Nauka

Przez eksperyment do głębi poznania. O pożytkach z ciekawości

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 23:33
- Wszyscy lubimy eksperymentować i poznawać nowe rzeczy, a im bardziej jest to trudna droga, tym daje nam więcej satysfakcji - mówi psycholog, Joanna Drożdż.
Audio
  • Jak eksperymenty wpływają na rozwój kreatywności wśród dzieci? (Eureka/ Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

archeologia 1200 free
IPN na Pikniku Naukowym. "Pokażemy to, co fascynujące w naszej pracy"

W czasie 21. edycji Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie można przeżyć przygodę z nauką i poeksperymentować. Dzięki tego typu praktykom można lepiej poznać otaczającą nas rzeczywistość. - Eksperyment pozwala spojrzeć w przyszłość. Kreatywność to właśnie eksperyment, innowacje, poszukiwanie metod ciekawych i powodujących otwarcie na wiedzę oraz zaciekawienie nią - podkreśla Danuta Kozakiewicz, dyrektor szkoły podstawowej.


Droga Mleczna Kosmos 1200.jpg
Wszechświat i jego tajemnice. Czy wiemy jak powstał?

W czasie działania i poszukiwania uczymy się najwięcej, a jak zaznaczają goście Artura Wolskiego eksperyment nie musi być wielki, by zainteresować sobą klasę. - Może to być nawet malowanie kawą na papierze. Uczymy, że są inne możliwości i szukamy własnych dróg poprzez kreatywne działania - dodaje Joanna Drożdż.

Jak promować zdrowy tryb życia i wiedzę medyczną wśród uczniów? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: Danuta Kozakiewicz (dyrektor szkoły podstawowej, edukatorka), Joanna Drożdż (psycholog, wicedyrektor szkoły podstawowej)

Data emisji: 1.06.2017

Godzina emisji: 19.10

sm/gs

 

Czytaj także

Święto naukowych cudów. Piknik Naukowy już w sobotę

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 00:05
- W czasie XXI. Pikniku Naukowego przemówią książki, bo piszą ludzie. Chcemy dać okazję do spotkania z prawdziwym naukowcem - mówi Anna Dławichowska, koordynatorka "Żywej Biblioteki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

IPN na Pikniku Naukowym. "Pokażemy to, co fascynujące w naszej pracy"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 22:26
- Chcemy pokazać to, co w naszej pracy jest fascynujące, czyli współpracę wielu dziedzin i często niedocenianą rolę archeologii w historii najnowszej - mówi Kamila Sachnowska z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skąd biorą się pioruny i jak to wyjaśnić 8-latkom?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 17:39
Wiele zjawisk w przyrodzie wyjaśnia fizyka. - Powstawanie piorunów przypomina pocieranie balona, który się wówczas elektryzuje. To samo dzieje się z chmurami - mówi dr inż. Paweł Janowski z Akademii Górniczo-Hutniczej.
rozwiń zwiń