dyskiem zapełnionym archiwalnymi zdjęciami i tak wszystko się zaczęło

Tak powstały prace, które do 17 marca można oglądać na wystawie "40 tygodni" w warszawskiej Galerii Program. - Na bazie archiwalnych fotografii dokumentujących różne okresy mojego życia próbowałam stworzyć zupełnie nowe obrazy. Chciałam sprawdzić, jak działa ludzki mózg i struktura pamięci - wyjaśnia artystka. 

Dorota Kozieradzka opowiada też o tym, jak przebiegał proces zszywania wspomnień i jak to jest być artystą "długodystansowym".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Dorota Kozieradzka (artystka)

Data emisji: 15.03.2017

Godzina emisji: 10.15

kul/jsz

Czytaj także

Xanadu. Galeria wielkich możliwości

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 14:00
Galeria Xanadu to nowe miejsce na kulturalnej mapie Polski. - Mamy do dyspozycji 300 metrów kwadratowych, które zamierzamy wypełnić sztuką artystów młodego i średniego pokolenia. W pierwszej kolejności postanowiliśmy postawić na kobiety - mówi Agnieszka Gniotek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Co zobaczymy w 2017?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 16:55
Od martwej natury widzianej oczami współczesnych artystów, poprzez barokowe pajęczyny, aż po kostiumy z klasyki polskiego kina... O tegorocznym programie Muzeum Narodowego we Wrocławiu opowiadał w Czwórce jego dyrektor Piotr Oszczanowski.
rozwiń zwiń