Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Francja - Honduras. Benzema show w Porto Alegre [RELACJA]

Paweł Słójkowski 15.06.2014
Karim Benzema - strzelec pierwszego gola dla Francji w meczu z Hondurasem podczas MŚ w Brazylii , foto: PAP/EPA/MOHAMMED MESSARA

Francja wygrała z Hondurasem 3:0 (1:0) w meczu grupy E piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Karim Benzema.

Francja - Honduras 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Karim Benzema (45-karny), 2:0 Noel Valladares (48-samobójcza), 3:0 Karim Benzema (72).

Żółte kartki - Francja: Patrice Evra, Paul Pogba, Yohan Cabaye. Honduras: Wilson Palacios, Boniek Garcia, Luis Garrido.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Honduras: Wilson Palacios (43-faul).

Sędzia: Sandro Ricci (Brazylia).

Widzów: 40 000.

Francja: Hugo Lloris - Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho, Patrice Evra - Mathieu Valbuena (78. Olivier Giroud), Blaise Matuidi, Paul Pogba (57. Moussa Sissoko), Yohan Cabaye (65. Rio Mavuba) - Antoine Griezmann, Karim Benzema.

Honduras: Noel Valladares - Brayan Beckeles, Victor Bernardez (46. Osman Chavez), Maynor Figueroa, Emilio Izaguirre - Andy Najar (58. Jorge Claros), Wilson Palacios, Luis Garrido, Roger Espinoza - Jerry Bengtson (46. Boniek Garcia), Carlo Costly.

Fragment
Fragment meczu Francja - Honduras podczas MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/JORGE ZAPATA

RELACJA:

90 min. + 3 - Koniec meczu. Pewne zwycięstwo Francji.

90 min. - Mecz potrwa 3 minuty dłużej.

80 min. - Ostatnie 10 minut meczu. Po grze obu zespołów widać, że czekają już na ostatni gwizdek sędziego.

72 min. - Francja - Honduras 3:0. Po uderzeniu Debuchy'ego piłka odbiła się w polu karnym od jednego z Francuzów i trafiła do Benzemy, a ten huknął pod poprzeczkę nie do obrony!

68 min. - Jeden z nielicznych wypadów Hondurasu i nieoczekiwanie przed szansą na zdobycie gola stanął Boniek, ale w końcowej akcji zabrakło mu sił i oddał anemiczny strzał.

64 min. - Zgasła atmosfera tego meczu. Hondurasowi ciężko wyjść z własnej połowy, a Francuzi zbytnio nie forsują tempa.

56 min. - Dominacja Francuzów nie podlega dyskusji. Blisko ustrzelenia hat-tricka był Benzema, ale tym razem jego strzał w dobrym stylu obronił Noel Valladeres.

55 min. - Francuzi spokojnie rozgrywają piłkę. Wydaje się, że ich zwycięstwo jest niezagrożone.

48 min. - Kapitalne otwarcie Francuzów! Karim Benzema pięknie zamknął akcję i strzelił drugiego gola. Francja - Honduras 2:0!

46 min. - Rozpoczęła się druga połowa.

45 min. + 3 - Koniec pierwszej połowy.

45 min. - GOOOLLL! Karim Benzema pewnie wykonał rzut karny i mamy 1:0!

43 min. - Rzut karny dla Francji! "11" została podyktowana za faul Palaciosa na Pogbie. Honduranin został ukarany za to przewinienie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

42 min. - Naciskają "Trójkolorowi". Strzelał Benzema, ale wywalczył tylko rzut rożny.

40 min. - Słaby mecz w wykonaniu Francji, bardzo słaby w wykonaniu Hondurasu. Na tablicy wynik 0:0.

30 min. - Honduras nie przebiera w środkach, Francja natomiast ze szwajcarską precyzją stara się sforsować obronę rywala.

Fragment
Fragment meczu Francja - Honduras podczas MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/ARMANDO BABANI

22 min. - Francuzi znów trafiają w poprzeczkę. Uderzał głową Antoine Greizmann.

20 min. - "Trójkolorowi" zamknęli rywala na własnej połowie.

15 min. - Ależ sytuacja Francuzów. W poprzeczkę trafił Blaise Matuidi.

13 min. - Póki co oglądamy jednostronny pojedynek. Francuzi atakują, Honduras w głębokiej defensywie.

10 min. - Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Francuzów, ale w ostatecznej fazie nie zrozumiał się z kolegami Karim Benzema.

5 min. - Francja w ataku pozycyjnym. Honduras broni się całym zespołem na swojej połowie.

1 min. - GRAMY!

20.55 - Czas na pierwszy gwizdek sędziego! Spotkanie poprowadzi Sandro Ricci z Brazylii.

20.30 - Znamy składy:

Francja: 1-Hugo Lloris - 2-Mathieu Debuchy, 4-Raphael Varane, 5-Mamadou Sakho, 3-Patrice Evra - 8-Mathieu Valbuena, 14-Blaise Matuidi, 19-Paul Pogba, 6-Yohan Cabaye - 11-Antoine Greizmann, 10-Karim Benzema.

Honduras: 18-Noel Valladares - 21-Brayan Beckeles, 5-Victor Bernardez, 3-Maynor Figueroa, 7-Emilio Izaguirre - 17-Andy Najar, 8-Wilson Palacios, 19-Luis Garrido, 15-Roger Espinoza - 11-Jerry Bengtson, 13-Carlo Costly.