Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Wyzwanie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

W Wielkim Poście nawet 100 tysięcy osób w 20 krajach uczestniczyło w tegorocznych Ekstremalnych Drogach Krzyżowych. Takie są szacunki dziesiątej edycji jednego z najszybciej rozwijających się ruchów duchowych na świecie stworzonych przez ks. Jacka Stryczka, twórcę "Szlachetnej Paczki". Opowiedzieli o niej ks. Jarosław Raczak jeden z organizatorów wydarzenia i Agata Ślusarczyk – dziennikarka, uczestniczka tegorocznej EDK.
play_arrow

czytaj więcej

Adopcja – szansą na spełnione macierzyństwo

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia, a Dzień Świętości Życia w związku z przeniesieniem wspomnienia liturgicznego Zwiastowania Pańskiego - 9 kwietnia. To dobra okazja do pokazania adopcji, jako szansy na spełnione macierzyństwo.
play_arrow

czytaj więcej

Chwalebna Droga Krzyżowa

W małym kościółku w Zalesiu Górnym namalowana została niespotykana Droga Krzyżowa autorstwa Leszka Zadrąga – pełna spokoju, optymizmu i ciepła. Nazwano ją Chwalebną ponieważ zainspirowała kompozytora Stanisława Szczecińskiego do stworzenia pięknego muzycznego dzieła, o takim właśnie tytule. W audycji spotkanie z autorami obu dzieł oraz historykiem sztuki ks. bp. Michałem Janochą.
play_arrow

czytaj więcej

Czy konfesjonał to kozetka u psychoterapeuty?

Rozmowa z przyjaciółką, wizyta u specjalisty, a może... spowiedź? Co może pomóc rozwiązać gnębiące nas problemy? W Śladach na Piasku o tajnikach i tajemnicach tego sakramentu mówili: ks. bp Henryk Ciereszko i ks. Karol Oparcik - duszpasterz z warszawskiego Ursynowa.
play_arrow

czytaj więcej

W poszukiwaniu Boga

Wielki Post to czas zbliżania się do Boga, to czas próby zrozumienia Go w różnych aspektach naszego życia. Mówił o tym o. Witold Kawecki, redemptorysta, teolog kultury i autor najnowszej publikacji "W poszukiwaniu Boga".
play_arrow

czytaj więcej

Pallotyni w Korei Południowej

Trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej. Przy tej okazji warto pokazać, że w tym kraju od początku lat 90-tych XX wieku są polscy Pallotyni, którzy swoją posługą służą koreańskim katolikom i Polonii mieszkającej w tym państwie. Gośćmi audycji byli ks. Zbigniew Wasiński SAC, ks. Jarosław Kamieński SAC, br. Andrzej Baranowski SAC, Iryna Zbyr, Piotr Stępień, Jakub Taylor, Piotr Chorbatowski i Kamil Adamczewski.
play_arrow

czytaj więcej

Pasażerka z kabiny 45

27 stycznia, 73 lata temu został wyzwolony obóz koncentracyjny w Auschwitz. Wśród więźniarek znalazła się Zofia Posmysz wieloletni pracownik Polskiego Radia i autorka słynnego dramatu „Pasażerka”. W audycji Ślady na piasku wspominała ona tamtą rzeczywistość.
play_arrow

czytaj więcej

Zatrzymać za wszelką cenę

Dlaczego do umierającego w hospicjum nie należy wzywać karetki, co to jest uporczywa terapia i dlaczego ze śmiercią wygrać nie można? Tuż przed Światowym Dniem Chorego, który obchodzić będziemy 11.02 z tymi pytaniami zmierzą się w audycji: dr Dariusz Kuć, lekarz Domowego Hospicjum dla dzieci w Białymstoku i ks. Mirosław Korsak, duszpasterz chorych.
play_arrow

czytaj więcej

Umarli za życia?

W ostatnią niedzielę stycznia obchodzimy Światowy Dzień Walki z Trądem. Dlaczego do tej pory nie udało się skutecznie wyeliminować tej choroby? Gościem audycji był dr Kazimierz Szałata - prezes Fundacji Polskiej RaoulaFollereau.
play_arrow

czytaj więcej

Section21