wystawa

Sortuj według:

Czytaj u nas

Dzień Jedności Bałtów w grafice

Dzień Jedności Bałtów w grafice

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" była attaché ds. kultury Republiki Litewskiej w RP - Rasa Rimickaite, która zaprosiła do ambasady Litwy na wystawę "Podróżujące litery", na której oglądać możemy grafiki artystów z Litwy, Łotwy, Polski, Finlandii, Belgii i innych krajów UE.

Głos w stanie oblężenia. Polskie Radio w 1939 r.

Głos w stanie oblężenia. Polskie Radio w 1939 r.

"A muzyka wciąż grała... Polskie Radio 1939" to tytuł wystawy w warszawskiej Galerii Kordegarda, która obejmuje krótki okres działalności tej instytucji - od sierpnia do października 1939 roku, kiedy to ogłoszono zawieszenie jej działalności. - Oddajemy w ten sposób cześć ludziom, którzy tworzyli tę instytucję - mówił w "Kwadransie bez muzyki" dyrektor Archiwum Polskiego Radia Waldemar Listowski

Wystawa grzybów w warszawskim Sanepidzie

Wystawa grzybów w warszawskim Sanepidzie

Wystawę "Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia" można obejrzeć w warszawskim Sanepidzie. Można się tam dowiedzieć m.in., że najbardziej trującym grzybem jest muchomor zielonawy, czyli sromotnikowy. Wystawa jest czynna również w weekendy.

Londyn  druga stolica Polski

Londyn – druga stolica Polski

Gabinet Prezydenta RP na Uchodźstwie, gen. Anders grający w karty, oryginalne meble ze słynnej redakcji „Wiadomości”. Oto jedne z wielu niezwykłych ekspozycji, które od 26 września do 30 listopada będzie można oglądać w ramach wystawy „Londyn – stolica Polski. Emigracja polska 1940-1990” w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

Polacy i Żydzi. Tysiąc lat wspólnego życia

Polacy i Żydzi. Tysiąc lat wspólnego życia

– Chcieliśmy sprawdzić, ile pamiętają Polacy w miejscowościach, w których jeszcze przed wojną Żydzi stanowili nawet 70 procent mieszkańców – mówiła w Dwójce Zosia Biernacka z Muzeum Historii Żydów Polskich, które zorganizowało mobilną wystawę "Muzeum na kółkach".

Nie taki mason straszny... Cała prawda o wolnomularstwie

Nie taki mason straszny... Cała prawda o wolnomularstwie

Wokół ruchu masońskiego przez wieki narastało wiele nieporozumień i mitów. Trudno się dziwić, ponieważ wolnomularze to ludzie bardzo tajemniczy. Wystawa "Masoneria. Pro publico bon" w warszawskim Muzeum Narodowym ma za zadanie uchylić rąbka tajemnicy i wyjaśnić, kim tak naprawdę są masoni.

Łukasz Borowicz w obronie Moniuszki

Łukasz Borowicz w obronie Moniuszki

– Krytykowanie jego muzyki jest absurdem, skoro prawie się jej nie wykonuje. Na jego kompozycjach ciąży duch interpretacji – mówił w Dwójce dyrygent Łukasz Borowicz, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej, która zainauguruje sezon operą "Verbum nobile" Stanisława Moniuszki.

03:00 - 05:00TAK TO BYWAŁOSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Myśli na dobry dzień
02:00 - 06:00Muzyczna Noc EuroradiaSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Poranek Dwójki
04:00 - 06:00Trójkowy Budzik Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
01:00 - 06:00Nocna zmiana Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Poranek OnLine