Kultura

Kulturalny ranking wydarzeń w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 21:10
Noc Muzeów, Piknik Naukowy i Koncerty Chopinowskie to jedne z ulubionych wydarzeń w stolicy. - Warszawiacy lubią imprezy plenerowe, na których mogą się spotkać w przestrzeni miasta - mówi Andrzej Matusiak ze Stołecznej Estrady.
Audio
  • Jakie są ulubione kulturalne wydarzenia mieszkańców Warszawy? (Muzyczna Jedynka)
Pokaz Warszawskie syreny inaugurujący nowy sezon w Multimedialnym Parku Fontann na warszawskim Podzamczu, 1 maja 2016 r.
Pokaz "Warszawskie syreny" inaugurujący nowy sezon w Multimedialnym Parku Fontann na warszawskim Podzamczu, 1 maja 2016 r.Foto: PAP/Leszek Szymański

Stołeczna Estrada raz na pięć lat przeprowadza badania na temat uczestnictwa w kulturze mieszkańców Warszawy. - Interesuje nas ocena wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, ich rozpoznawalność, uczestnictwo, więc w ten sposób powstał ranking wydarzeń kulturalnych stolicy. Na pierwszym miejscu znalazła się Noc Muzeów - opowiada Andrzej Matusiak.

Wianki nad Wisłą, Koncerty Chopinowskie, Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann, Piknik Naukowy to kolejne ulubione wydarzenia mieszkańców Warszawy. - Po tych badaniach jeszcze lepiej przygotujemy się do kolejnych edycji - podkreśla pracownik Stołecznej Estrady.

W rozmowie zdradzamy, jak wyglądają przygotowania do pokazów multimedialnych i czy jest szansa, by Eurowizja została zorganizowana w Polsce.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Andrzej Matusiak (Stołeczna Estrada)

Data emisji: 20.01.2017

Godzina emisji: 13.36

sm/mg

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Warszawa stanie się stolicą muzyki świata

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 05:20
- Od 11 lat prezentujemy różne oblicza muzyki świata. Jest to wielkie święto wspaniałych dźwięków, które będą rozbrzmiewały przed Pałacem Kultury - mówi Andrzej Matusiak o Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niewinni czarodzieje zapraszają do Warszawy lat 50.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 14:10
- Przywołujemy to, co działo się po 1956 roku. W zrujnowanej Warszawie pojawia się najlepsze pokolenie XX wieku, wystarczy wspomnieć Tyrmanda, Komedę, Polańskiego, Hłaskę - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń