Soczi 2014: ostatnie złoto dla Kanadyjczyków [16. DZIEŃ IGRZYSK]

Martin Ruszkiewicz 23.02.2014
Kanadyjczycy dominowali na lodowisku w Soczi
Kanadyjczycy dominowali na lodowisku w Soczi, foto: PAP/EPA/LARRY W. SMITH

Mocnym akordem zakończyli Rosjanie zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi. Złote medale zdobyli Aleksander Legkow w biegu narciarskim na 50 km oraz bobsleiści. W finale turnieju hokeistów Kanadyjczycy nie dali szans Szwedom, wygrywając 3:0.

Soczi 2014 - Terminarz

Dziękujemy za śledzenie wraz z nami zmagań na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Zapraszamy do odwiedzania naszego portalu przy okazji kolejnych zawodów sportowych!

16:45 - Ceremonia zamknięcia igrzysk olimpijskich już przed nami. Zapraszamy na oddzielną relację z tego wydarzenia

Soczi 2014. To już jest koniec - ceremonia zamknięcia igrzysk

16:30 - Wiadomości: Polska zajęła 11. miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi. Dorobek biało-czerwonych to sześć medali, w tym cztery złote i po jednym srebrnym oraz brązowym. Na pierwszym miejscu znalazła się Rosja z 13 złotymi, a łącznie 33 medalami.
Dla Polski dwa złote medale zdobył skoczek narciarski Kamil Stoch, a po jednym biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk oraz panczenista Zbigniew Bródka. W przeddzień zakończenia igrzysk dwa medale wywalczyli łyżwiarze i łyżwiarki szybkie w rywalizacji drużynowej; panie zajęły drugie miejsce, a mężczyźni - trzecie.

16:02 - Hokej: szwedzki hokeista Nicklas Backstroem, członek drużyny srebrnych medalistów, jest szóstym sportowcem uczestniczącym w igrzyskach w Soczi przyłapanym na dopingu. Informację przekazał mediom jego narodowy komitet olimpijski

Soczi 2014: kolejna wpadka dopingowa. Przyłapali hokeistę

15:54 - Hokej: trener panczenistów Wiesław Kmiecik w samych superlatywach wypowiada się o Zbigniewie Bródce. Według niego, dwukrotny medalista igrzysk jeździe rewelacyjnie technicznie, a przed drużynówką był tak zdeterminowany, że na rozgrzewce urwał "gumę"

15:19 - Hokej: koniec finału! Kanadyjczycy ze złotem! Kanada - Szwecja 3:0!

Radość
Radość Kanadyjczyków po zdobyciu złotego medalu w Soczi, fot. EPA/LARRY W. SMITH

15:10 - Wiadomości: jako wyjątkowo udane ocenił igrzyska w Soczi w wykonaniu polskich sportowców szef misji Apoloniusz Tajner. Biało-czerwoni zdobyli sześć medali, w tym cztery złote oraz po jednym srebrnym i brązowym

15:01 - Hokej: Chris Kunitz pogrąża Szwedów! Świetny strzał pod poprzeczkę! Kanada - Szwecja 3:0

14:50 - Hokej: trwa trzecia tercja finału. Jak na razie Kanadyjczycy spokojnie kontrolują przebieg spotkania

14:30 - Hokej: koniec drugiej tercji. Kanada - Szwecja 2:0

14:22 - Hokej: Sidney Crosby! Świetna akcja Kanadyjczyków! Kanada - Szwecja 2:0

14:16 - Hokej: Szwedzi atakują, ale jak na razie nie potrafią pokonać kanadyjskiego bramkarza

14:03 - Hokej: trwa druga tercja finału. Wynik bez zmian - prowadzą Kanadyjczycy

13:40 - Hokej: koniec pierwszej tercji. Kanada - Szwecja 1:0

13:30 - Hokej: Kanada wychodzi na prowadzenie! (trwa pierwsza tercja)

13:00 - Hokej: czas na wielki finał. Kanada czy Szwecja? Zaczynamy!

12:48 - Bobsleje: bobsleiści Rosji wywalczyli złoty medal w konkurencji czwórek. Srebro zdobyła Łotwa, a brąz - USA

12:35 - Wiadomości: kończące się igrzyska olimpijskie w Soczi były najlepszymi zimowymi w wykonaniu polskich sportowców. Zdobyli, jak w 2010 roku w Vancouver, sześć medali, w tym aż cztery złote, do tego srebrny i brązowy. W klasyfikacji krajów zajęli 11. miejsce

12:33 - Hokej: poniżej ciekawa zapowiedź finału

Źródło: Foto Olimpik/x-news

12:00 - Bobsleje: czas na finał. Po trzech przejazdach prowadzi Aleksander Zubkow z rozpychającymi Aleksiejem Niegodajło, Dmitrijem Trunienkowem i Aleksiejem Wojewodą. 39-letni rosyjski pilot wygrał w Soczi także rywalizację dwójek. Teraz ma 0,17 s przewagi nad Łotyszami i 0,45 nad Amerykanami

11:29 - Bobsleje: Polscy bobsleiści (Dawid Kupczyk, Michał Kasperowicz, Paweł Mróz i Daniel Zalewski) na 27. miejscu, nie weźmiemy udziału w czwartym ślizgu

11:00 - Łyżwiarstwo szybkie: co najmniej dwa ważne wyścigi wygrał Konrad Niedźwiedzki na igrzyskach w Soczi. O brąz w rywalizacji drużynowej łyżwiarzy szybkich z Kanadą, a przede wszystkim o własne... zdrowie. Jego występ w tych zawodach wcale nie był oczywisty ze względu na kontuzję mięśnia przywodziciela

10:54 - Biegi narciarskie : Justyna Kowalczyk o kontuzji, plotkach na jej temat, startach w Soczi i końcu kariery:

Źródło: TVN24/x-news

10:30 - Bobsleje: rozpoczął się trzeci przejazd czwórek bobslejowych

10:28 - Wiadomości: podczas dzisiejszej ceremonii zakończenia igrzysk na Stadionie Olimpijskim Fiszt (początek o godz. 17.00) flagę Polski będzie niósł Zbigniew Bródka

10:18 - Wiadomości: po wygranej Aleksandra Legkowa w biegu narciarskim na 50 techniką dowolną Rosja zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli medalowej igrzysk w Soczi. Gospodarze zdobyli do tej pory 12 złotych medali, o jeden więcej od Norwegii, która nie powiększy już dorobku

09:54 - Biegi narciarskie: walka na królewskim dystansie dobiega końca. Znamy już medalistów w biegu na 50 km techniką dowolną: złoty - Aleksander Legkow (Rosja), srebrny - Maksim Wylegżanin (Rosja), brązowy - Ilia Czernousow (Rosja)

09:39 - Wiadomości: Polski Komitet Olimpijski 3 kwietnia podczas uroczystej gali w Warszawie przekaże nagrody sportowcom, którzy zdobyli medale igrzysk w Soczi. Premie finansowe otrzymają też ich trenerzy.

"Termin poolimpijskiej gali, podczas której nasi medaliści otrzymają przyznane im przez PKOl, a pochodzące ze środków sponsorów, nagrody regulaminowe, ustalono wstępnie na 3 kwietnia, o godz. 12" - poinformował attache prasowy polskiej reprezentacji Henryk Urbaś

09:15 - Biegi narciarskie: trwa bieg na 50 km. Rzućmy okiem na trasę: