Naczelna redakcja publicystyki międzynarodowej

Więcej świata

Czy jest nadzieja na reset w relacjach Wilno-Warszawa?

Minister spraw zagranicznych Litwy zadeklarował przed planowanym przyjazdem do Polski, że liczy na nowe otwarcie w stosunkach bilateralnych. – Sytuacja jest bardzo trudna – ocenił w audycji "Więcej świata" Grzegorz Gromadzki, ekspert do spraw międzynarodowych.

Komentarz europejski

Kampania wyborcza w Holandii nabiera tempa

Kampania wyborcza w Holandii nabiera tempa

Premier Holandii wzywa: "jeśli nie podobają ci się nasze wartości - wyjedź". W ten sposób próbuje odwieść wyborców od głosowania na antyimigracyjnego deputowanego Geerta Wildersa. Szczegóły w "Komentarzu europejskim".

Europarlament o praniu brudnych pieniędzy

Europarlament o praniu brudnych pieniędzy

W Parlamencie Europejskim odbędzie się dziś głosowanie, podczas którego europosłowie mogą zablokować unijną czarną listę krajów, które nieskutecznie zwalczają pranie brudnych pieniędzy i finansowanie terroryzmu.

Raport o stanie świata

Przed nami konflikt Chiny-USA?

Przed nami konflikt Chiny-USA?

Najważniejszy chiński komunista na Forum w Davos broni globalizacji przed protekcjonalizmem amerykańskim. To nie żart, ani fałszywa wiadomość, to jest znak naszych czasów.

Krwawa wojna gangów w Brazylii

Krwawa wojna gangów w Brazylii

Policja w Brazylii szuka ponad 100 uciekinierów z dwóch więzień w stanie Amazona. To ostatni epizod w mrożącej krew w żyłach historii dotyczących wojny gangów w tym kraju.

Poznaj redakcję

Grzegorz Ślubowski

Komentator miedzynarodowy Polskiego Radia, współprowadzący "Wiecej Świata". Stale wspólpracujący z TVP INFO. Były długoletni korespondent w Moskwie. Publikował w tygodniku "Wprost" obecnie w "Rzeczpospolitej". Główne zainteresowania koncentrują się w obszarze byłego Związku Radzieckiego.

Adam Burakowski

Koordynator projektu Euranet w Polskim Radiu. Doktor nauk politycznych i pracownik Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Z Polskim Radiem związany od wielu lat, był m.in. zastępcą dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy. Od samego początku kieruje projektem Euranet w Polskim Radiu oraz aktywnie uczestniczy w rozwoju tego projektu. Specjalista od zagadnień politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jarosław Kociszewski

Od wielu lat związany z Polskim Radiem. Były, wieloletni korespondent na Bliskim Wschodzie, kierownik redakcji hebrajskiej, a obecnie publicysta i komentator Polskiego Radia, współprowadzący audycji "Więcej Świata". Publikował w dziennikach "Rzeczpospolita" i "Życie Warszawy".

Krzysztof Renik

Dziennikarz Polskiego Radia od roku 1992. Obecnie komentator międzynarodowy, współprowadzący audycji "Więcej Świata" i "Świat w Jedynce". Był korespondentem wojennym Polskiego Radia w Iraku, także wieloletnim korespondentem w Indiach i Azji Południowej. Jest laureatem "Złotego Mikrofonu" Polskiego Radia. Wiele podróżował po krajach Azji. Jest autorem książek o indyjskich sztukach widowiskowych, a także książek o odrodzeniu życia religijnego w krajach byłego Związku Radzieckiego. Publikował w tygodnikach "Tygodnik Powszechny", "Polityka". "Wprost", a także w periodykach kulturalnych i antropologicznych.

Dariusz Rosiak

Dziennikarz zajmujący się sprawami międzynarodowymi, szczególnie zainteresowany Afryką. Prowadzi audycję "Raport o stanie świata" w Trójce, publikuje w dzienniku "Rzeczpospolita". Autor dwóch książek: "Oblicza Wielkiej Brytanii" i "Żar". Z wykształcenia anglista.

Michał Żakowski

Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz radiowy. Był korespondentem Polskiego Radia w Iraku (2003-2005), w Libanie (2006). W ramach projektu "Trójka przekracza granice" (2007-2009) przygotowywał programy z Pakistanu, Libanu, Izraela, Sudanu, Egiptu i Jamajki. Relacjonował przebieg rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Laureat Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego (2010). Żonaty, ma córkę.