wystawa

Sortuj według:

Czytaj u nas

Afganistan w obiektywie

Afganistan w obiektywie

Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie prezentuje twórczość artysty Francisa Alysa uznanego przez amerykański „Newsweek” za jednego z dziesięciu najważniejszych żyjących artystów na świecie. Jego dzieła były prezentowane w Nowym Jorku, Londynie i na wielu prestiżowych międzynarodowych biennale sztuki.

Galeria Faras  nowe otwarcie

Galeria Faras – nowe otwarcie

W Muzeum Narodowym w Warszawie znajdują się unikalne, wczesnośredniowieczne zabytki sztuki nubijskiej. Galeria Faras im. prof. Kazimierza Michałowskiego, w której eksponowane są niepowtarzalne artefakty z północnej Afryki, została uzupełniona o nowoczesne multimedia wykorzystujące m.in. technologię 3D.

Od Powstania Styczniowego do Legionów Polskich

Od Powstania Styczniowego do Legionów Polskich

"Dwa pokolenia - sztuka legionowa z kolekcji Jerzego Mycielskiego" to wystawa, upamiętniająca stulecie powstania Legionów Polskich. 58 prac wykonanych w różnych technikach to dzieła legionistów: Leopolda Gottlieba, Leona Czechowskiego oraz sympatyzujących z ruchem legionowym artystów, m.in. Jacka Malczewskiego.

Wojna w oczach dzieci

Wojna w oczach dzieci

Galeria Studio zaprezentuje fotografie wykonane w ramach autorskiego projektu „LiTut” Sany El-Azzeh-Siekierskiej. Zdjęcia stanowią unikatowe świadectwo życia rodzin na terenach dotkniętych wojną. O ich wyjątkowości stanowi fakt, że punkt widzenia dzieci jest odmienny od rejestrowanego przez dziennikarzy i reporterów.

Cztery legendy o dobrej Galicji

Cztery legendy o dobrej Galicji

W "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy na wystawę "Mit Galicji" odbywającą się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. To opowieść o tytułowej krainie z perspektyw: polskiej, ukraińskiej, austriackiej i żydowskiej.

Prewencja Policji  perspektywy i wyzwania

Prewencja Policji – perspektywy i wyzwania

Wystawa sprzętu policyjnego i cykliczne inicjatywy takie jak debaty czy konkursy. W Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie od 6 października realizowany będzie projekt „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania”, którego celem jest przybliżenie funkcjonowania formacji.

Wystawa na wiele głosów

Wystawa na wiele głosów

W poniedziałkowym programie "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy o nowej wystawie w warszawskim CSW pt. "Głos". To interdyscyplinarny projekt artystyczny poświęcony fenomenowi ludzkiego głosu, będącego podstawowym narzędziem komunikacji i ekspresji, artykulacji treści oraz wyrażania emocji.

Odkryj swój głos na nowo

Odkryj swój głos na nowo

Gościem "Stacji Kultura" będzie Stach Szabłowski z Centrum Sztuki Współczesnej w stołecznym Zamku Ujazdowskim. Porozmawiamy o wystawie "Głos/Voice".

15:00 - 19:00POPOŁUDNIE Z JEDYNKĄ Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
16:00 - 17:30Pop-południeSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Puls świata
16:00 - 19:00Zapraszamy do Trójki -...Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
16:00 - 18:00Piątek, piąteczek, piątunioSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo