Soczi 2014. Kamil Stoch o złotym medalu: jest naprawdę piękny

Martin Ruszkiewicz 10.02.2014
Kamil Stoch na podium podczas ceremonii dekoracji medalistów konkursu skoków narciarskich na średniej skoczni w Soczi, foto: PAP/Grzegorz Momot

W Studiu Olimpijskim radiowej Jedynki radowano się wraz z Kamilem Stochem złotym medalem otrzymanym podczas poniedziałkowej ceremonii w Soczi.

Relacja z niedzielnego konkursu skoków narciarskich w Soczi

Z polskim skoczkiem po ceremonii rozmawiał Tomasz Zimoch.

- Medal jest okrągły, bardzo ciężki, dość sporych rozmiarów, średnica 10 cm, grubość 1 cm. W środku znajdują się góry z kryształu. Naprawdę piękna rzecz - mówił Kamil Stoch w rozmowie z Tomaszem Zimochem na antenie radiowej Jedynki. - Z jednej strony jest wygrawerowany napis Soczi 2014 i dyscyplina sportu - dodał mistrz olimpijski.

Kamil Stoch to trzeci polski mistrz olimpijski w dyscyplinach zimowych - po Wojciechu Fortunie (1972, Sapporo) i Justynie Kowalczyk (2010, Vancouver).

W Studio Olimpijskim poza złotym medalem dla Kamila Stocha mówiono też o występie łyżwiarzy szybkich w sprincie na 500 metrów oraz zawodach w narciarstwie alpejskim.

Kamil Stoch: czuję się coraz lepiej, rano obudziłem się po mistrzowsku:

TVN24/x-news

W niedzielę srebrny medal zdobył Słoweniec Peter Prevc, a brązowy Norweg Anders Bardal.

Maciej Kot zajął siódme miejsce, Jan Ziobro 13., a Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 31. pozycji.

Relacja na żywo z 3. dnia igrzysk

Kamil Stoch: Rano nie czułem się najlepiej, ale co to dla mnie stan podgorączkowy: