Naczelna redakcja publicystyki międzynarodowej

Więcej świata

Ekspert OSW: relacje między Ankarą i Brukselą się psują

Ekspert OSW: relacje między Ankarą i Brukselą się psują

Zwolnienia, zatrzymania i represje po puczu w Turcji objęły już prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy ludzi. - Nieudany przewrót wojskowy przyspieszył proces, który zaczął się kilka lat temu – komentował w Jedynce Mateusz Chudziak z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Państwo Islamskie straci Rakkę i Mosul? Zapowiedź ofensywy

Bez faktycznego prowadzenia operacji w terenie, zdziałanie czegokolwiek jest bardzo trudne - powiedziała w audycji "Więcej świata" arabistka i politolog z Uniwersytetu w Białymstoku Magdalena el Ghamari, komentując plany antydżihadystycznej koalicji.

Komentarz europejski

Szczyt Unia Europejska-Azja

Szczyt Unia Europejska-Azja

W "Komentarzu europejskim" rozmawiamy o odbywającym się po raz 11. szczycie Unia Europejska-Azja. Głównym jego tematem ma być sytuacja światowej gospodarki.

Raport o stanie świata

Dlaczego Niemcy zaczynają się bać?

Dlaczego Niemcy zaczynają się bać?

Niemiecka prokuratura nie traktuje piątkowej strzelaniny w Monachium jako ataku o podłożu politycznym. Śledczy skłaniają się ku tezie, że chodzi o dzieło szaleńca.

Turcja: będzie zemsta Erdogana?

Turcja: będzie zemsta Erdogana?

Goście Dariusza Rosiaka mówili w Trójce o tym, co nieudany zamach stanu oznacza dla prezydenta Recepa Erdogana i uczestników puczu.

Poznaj redakcję

Grzegorz Ślubowski

Komentator miedzynarodowy Polskiego Radia, współprowadzący "Wiecej Świata". Stale wspólpracujący z TVP INFO. Były długoletni korespondent w Moskwie. Publikował w tygodniku "Wprost" obecnie w "Rzeczpospolitej". Główne zainteresowania koncentrują się w obszarze byłego Związku Radzieckiego.

Adam Burakowski

Koordynator projektu Euranet w Polskim Radiu. Doktor nauk politycznych i pracownik Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Z Polskim Radiem związany od wielu lat, był m.in. zastępcą dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy. Od samego początku kieruje projektem Euranet w Polskim Radiu oraz aktywnie uczestniczy w rozwoju tego projektu. Specjalista od zagadnień politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jarosław Kociszewski

Od wielu lat związany z Polskim Radiem. Były, wieloletni korespondent na Bliskim Wschodzie, kierownik redakcji hebrajskiej, a obecnie publicysta i komentator Polskiego Radia, współprowadzący audycji "Więcej Świata". Publikował w dziennikach "Rzeczpospolita" i "Życie Warszawy".

Krzysztof Renik

Dziennikarz Polskiego Radia od roku 1992. Obecnie komentator międzynarodowy, współprowadzący audycji "Więcej Świata" i "Świat w Jedynce". Był korespondentem wojennym Polskiego Radia w Iraku, także wieloletnim korespondentem w Indiach i Azji Południowej. Jest laureatem "Złotego Mikrofonu" Polskiego Radia. Wiele podróżował po krajach Azji. Jest autorem książek o indyjskich sztukach widowiskowych, a także książek o odrodzeniu życia religijnego w krajach byłego Związku Radzieckiego. Publikował w tygodnikach "Tygodnik Powszechny", "Polityka". "Wprost", a także w periodykach kulturalnych i antropologicznych.

Dariusz Rosiak

Dziennikarz zajmujący się sprawami międzynarodowymi, szczególnie zainteresowany Afryką. Prowadzi audycję "Raport o stanie świata" w Trójce, publikuje w dzienniku "Rzeczpospolita". Autor dwóch książek: "Oblicza Wielkiej Brytanii" i "Żar". Z wykształcenia anglista.

Michał Żakowski

Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz radiowy. Był korespondentem Polskiego Radia w Iraku (2003-2005), w Libanie (2006). W ramach projektu "Trójka przekracza granice" (2007-2009) przygotowywał programy z Pakistanu, Libanu, Izraela, Sudanu, Egiptu i Jamajki. Relacjonował przebieg rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Laureat Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego (2010). Żonaty, ma córkę.