Soczi 2014: białoruska dominacja. Polskie biathlonistki bez medalu

Martin Ruszkiewicz 14.02.2014
Krystyna Pałka była bezbłędna na strzelnicy
Krystyna Pałka była bezbłędna na strzelnicy, foto: PAP/Grzegorz Momot

Białorusinki Daria Domraczewa i Nadieżda Skardino zdobyły odpowiednio złoty i brązowy medal w biegu indywidualnym na 15 km na igrzyskach w Soczi. Wicemistrzynią olimpijską została Szwajcarka Selina Gasparin. Najlepsza z Polek Krystyna Pałka zajęła 10. miejsce.

Relacja z 7. dnia igrzysk w Soczi

Domraczewa, który wywalczyła drugie "złoto" w Soczi (we wtorek wygrała bieg na dochodzenie), znokautowała rywalki pod względem tempa biegu. Pomyliła się raz na strzelnicy, ale i tak uzyskała czas o 1.15,7 lepszy od Gasparin i o 1.38,2 od Skardino, choć obie strzelały na "zero".

Równie dobrze poradziła sobie Pałka, która nie mogła jednak równać się z najlepszymi rywalkami w biegu. Uzyskała wynik o 3.07,7 gorszy od Domraczewej. W drugiej dziesiątce rywalizację zakończyła także Monika Hojnisz. Najmłodsza z polskich biathlonistek nie trafiła do celu dwukrotnie i straciła 3.24,7 do triumfatorki. Sklasyfikowana została na 12. pozycji.

Weronika Nowakowska-Ziemniak po nieudanym strzelaniu (w sumie cztery karne minuty) zajęła 31. miejsce, a Magdalena Gwizdoń (dwa "pudła") była 32.

Jaroński o biathlonistkach: Niepotrzebnie rozbudzono medalowe apetyty:

Press Focus/x-news

Daria
Daria Domraczewa, fot. PAP/EPA/HENDRIK SCHMIDT
RELACJA NA ŻYWO:

16.35 - najlepsza z Polek była Krystyna Pałka - 10. miejsce, Monika Hojnisz była 12., Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 31. pozycję, natomiast Magdalena Gwizdoń - 32.

16.30 - zakończył się bieg biathlonistek na 15 kilometrów. Złoto dla Białorusinki Domraczewej. Srebro dla Szwajcarki Gasparin. Brąz dla Skardino (Białoruś)

16.21 - na mecie ostatnia z Polek - Magdalena Gwizdoń na razie jest trzydziesta druga

16.12 - Krystyna Pałka na mecie - jak na razie jest dziewiąta. Monika Hojnisz - jedenasta. Nowakowska-Ziemniak - dwudziesta dziewiąta. Magdalena Gwizdoń jest jeszcze na trasie

16.05 - świetna forma Krystyny Pałki na strzelnicy - czwarte strzelanie i znów bez pudła!

16.01 - jedno pudło Moniki Hojnisz na ostatnim strzelaniu - drugie w całym biegu

15.55 - bezbłędne trzecie strzelanie Krystyny Pałki . Gdyby Polka biegła trochę szybciej mogłaby liczyć na medal

15.52 - Monika Hojnisz na trzecim strzelaniu również bezbłędnie

15.51 - Daria Domraczewa już na mecie. Białorusinka zdobędzie zapewne drugi złoty medal na igrzyskach w Soczi

15.50 - Krystyna Pałka bezbłędna na drugim strzelaniu!

15.46 - Weronika Nowakowska-Ziemniak bez pudła na ostatnim strzelaniu (w sumie Polka pomyliła się cztery razy)

15.43 - świetna postawa Darii Domraczewej . Białorusinka biegnie po medal! Tymczasem Monika Hojnisz bez pudła na drugim strzelaniu

15.38 - ostatnia z Polek, Magdalena Gwizdoń , wyrusza na trasę

15.36 Krystyna Pałka bezbłędnie na pierwszym strzelaniu!

15.35 - słaba forma Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak na strzelnicy - kolejne dwa pudła (w sumie Polka pomyliła się już cztery razy)

15.33 - Niestety, Monika Hojnisz zaliczyła jedne pudło na pierwszym strzelaniu

15.30 - Monika Hojnisz już na trasie!

15.26 - Fatalnie spisuje się jedna z faworytek - Tora Berger. Norweżka podczas drugiej wizyty na strzelnicy zanotowała trzy pudła

15.25 - Polka znów na strzelnicy i znów pudłuje - kolejna karna minuta dla Nowakowskiej-Ziemniak

15.23 - bardzo dobry bieg Nowakowskiej-Ziemniak. Gdyby nie pomyłka na strzelnicy byłaby w ścisłej czołówce

15.18 - Domraczewa, Eckhoff, Zajcewa, Tofalvi i Tang bez pudła w pierwszym strzelaniu

15.15 - Polka już na strzelnicy. Niestety, jedno pudło i jedna minuta karna!

15.09 - Weronika Nowakowska-Ziemniak już na trasie. Polka wystartowała przed znakomitą Norweżką - Torą Berger

2014-02-14 16:09
    Akiedy w biegu wystartuje BAcierewicz ma go scigac ABW.. A Leszek Miller w jakiej dyscyplinie startuje?? Bedzie trzecie zloto? bo chyba poiechl tam po to. Wyglada na dzokeja..!
  2. Gość (jolka)
    2014-02-14 15:05
    Czy rzeczywiście Niemcy i inne kraje mają takie ilości medali jak wykazuje tabela na stronie Jedynki?