MŚ siatkarzy: Niemcy rozbili Iran w grupie G

Bartosz Orłowski 17.09.2014
Niemcy rozbili Iran w meczu III fazy mundialu
Niemcy rozbili Iran w meczu III fazy mundialu, foto: PAP/Andrzej Grygiel

Niemcy pokonali w Katowicach Iran 3:0 (25:15, 25:21, 25:19) w drugim meczu grupy G trzeciej rundy rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata siatkarzy. Siatkarze z Azji postawili się w bardzo trudnej sytuacji.

19. dzień mistrzostw świata siatkarzy na żywo

Niemcy po wtorkowej porażce z Francuzami 0:3 znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Chcąc liczyć się w walce o awans musieli wygrać. Trener rywali Slobodan Kovac podkreślał, że awans jego drużyny do czołowej szóstki MŚ trudno nazwać niespodzianką w świetle wyników osiąganych w tym sezonie. Ale w środę musieli uznać wyższość Niemców.

Irańscy siatkarze mieli w hali wsparcie głośnej i barwnej grupy kibiców oraz ambasadora swojego kraju Ramina Mehmanparasty. W pierwszym secie im to nie pomogło. Byli tylko tłem dla świetnie dysponowanych, skupionych i skutecznych rywali. Niczego nie zmieniły zmiany zarządzone przez Kovaca.

Po zmianie stron Irańczycy postawili przeciwnikom twardsze warunki, szczególnie w walce "na siatce". Długo gra była wyrównana, dopiero po drugiej przerwie technicznej ekipa trenera Vitala Heynena odskoczyła i pewnie wygrała do 21.

Irańczycy nie rezygnowali. W trzeciej partii ambitnie walczyli w obronie i prowadzili 12:8. Ale potem stracili 9 punktów z rzędu przy "atomowej" zagrywce Gyorgy Grozera. Grający w innych butach niż dzień wcześniej atakujący Niemców był w wybornej dyspozycji. Tej przewagi nie udało się już odrobić zespołowi Kovaca.

W czwartek na koniec rywalizacji w grupie G Iran zmierzy się z Francją. Do półfinału awansują dwie najlepsze drużyny.

Niemcy - Iran 3:0 (25:15, 25:21, 25:19)

Niemcy: Lukas Kampa, Sebastian Schwarz, Denis Kaliberda, Marcus Boehme, Gyorgy Grozer, Max Guentoer - Markus Steuerwald (libero) oraz Dirk Westphal, Sebastian Kuhner, Jochen Schoeps.

Iran: Mir Saeid Marouflakrani, Farhad Ghaemi, Sayed Mohammad Mousavi Eraghi, Adel Gholami, Amir Ghafour, Mojtaba Mirzajanpour - Farhad Zarif Ahangaran oraz Milad Ebadipour Ghara, Shahram Mahmoudi, Mehdi Mahdavi, Armin Tashakori.