wystawa

Sortuj według:

Czytaj u nas

fur wkrótce w Krakowie

/////////fur//// wkrótce w Krakowie!

4 września w Bunkrze Sztuki w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy "no pain, no game" duetu artystów //////////fur////. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu "Instynkt Gry!" Instytutu Goethego w Krakowie.

Warszawskie rozmowy o fotografii

Warszawskie rozmowy o fotografii

Od 2007 roku najbogatsza w Polsce kolekcja fotografii historycznej znajdująca się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie uzupełniana jest o zdjęcia zebrane przez Janusza Przewłockiego. Z okazji zakupu ponad 2 tys. obiektów z rzeczonego zbioru Muzeum Narodowe organizuje cykl spotkań „Rozmowy o fotografii z kolekcją Janusza Przewłockiego w tle”.

Tadeusz Gajcy wymagał opieki

Tadeusz Gajcy wymagał opieki

– Zdzisław Stroiński zdawał sobie sprawę ze skali talentu Gajcego. Dla ocalenia jego życia i jego poezji był w stanie zrobić wszystko – mówiła w Dwójce Maria Dorota Pieńkowska, autorka wystawy "Sztuka i Naród" zorganizowanej z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Gajcy - Stroiński. Przyjaciele, poeci, powstańcy

Gajcy - Stroiński. Przyjaciele, poeci, powstańcy

W Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie można oglądać wystawę "Sztuka i Naród" zorganizowaną z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezentuje ona działalność tego konspiracyjnego pisma i przybliża losy publikujących w nim pisarzy.

Ikona muzyki rockowej za szkłem

Ikona muzyki rockowej za szkłem

Ze względu na ogromne zainteresowanie wystawa poświęcona 50-letniej działalności scenicznej Davida Bowiego potrwa do niedzieli. Ekspozycję można podziwiać w berlińskim Martin-Gropius-Bau.

Neonie, zapal się

Neonie, zapal się!

W środowej audycji "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy o akcji "Zapal się", czyli działaniach w przestrzeni publicznej i wystawie neonów w parku warszawskiej Królikarni.

Neonie, zapal się

Neonie, zapal się!

W środowej audycji "Wybieram Dwójkę" będziemy rozmawiać o akcji "Zapal się", czyli działaniach w przestrzeni publicznej i wystawie neonów w parku warszawskiej Królikarni.

I Wojna światowa w kadrze

I Wojna światowa w kadrze

Z okazji setnej rocznicy wybuchu pierwszej wojny światowej ukazały się liczne fotografie i filmy upamiętniające te wydarzenia. Muzeum Techniki i Przemysłu przygotowało wystawę, która prezentuje sprzęt fotograficzny z tamtego okresu.

00:00 - 03:00MUZYKA NOCĄSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: TAK TO BYWAŁO
01:00 - 02:00Fantazja polskaSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
00:00 - 02:00Nasz ulubiony ciąg dalszySłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Teraz polskie
01:00 - 06:00Nocna zmiana Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Poranek OnLine