Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Polska - Francja. "Biało-czerwoni" wygrali pięciosetowy bój

Bartosz Orłowski 14.09.2014
Stawką meczu z Francją jest pierwsze miejsce w grupie
Stawką meczu z Francją jest pierwsze miejsce w grupie, foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Polscy siatkarze wygrali w Łodzi z Francją 3:2 na koniec drugiej fazy mundialu. Obie drużyny awansowały dalej, ale to "Trójkolorowi" wygrali grupę E.

5:6 - Dwa ataki w aut, jeden w siatkę i już na prowadzeniu goście

5:3 - Polska ściana na siatce jest teraz nie do przejścia. Nie można było tak w poprzednim secie?

2:3 - Wszystko już jasne. Ten tie-break jest tylko na dogranie. Nie można wykluczyć jednak, że z Francuzami jeszcze na tym mundialu się spotkamy. A wtedy wynik tego meczu może mieć znaczenie psychologiczne

22:25 - Już wiadomo, że nie wygramy grupy

21:24 - Przy stanie 21:23 mieliśmy piłkę w górze...

20:23 - Trochę za późno wzięliśmy się do odrabiania strat

12:19 - Teraz nie gramy nawet punkt za punkt. Chociaż to tez nam nic nie daje

10:15 - Sidibe się odrodził, a rozgrywający Francuzów gra teraz pewniakiem

7:11 - Francuzi wyciągają do nas rękę

3:11 - Chyba jednak grupy nie wygramy...

3:8 - Pierwsza przerwa techniczna

1:6 - A nawet bardzo źle

1:4 - Źle rozpoczynamy czwartego seta

Są powody do radości

25:23 - Sidibe się zablokował. Wyrzuca zagrywkę w aut i wygrywamy seta

24:23 - Przypomina się końcówka trzeciego seta w meczu z Iranem...

24:21 - Cała hala śpiewa "ostatni, ostatni"

22:19 - Francuzi zamroczeni, popełniają błąd "przejścia dołem"

21:19 - Sidibe znowu zablokowany!

20:19 - As serwisowy Michała Kubiaka!

18:18 - Dwie punktowe zagrywki Fabiana Drzyzgi pod rząd!

14:16 - Wymyka nam się pierwsze miejsce w grupie. Jeśli Francuzi wygrają dwa sety to oni będą się cieszyli

13:14 - Nareszcie zatrzymany Sidibe!

10:12 - W polu zagrywki groźniejsi są dzisiaj goście

8:6 - Na pierwszej przerwie technicznej

5:4 - Już prowadzimy

0:2 - Trener Francuzów oprócz libero na trzeciego seta posyła praktycznie drugą "szóstkę". My jak na razie nie możemy skończyć ataku

5:3 - Wracamy do teraźniejszości. Mika na pojedynczym bloku zatrzymał Rouziera

A teraz wsiadamy do wehikułu czasu i wracamy do końcówki meczu Argentyna - USA. Tak cieszyli się Polacy i Irańczycy z awansu do III fazy

25:18 - Dość łatwo wygrywamy pierwszego seta

24:17 - Mamy pierwszą piłkę setową

22:16 - Ngapeth na razie wyłączony z gry przez naszych zawodników

16:12 - Bezpieczna przewaga na drugiej technicznej

13:9 - Najpier Tillie zablokowany przez Drzyzgę, a po chwili wyrzucił piłkę na duży aut

11:8 - Ale teraz Nowakowski poczekał na środku siatki na Ngapetha

9:7 - Myli się Tillie i pierwszy raz w tym meczu któraś z drużyn ma dwa punkty przewagi

8:7 - Na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy jednym punktem

6:6 - Drzyzga od samego początku dużo gra przez środek

20.26 - Zaczynamy

20.25 - Kibice mogą już spokojnie oglądać spektakl

20.15 - Gramy z rodakami naszego sztabu szkoleniowego, ale o meczu przyjaźni nie ma mowy. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że asystent Stephane'a Antigi - Philippe Blain na mundialu w 2010 roku był selekcjonerem "Trójkolorowych" i usunął wtedy ze składu największą gwiazdę Francuzów - Ervina Ngapetha

20.12 - Wyjściowa "szóstka" biało-czerwonych: Drzyzga, Wlazły, Kubiak, Mika, Kłos, Nowakowski, Zatorski (libero)

20.11 - W wyjściowym składzie Polaków dwie zmiany. Wymuszona: za "Winiara" zagra Mika, a decyzją trenera, Pawła Zagumnego zastąpi Fabian Drzyzga

20.09 - Cieszą się wszyscy, ale najbardziej chyba Michał Winiarski. Przyjmujący bełchatowskiej Skry nabawił się w sobotę urazu pleców. Nie może pomóc kolegom w meczu z Francją, ale będzie gotowy na trzecią fazę. Teraz już wiadomo, że na pewno w niej zagramy.

20.06 - Jeszcze trzy godziny temu wydawało się, że Polacy będą w tym meczu grali o awans, ale prezent zrobili nam Argentyńczycy. Wygrali z USA 3:2. Ten wynik oznacza, że Amerykanie żegnają się z mundialem, a biało-czerwoni są już pewni awansu.

20.01 - Zapraszamy na relacje na Żywo z meczu Polska-Francja

Polskie Radio relacjonuje na żywo wszystkie mecze reprezentacji Polski w siatkarskich mistrzostwach świata. Komentatorem spotkań jest Cezary Gurjew.